PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ZORZA pracownia DOMUS



Marek Kaśków
02-09-2004, 13:53
Proszę o informacje czy ktoś widział ten dom w realu lub go buduje :)
Jestem zainteresowany jego kupnem tzn projektu ale mam wątpliwości co do wielkości pokoi na poddaszu :)
link do projektu to:
http://www.domus.wroc.pl/zorza.html
za wszelkie sugestie lub podpowiedzi będę wdzięczny

Marek Kaśków
09-09-2004, 13:49
nie tylko prosze o to

Proszę o informacje czy ktoś widział ten dom w realu lub go buduje :)
Jestem zainteresowany jego kupnem tzn projektu ale mam wątpliwości co do wielkości pokoi na poddaszu :)
link do projektu to:
http://www.domus.wroc.pl/zorza.html
ale również o to :

za wszelkie sugestie lub podpowiedzi będę wdzięczny

naprawdę za opinie na temat tego projektu pozytywne jak negatywne będę bardzo wdzięczny :)
z poważaniem
marys_ka

kroyena
09-09-2004, 14:35
Qrde fajny i w miarę prosty.
Drobne uwagi
parter:
1) z 5 widać wnętrze łazieneczki jak się otworzy drzwi, niktórzy uważają to za mało estetyczne rozwiazanie,
2) do sypialni 6 może warto dołożyć przestrzeń pod schodami jako garderobę, niby wyrysowane jako działowka więc za dużo stali na takie rozwiązanie by nie poszło,
góra:
te kibelki w łazience mogą dla facetów być na wpół funkcjonalne, a z wanny trzeba będzie wychodzić pewnie przy oknie. Znajdź gdzieś przekroje pionowe.

surfi
13-09-2004, 11:07
Pomyślany sprytnie,ale ciasnawy.Jest tu wszystko w wersji mini,to moje odczucie.Na dole sypilania OK,ale jeśli to gabinet to już kiepskie miejsce(drzwi daleko-salon blisko).W przekrojach pionowych zobaczysz,jak w wysokościami na poddaszu,ale moim zdaniem tam jest najgorszy układ,bo jak zrobisz tam dwie sypialnie,to po sąsiedzku,a wiesz że to niezdrowo :wink: A ten skrajny pokoik to będzie dziupla-nie każdy poczuje się w nim dobrze,a nie ma mu skąd "dołożyć". Przy małych okienkach poddasze bedzie kameralne wg jednych-mikre wg innych.Życzę udanego wyboru (dobry początek to podstawa sukcesu)...

balba
14-10-2004, 21:13
natknęłam się na ten projekt, bo szukam małego i prostego domku. ten ma wszystko co potrzebuje. domek jest mały..... ale jak się chce mieć tyle pomieszczeń na takiej małej powierzchni to wychodzą właśnie takie pomieszczenia.... Zresztą te pokoje nie są takie małe.
Ja nie jestem zwolenniczką dużych domów, wolę małe i przytulne :)
przynajmniej później w utrzymaniu nie bedzie drogi.
Fajne jest to, że na poddaszu jest strych.. bedzie gdzie pranie wieszać. Z tego co już do tej pory oglądnęłam to w takich małych domkach brakuje "rupieciarni" i strychów a tu to wszystko jest. I jak dla mnie to super że jest spiżarka przy kuchni.
Przy takiej małej powierzchni jest wszystko
:lol:

surfi
15-10-2004, 09:20
Balba, potrzeby sa różne, myslisz ekonomicznie.
Wg mnie potrzeba rupieciarni rodzi sie w okolicach garażu,a ten jest za mały,na strych narzędzi ogrodowych czy kosiary nie bedziesz taszczyć (dodatkowy budynek?).
Marsz do kuchni przez salon utrudnia życie - może spiżarka jest tego warta.Idealnie,gdyby była przechodnia,wtedy gubisz tam zakupy :wink:
To co bym przemyślał ze zmian, to eliminacja 2-3 połaciówek przez powiększenie okien bocznych,najlepiej do wielkości balkonu "typowego".
Nie wiem też, czy efektowny kominek na środku jest równie praktyczny, ale na pewno mało bezpieczny.Wg mnie to jeden z felerów projektu.
Poza tym - to jeden z lepszych projektów "kompaktowych" jakie znalazłem, powodzenia !

balba
15-10-2004, 15:31
patrzysz z perspektywy faceta a ja baby:)
przy tej wielkości domku niestety wszystkiego nie zmieścisz. Ja jako kobieta ograniczam swoje pole działana do domu. Niestety przy twoim zapotrzebowaniu na kosiarkę bedziesz musiał wybudować sobie szopeczkę:)
A propo.... do kuchni wchodzę jeszcze z hollu a nie z pokoju, A większe zakupy zastawiałabym w pomieszczeniu gospodarczym jak przyjechałabym z zakupów (tylko zrobiłabym sobie przejście z garażu do tego pomieszczenia)
Kominek na środku nie jest złą sprawą.. chyba przesadziłes z tym niebezpieczenstwem wkoncu dzis juz wszyscy co budują kominek to montują wkłady z szybką czyli zamykane....nooo chyba ze o innym czychajacym w kominku niebezpieczeństwie myslałeś ;)
dla mnie wciaz jest urokliwy chociaż masz racje że brakuje mu pomieszczenia gospodarczego na wszystko ale cóz wychodze z załozenia że w małym domku zawsze czegos będzie brakowało.
Chętnie zobaczę inny domek "mały" i na małą działeczkę, który wszystko ma... noo ideał .

balba
19-01-2005, 13:26
widze że watek na temat "ZORZY " z DOMUSA przysnąl
hmm...może daltego że link się zmienił...tean własciwy to:

http://domus.wroc.pl/projekt/zorza

Marek Kaśków
19-01-2005, 14:04
no troszkę temat przygasł :)
ale ja mam w końcu po 9 m-cach WZiZ na moją działeczkę i już już bee kupował projekt Zorza oczywiście :)
ale małe zmiany chce wprowadzić do niego tzn.
1. Poszerzenie budynku po 0,5 m od strony garażu i kuchnio jadalni
2. Powiększenie kotłowni + wydzielenie ubikacji jako osobnego pomieszczenia

pozdrawiam

Arkus
27-01-2005, 16:41
całkiem ciekawy ten domeczek zgrabny i wszystko ma :)
Ogladałem juz inne projekty tej pracowni i musze powiedziec że stylistycznie odpowiadają mi ..takze cieszę sie ze jest ktos jeszcze kto ma podobny poglad
... wracając do "ZORZY" to wydaje mi sie ze będzie tani w budowie.
Mam pytanie do Marka... czy juz wiesz -mnie wiecej- ile będzie kosztowala Ciebie budowa takiego domku ?? no i jak czy juz kupiłes ??

pozdrawiam

Marek Kaśków
17-02-2005, 07:40
witam :)
jeszcze nie kupiłem ale to już już w ciągu 2 tygodni kupie projekt
mam warunki na wode i energie
gaz mam 140m od domu ale warunków nie chcą mi dać bo im sie inwestycja nie zwraca :)) no cóż bedę projekt robił z butla i walczył dalej o gaz z sieci :)
co do kosztów budowy to ciężko powiedzieć moje przewidywania (ale to jak wróżenie z fusów ) to około 180-200 tys. na gotowo :)

pozdrawiam

Arkus
18-02-2005, 12:15
Z moich szacunków tez wyszła podobna cena budowy.. oczywiscie zakładając budowę systemem gospodarczym.. cieszę sie ze nie jestem sam w tych przypuszczeniach :)
Teraz mnie męczy problem garażu ,dzis mi wystarczy jedno stanowisko ale z czasem moze sie okazac ze bedzie potrzebny drugi samochod zwlaszcza mieszkajac poza miastem . i co wtedy ?? nO I glowie się czy powiekszać garaz a to znaczy nowe koszty -juz na wstępie (zmiany w projekciea potem na budowie wbrew pozorom to dodatkowe metry tynkow, posadzek, scian i dachu.. hmm sporo )... a moze jak przyjdzie potrzeba to dobuduje sie wiatę wolnostojącą .. a jak juz wiatę to moze i mały składzik na tyłach na wszelkie rupiecie ogrodowe ..hmm sam juz nie wiem :roll:

Marek Kaśków
02-03-2005, 10:20
No to kupiłem projekt oczywiście Zorza :)
teraz musze nanieść zmiany które chcemy wprowadzić i mam już mapę do celów projektowych więc architekt +praca własna czyli wszystkie przyłącza i na wiosnę ruszam :)

pozdrowienia

Marek Kaśków
11-03-2005, 12:01
no to teraz jestem na etapie proj. budowl. i poszukuję ekipy do stanu surowego otwartego

Arkus
11-03-2005, 19:43
Widzę że nabrałeś tempa :)
a czy w temacie zmian do projektu cos sie zmieniło ? i czy z gazem miejski cos wywalczyłeś ?
Jeżeli chodzi o ekipy wykonawcze to niestety nie mam jeszcze doświadczenia, więc nie pomogę... może zadaj pytanie na grupie wrocławskiej...myślę ze tam znajdziesz sporo namiarów.
Życzę powodzenia i szybkiego załatwienia spraw formalnych:)

Madzińska
21-04-2006, 11:54
Witam, dopiero odkryłam forum muratora i uważam że to fantastyczna sprawa

Chciałabym na nowo uruchomić temat projektu Zorza z biura Domus.
Ostatnie wypowiedzi na ten temat widzę z poczatku 2005 roku, w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś może jest juz na bardziej zaawansowanym etapie budowy a moze ktoś juz zbudował. Bardzo proszę o jakieś informacje i opinie o projekcie w bardziej zaawansowanym stadium budowy.
Moze jakieś zdjęcia??
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, projekt nie jest zbyt popularny więc nie bardzo jest z kim o nim pogadać.

Ja jestem obecnie na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Projekt Zorza juz kupiłam ale na razie od listopada 2005 czekam na uprawomocnienie się decyzji o warunkach zabudowy. Już mam dość bo strasznie długo to trwa i nie wiem czy bez tego moge coś dalej załatwiać żeby przyspieszyć.

Madzińska
21-04-2006, 11:57
Witam, dopiero odkryłam forum muratora i uważam że to fantastyczna sprawa

Chciałabym na nowo uruchomić temat projektu Zorza z biura Domus.
Ostatnie wypowiedzi na ten temat widzę z poczatku 2005 roku, w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś może jest juz na bardziej zaawansowanym etapie budowy a moze ktoś juz zbudował. Bardzo proszę o jakieś informacje i opinie o projekcie w bardziej zaawansowanym stadium budowy.
Moze jakieś zdjęcia??
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, projekt nie jest zbyt popularny więc nie bardzo jest z kim o nim pogadać.

Ja jestem obecnie na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Projekt Zorza juz kupiłam ale na razie od listopada 2005 czekam na uprawomocnienie się decyzji o warunkach zabudowy. Już mam dość bo strasznie długo to trwa i nie wiem czy bez tego moge coś dalej załatwiać żeby przyspieszyć.

eweczek
30-04-2006, 17:19
Witam wszystkich, którzy wybrali ZORZĘ :lol:
Ja buduję ją od zeszłego lata :roll:
Oto moje zmiany w planie:
- częsciowo podpiwniczyłam (palić będę węglem, więc nie było miejsca na kotłownię u góry) pod garażem
- tam gdzie jest pom. gosp. zrobię większą łazienkę na dole
- powiększyłam boczne okna
- okna dachowe tylko w dwóch pokojach
- zmniejszyłam łazienkęna górze, a za nią zrobiłam schowek, do którego wchodzi się od korytarza
- nie ma przejścia z garażu do domu wewnątrz

To chyba tyle :) Cieszę się, że nie sama buduję według tego projektu :lol:

Madzińska
04-05-2006, 19:53
Witaj eweczek
Cieszę się że znalazł się ktoś kto pisze w tym roku (poprzednie odpowiedzi były z ubiegłego roku i obawiałam się że nie uda mi się pociągnąć wątku dalej)
Ja niestety dopiero planuję budowę Zorzy i na razie projekt bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o zmiany to ja powiększam przedsionek żeby zrobić dużą szafę wnękową (kosztem mniejszej spiżarki), robię wykusz między kuchnią i salonem i jeszcze garderobę na górze w holu.
Napisz coś o budowie, czy wychodzą może w trakcie jakieś niezbyt dobrze przemyślane rozwiązania w projekcie czy raczej wszystko jest jak trzeba. A może jakieś zdjęcia z budowy, jeszcze nie widziałam w rzeczywistości tego domu, wygląda na to że projekt nie jest zbyt popularny a dla mnie jest idealny. Czekam na jakieś nowinki z budowy i gorąco pozdrawiam.

I czekamy na kolejnych budujących Zorzę

oskarija
16-05-2006, 17:14
czy ktos postawil juz choc stan surowy "zorza" firmy Domus jak sie zapowiada ten budynek lub w nim mieszka. Chcialbym dowiedziec sie ile kosztuje stan surowy, ile trzeba miec na koncie zeby go osiagnac .
moze jakies namiary gdzie mozna zobaczyc ten domek lub jakies zdjecie.
Pozdrawiam i dziekuje. :P

Madzińska
19-05-2006, 11:06
Witaj mam ten sam problem. Projekt już kupiłam i też nie udało się do tej pory zobaczyć jak wyglada w rzeczywistości. Jakieś kilka tygodni temu odezwała się jedna osoba, obiecała coś więcej napisać ale na razie cisza :(

Pozdrawiam, może wreszcie ktoś się znajdzie

gregaicha
22-05-2006, 23:29
poprawiony
http://www.gorzow.mm.pl/~aicha/zorza/zorza.jpg
orginał
http://www.gorzow.mm.pl/~aicha/zorza/zorza_org.jpg

Witam :)
Z chęcią bym zobaczył jakieś fotki z budowy ZORZY
Jestem w trakcie załatwiania pozwoleń  mam nadzieję że już niedługo zacznę budowę.
Po licznych godzinach oglądania projektów i nie przespanych nocach zdecydowaliśmy się na ZORZĘ. Czy to dobry wybór ??? Wyjdzie w praniu.
Dokonaliśmy małej zmiany. Dzięki temu mamy garderobę na dole i dodatkowe pomieszczenie w garażu. Postawiliśmy też ścianę pomiędzy salonem a kuchnia, na poddaszu zlikwidowaliśmy kilka okien i z kotłowni zrobiliśmy wejście do garażu.

Do pracy rodacy …

Madzińska
23-05-2006, 08:16
Witam kolejnego budującego Zorzę
Na razie nikt nie chce zdjęć pokazać, chyba musimy sami zacząć budować :) .
Ciekawe zmiany zrobiłeś w projekcie, przy moim projekcie pracuje teraz architekt (nad zmianami), jak będę miała już naniesione też pokażę. Nie będzie to jednak chyba szybko bo sąsiedzi zrobili nam niespodziankę i odwołali się od naszej decyzji o warunkach zabudowy i kolejny miesiac lub dwa wszystko się przedłuży. Już nawet zrezygnowaliśmy z rozpoczęcia budowy w tym roku.

Pozdrawiam serdecznie

gregaicha
23-05-2006, 09:30
Witam :D
No mam nadzieje że jakoś się uporasz z sąsiadami.
Troszkę kiepsko jak zaczynacie znajomość w taki sposób.
W końcu później będziecie mieszkać koło siebie i co ...
Jak Kargul z Pawlakiem ???
Ja się niechcący wybrałem kiepskiego architekta wolny jest jak żółw.
Mam nadzieję że w czerwcu zacznę

Pozdrawiam

Grzesiek
GG 958867

oskarija
27-05-2006, 07:47
witam
ja tez kupilem ten projekt jestem na etapie przylaczy ale chcialbym zobaczyc ten dom w zeczywistosci bo mozna najlepiej okreslic w takiej chwili co i jak zrobic oraz zapytac wlascicela jakie mial trudnosci i co on by zmienil budujac go jeszcze raz. moze sie ktos odezwie.
pozdrawiam wszystkich.

oskarija
27-05-2006, 08:23
witam

ja tez bede budowal zorze mam juz projekt ale pozwolenia mnie wstrzymuja mam nadzieje ze ktos bedzie mogl pochwalic sie wreszcie domem w stanie surowym.
pozdrawiam
oskarija.

gregaicha
27-05-2006, 11:36
No to widze że powoli forum nam sie rozkręca :)
Oby tak dalej.
Może znajdzie się ktoś kto już coś zrobił.
Poza załatwianiem papirologi :(

Pozdrowienia dla wszystkich urzędników wydających pozwolenia na budowę :)

Grzegorz

oskarija
29-05-2006, 15:58
witam wszystkich.
po przeanalizowaniu projektu bede chcial podniesc budynek do 8 m w kalenicy co zwiekszy mi powierzchnie na poddaszu a przy okazji nie bede musial dokladac scianki miedzy dachem a podloga(w projekcie sa dwie jedna zewnetrzna a druga wewnetrzna sciana.) zewnetrzna i tak ocieplamy wiec zostaje tylko przykleic karton lub tynk.
rozrysowalem to na komputerze i nie jest zle.
pozdrawiam budujacych i czekam na wiadomosc od kogos kto juz ma cos wiecej niz papiery.

pikpik81
30-05-2006, 21:46
Jestem pod wrażeniem tego projektu, mam zamiar w przyszłości go zakupić i zacząć budowę. Jeżeli ktoś już rozpoczął swoją budowę zorzy to proszę o przesłanie swych uwag, a najlepiej zdjęć z placu budowy. Jestem facetem, ale muszę przyznać, że domek jest fajowy, funkcjonalny i urokliwy. :P

gregaicha
08-06-2006, 16:15
Potrzebuje pomocy czy kotoś ma może orginalny rzut fundamentów do Zorzy
Był bym bardzo zobowiazany :)

oskarija
14-06-2006, 10:49
witam
widze ze nikt nie jest chetny do podzielenia sie swoimi osiagnieciami w budowie domku moze jednak zanim zaczne uda sie kogos odszukac kto juz go postawil.
pozdrawiam

gregaicha
06-10-2006, 06:58
Z tego co widze to forum padło smiercią naturalną.
Żeby zobaczyć zdjecia z domu to musze go sam zbudować.
U mnie prace sie posuwają.
Więcej zdjęć na www.domzorza.prv.pl
http://student.wisz.edu.pl/~gmalyszek/zorza/strona/poszczegulne_dni/2006-10-05/images/2006-10-05%2019-20-51.JPG
www.domzorza.prv.pl

Pozdrawiam

kumag
07-12-2006, 21:31
Witamw szystkich serdecznie.
Długo zastanawiałem sie nad wyborem projektu ale ze względu na małą działkę zdecydowałem się na Zorzę.
Póki co na razie "biurokracja" związana z zakupem działki, na początku roku mam zamiar kupić projekt i do wiosny załatwić wszelkie pozwolenia.(mam nadzieję że dam radę)
Czytając poprzednie wypowiedzi trochę sie dowiedziałem.
Co do zmian będę chciał podnieść trochę budynek, góra jest niestety za niska (w oryginale)
Po za tym dobrym rozwiązaniem jest garderoba pod schodami (podpatrzona u Grzegorza z forum)
Chciałbym się dowiedzieć od kogośkto już wykończa domek lub już mieszka na co jeszcze zwrócić uwagę?
W "zobaczeniu" domku bardzo pomogły fotki zamieszczone na podanej ponizejj stronce (bardzo fajnie przedstawione prace od "zera" )
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
Powodzenia w pracach (a raczej szykowaniu sie do zimy i zbieraniu sił na wiosenne prace)

gregaicha
08-12-2006, 07:29
Witam!!!
Ja tylko tak o tej małej górze.
Mam podniesioną poddasze o 29cm i bardzo tego żałuje.
Po pierwsze jak podniosłem poddasze zapomniałem wydłużyć jętki i teraz zamiast na wyskosci 2,7 sa na 3m. Po drugie to ważniejsze te małe pokoje co maja 12 i 9 m2 w projekcie w oryginale po podłodze maja 24 m2 i są naprawdę duże. Przez podniesienie do stracił troszkę na uroku.

Ale decyzja zawsze należy do budującego :)

Pozdrawiam

www.domzorza.prv.pl

kumag
08-12-2006, 18:10
witam ponownie,
mam jescze jedno, dość istotne dla mnie pytanie. Jak koszt budowy domu ma się do kosztorysu podanego w projekcie (na stronie internetowej DOMUS). Interesuje mnie np. ile kosztował Was stan istniejący(surowy otwarty) i w jakim stopniu korzystaliście z firm budowlanych a w jakim we własnym zakresie.
Pozdrawiam

gregaicha
04-01-2007, 11:43
Witam znalazłem nie dawno ten post.
No u mnie zorza w stanie surowy już stoi.
Jeśli jest ktoś zinteresowny to zapraszam na www.domzorza.prv.pl
tam można znaleźć fotograficzna relacje z budowy domku :))
Pozdrawiam

asia_st
03-05-2007, 13:23
Podciągam pytanie Kumaga co do cen :)
Możliwe że też zdecyduję się na ten projekt. Proszę o duuuużo zdjęć jeśli możecie to wklejajcie to naprawdę pomaga.
I mam pytanie odnośnie tego strychu bo nie rozumiem. :oops: Czy on jest jakoś wyżej czy to zwykłe pomieszczenie z którego można zrobić pokój (ja docelowo myślałam o garderobie)
pozdrawiam

gregaicha
03-05-2007, 21:47
Podciągam pytanie Kumaga co do cen
Koszta są czasem duże czasem mniejsze a przy obecnej sytuacji jak napisze że tyle to zanim to odbierzesz zdążą podskoczyć z 2 razy ale nie ma co się załamywać trzeba budowac..


Możliwe że też zdecyduję się na ten projekt. Proszę o duuuużo zdjęć jeśli możecie to wklejajcie to naprawdę pomaga.
to moze na początek polecam www.domzorza.prv.pl jak ogladniesz wszystkie i bedzie mało napisz :) ... :lol:


I mam pytanie odnośnie tego strychu bo nie rozumiem. Czy on jest jakoś wyżej czy to zwykłe pomieszczenie z którego można zrobić pokój (ja docelowo myślałam o garderobie)
z tego strychu mozna zrobic spokojnie pokój garderobe co sie komu zamarzy


pozdrawiam


Ja tez pozdrawiam

asia_st
04-05-2007, 08:27
Oczywiście że widziałam wszystkie zdjęcia z Twojej stronki obowiązkowo :wink: Domek wygląda coraz lepiej :) Właśnie ta stronka mnie tak zachęciła że szukałam wszędzie żeby jeszcze więcej zobaczyć :) Miałam nadzieję zobaczyć już jakiś wykończony i umeblowany domek Zorza żeby zorientowac się jak dużo miejsca bedzie już w trakcie użytkowania ale nic nie mogłam znaleźć... ale co tam... widzę że Ty już jesteś przy końcówce więc jeszcze troszkę poczekam :lol:
acha bardzo mi się podobają przeróbki które wprowadziłeś szczególnie jeśli chodzi o garderobę w pokoiku ma dole. CZy bez wyrównywania tej ściany w pokoju nr 6 też będzie miejsce na zrobienie chociaż maleńkiej garderoby za schodami czy nie będzie miejsca? I jeszcze jedno pytanko (ale Cię zaatakowałam tymi pytaniami :lol: ) Czy u góry wprowadziłeś jakieś zmiany? Ja myślałam o powiększeniu okien bocznych w pomieszczeniach nr 2 i 5 i zlikwidowaniu połaciowych i to samo z drugiej strony powiększyć okna boczne i zllikwidować połaciowe. Boję się tylko czy nie będzie zbyt ciemno?
Dzięki wielkie za pomoc i za to że dzielisz się swoim doświadczeniem :)
pozdrawiam

Asia i Rafał
20-05-2007, 19:37
Witam wszystkich budowniczych domku Zorza :) . Wlasnie zamowilem ten projekt i w poniedzialek go odbieram. Bardzo pomogla mi w podjeciu decyzcji prywatna stronka p. gregaicha, ktoremu dziekuje w oczekiwaniu na kolejne fotki z realizacji budowy domku.
Okazalo sie, ze wcale nie jest tak latwo znalezc projekt domu, ktory by spelnial kryteria moje i zony. Po przegladnieciu setek projektow z kilkudziesieciu biur projektowych, bylismy zalamani, gdyz kazdy projekt mial jakis feler. Dopiero zorza, szczegolnie po uwzglednieniu zmian (wyrownanie tylnej sciany) miala wszystko to co chcielismy, a mianowiceie:
1. powierzchnia uzytkowa domu do 130m2
2. garaz w bryle domu
3. mozliwosc wygospodarowania pomieszczenia gospodarczego za garazem (niekoniecznie oddzielonoego)
4. osobny pokoj na dole
5. schody nie z salonu
6. prosta konstrukcja (dach dwuspadowy)
Obecnie jestesmy na etapie zalatwiania papierow i zastanawiamy sie nad zmianami w projekcie.

Mam wielka prosbe do osob, ktore buduja ten dom i bylyby tak uprzejme, aby umozliwic ogladniecie budynku, o podanie namiarow (miejscowosc i nr telefonu). Moze byc na priv.

Pozdrawiam!
Rafal Sulek

gregaicha
22-05-2007, 11:57
Witam
Ja też z chęcią zobaczył bym zdjęcia z budowy zorzy czy ktoś buduje ten projekty czy jestem jedyny :D

Pozdrawiam

Asia i Rafał
06-03-2008, 23:03
... i studiując projekt "Zorza" oraz konsultując z instalatorami i hurtownikami jestem coraz bardziej przerażony. Ten projekt to dzieło jakiegoś totalnego AMATORA!!! Co rusz to napotykam na błędy. Mój konstruktor dzwonił nawet do Wrocławia żeby wycofali albo poprawili ten projekt bo stropy są źle policzone. Zresztą błędów pomiędzy opisami a rysunkami też jest mnóstwo (niektóre istotne). Gdybym jeszcze raz decydował się na projekt to nie wiem, czy bym wybrał Zorzę...
Pozdrawiam
Rafał

Asia i Rafał
06-09-2008, 11:25
Jeżeli jrst to możliwe proszę o informacje na temat domku Zorza
1. Jak wygląda efekt końcowy
2 Co sądzicie o wielkości pomieszczeń mieszkalnych (czy nie są zbyt małe ?) ?
3 Czy wystąpiły jakieś istotne problemy w trakcie budowy
4 Czy jest możliwość oglądnięcia zdjęć gotowego domku

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi

Pozdrawiam[/list][/list]

Witam!
1. Efektu koncowego jeszcze nie ma :-). Ja do projektu wprowadzilem troche zmian miedzy innymi sugerujac sie opiniami na tym forum. Glowna zmiana to "wyprostowanie" tylnej sciany. Dzieki temu: cofnalem maly pokoj, wydluzylem garaz, powiekszylem dolna lazienke, podnioslem spocznik i powiekszylem schowek pod schodami. Druga zmiana bylo podniesienie sciany kolankowej o dwa pustaki, dzieki temu zrezygnowalem ze scianek ograniczajacych na gorze. Poza tym zabudowalem sciane od okna do kominka, zrobilem drzwi do garazu, na gorze garderobe.
2. Uwazam ze wielkosci sa w sam raz, ale: wydluzylem garaz (bo moglem), zwiekszylem dlona lazienke (bo moglem i wydawala mi sie mala ), zmniejszylem spizarke kosztem kuchni, kotlownia dwa pokoje na gorze wydaja mi sie za duze, sypialnia jest w sam raz, lazienka na gorze za duza (chyba ogranicze troche regipsami)
3. Problemy zawsze beda wystepowac, ale dom jest na tyle prosty ze mozna je zminimalizowac.
4. Mozna, ale zdjec jest bardzo duzo, mosialbym powybierac, moge rowniez przeslac projekty zrobione w Corelu (lub pdf)

PS. Prosze pisac na otwrtym forum moze komus sie przydac ta informacja
Pozdrawiam
Rafal

Rafal201
04-07-2009, 15:23
Wlasnie zakupilem projekt Zorza,widze,ze temat byl poruszany dosc dawno,ale moze ktos bedzie chcial podzielic sie dodatkowymi uwagami i fotkami z budowy i przede wszystkim podzielic sie wrazeniami z mieszkania w tym domku,pozdrawiam!

rudziak82
10-07-2010, 08:53
Witam. Czy może ktoś buduje Zorze w okolicach Częstochowy? Może w woj.śląskim? Prośba o możliwość zobaczenia domu w budowie lub wykończonego.Pozdrawiam

rudziak82
10-07-2010, 08:56
Witam. Czy może ktoś buduje Zorze w okolicach Częstochowy czy w woj. śląskim? Prośba o możliwość zobaczenia budowy lub wykończonego domu. Z góry dziękuje i pozdrawiam