PDA

Zobacz pełną wersję : Poszerzenie ramy okna



DrAko
04-11-2015, 15:00
Witam
Między fundamentem a poziomem zero (podłoga) mam 26 cm miejsca na styropian i wylewkę. Zastanawiam się teraz czy przy montażu drzwi tarasowych stosować poszerzenia systemowe na taką wysokość (-2 cm na posadzką) czy też podmurować np 15cm betonem komórkowym i dać tylko poszerzenie 10 cm. Czy ma to jakiś sens czy lepiej dać same profile?
Otwory na okna też mam o 10 cm większe i tutaj też zastanawiam się nad taką podmurówką. Ściany mam z porothermu i taka warstwa BK uszczelniła by otwory pod parapetami.
Oczywiście pytałem w kilku punktach sprzedaży o to ale odpowiedzi były raczej typu "A jak pan chce mieć zrobione?"


Proszę o Waszą opinię jak to dobrze zrobić.

nikt ważny
04-11-2015, 19:04
o ile przy balkonach i tak, i tak bedzie dobrze o tyle pod oknami podmuruj do wymiaru otworu

DrAko
05-11-2015, 10:07
Dzięki za odpowiedź.
Usłyszałem jeszcze taką opinię, że pod drzwiami tarasowymi mimo wszystko dobrze jest zostawić miejsce na jeden profil poszerzenia, który dodatkowo usztywni ramę okna. Ma to sens czy murować na równo?

SJ413
05-11-2015, 11:16
Też miałem ten dylemat i dokładnie taką samą wysokość do posadzki na gotowo tj. 26 cm.
W drzwiach balkonowych ( w sumie 2 sztuki) zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś: podmurowałem około 14 cm, a do ramy drzwi dołożyłem jeden profil poszerzenia (8cm). I też zaważyła na tym opinia, że jeden profil usztywni całość.

Co do okien: to widziałem tylko taki patent z poszerzeniami w kuchni: gdzie inwestor nie wiedział na jakiej wysokości będzie blat, a zależało mu na tym aby tenże blat docelowo dochodził do okna. I z tego powodu obniżył parapet a w to miejsce poszło poszerzenie.

malux20
05-11-2015, 12:09
jeżeli jest miejsce na podmurowanie pod oknami to ytongiem 400 proponuje
pod względem termicznym nie zaszkodzi i przy okazji kołki w taki bloczek wkręcisz