PDA

Zobacz pełną wersję : okno PCV + rolety a mostki termiczne



forscher
04-11-2015, 09:18
Witam

na wiosne planuiję rozpoczęcie budowy domku
Przyznam że nadal rozważam kwestie czy na przeszkleniach parteru od południa zakładać żaluzje fasadowe czy rolety.

Piszą, że antywłamaniowość rolet to mit.

Głownie zależy mi na tym by mogły osłaniać dom od słońca a także by po części była to przeszkoda dla potencjalnego intruza. Oczywiście jedna z wielu przeszkód.

Z racji iz planujemy wybudować domek bardzo energooszczędny (to dla nas sprawa priorytetowa) z betonu komorkowego ocieplonego sytropianem *około 20 - 25 cm) obawiam sie o to czy montaż rolet nie doprowadzi do powstania mostków cieplnych i wówczas całą energooszczędność ocieplenia trafi szlag.

Czy jest możliwość założenia rolet by nie narazić sie na powstanie mostków cieplnych?

weare
06-11-2015, 12:48
Rozwiązań jest kilka.
Po pierwsze możesz zamontować skrzynie rolet na elewacji zewnętrznej, z instalacją sterowania wewnątrz domu.

Możesz również wysunąć nadproże okna i wyizolować je styropianem (ok 10 cm to absolutne minimum, przy 8 cm ludzie narzekają na słaby efekt)

Widziałem równiez rozwiązanie w postaci nadproża roletowego, które jest izolowane od wewnątrz wąskimi pasmami styropianu (nadproże jest zabudowane w cegle ściany, roleta natomiast jest ukryta wewnątrz samego nadproża)

Piszesz na wątku Oknoplastu, więc myśle, ze najlepiej będzie, jeśli wykonasz do nich telefon i sprawdzisz co moga Ci doradzić jako wykonawcy. Uczule Cię na jedno. Nie ma co aż tak bardzo panikować z tymi mostkami termicznymi przy montażu rolet antywłamaniowych. Dużo bardziej skup się na ciepłym montażu i oknach (to dwie połówki wpływajace na dobre parametry izolacji termicznej)

Ja osobiście zamontowałbym roletę z prowadnicami na elewacji.

weare
13-11-2015, 09:14
Troche nie chce mi się wierzyć że Tadzio pokusil się o aż taki spam, na tak szanowanym forum, widać głód trolla zawsze znajdzie swoje ujście. Swoją drogą, forsher może podzielisz się na jakim etapie stoją prace?

forscher
13-11-2015, 11:41
weare


spojrz na pierwsze słowa pierwszego postu na tej stronie.


Nadal szukam..... zbieram info.... i rozmyślam nad sensem instalacji rolet.. tudzież żaluzji... Jedno z dwojga na pewno sie pojawi...
i jak na razie jest 60 : 40 na korzyść rolet. :D


Pozdrav