PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć suficie z K-G w pokojach



Jarak
04-11-2015, 18:33
Witam

Niestety sufitach z K-G w pokojach pojawiły się czarne plamy i pleśń. Przeczytałem już artykuł http://muratordom.pl/eksperci/pytania/skraplanie-sie-wody-na-poddaszu-uzytkowym/8654/ z porady eksperta wychodzi że sufit w pokojach jest wykonany prawidłowo płyta->folia-> dystanse przykręcone do belek stropowych i ok 30cm wełny, między wełną a folią jest ok 5cm luzu. Dobrałem od góry do miejsca gdzie powstała pleśń zauważyłem pod folią sporą kałuże między płytą a folią. Same skosy dachu na poddaszu nie są ocieplona.

Budynek jest postawiony w 2013 roku, my zakupiliśmy go w lutym 2015

Proszę Was o poradę jak zlikwidować ten problem.

FlashBack
04-11-2015, 19:46
Witam

Niestety sufitach z K-G w pokojach pojawiły się czarne plamy i pleśń. Przeczytałem już artykuł http://muratordom.pl/eksperci/pytania/skraplanie-sie-wody-na-poddaszu-uzytkowym/8654/ z porady eksperta wychodzi że sufit w pokojach jest wykonany prawidłowo płyta->folia-> dystanse przykręcone do belek stropowych i ok 30cm wełny, między wełną a folią jest ok 5cm luzu. Dobrałem od góry do miejsca gdzie powstała pleśń zauważyłem pod folią sporą kałuże między płytą a folią. Same skosy dachu na poddaszu nie są ocieplona.

Budynek jest postawiony w 2013 roku, my zakupiliśmy go w lutym 2015

Proszę Was o poradę jak zlikwidować ten problem.
Masz przewiewana (luz wełna folia) wełnę więc nie dziw się wodzie na folii. I to jeszcze pewnie budowlanej bez zachowania jej szczelności

Jarak
31-12-2015, 09:29
Witam.

Temat nadal nierozwiązany, wręcz się pogorszyło. W sypialni na suficie po nocy pojawiają się plamy wody które są bardzo zimne, powiedział bym że wręcz zamarzają (macałem sufit od strony mieszkania)
Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić? Pomysłów mi już brak... :(

mariober
31-12-2015, 11:16
wygląda na to że masz źle położoną wełnę gdzieś dostaje się chłodne powietrze i skrapla się wilgoć z pokoi, wbrew pozorom układanie prawidłowe wełny to ważna rzecz.Nie do końca rozumiem co masz poddasze użytkowe czy pokoje a nad nimi poddasze ?

jnow1
03-01-2016, 08:30
no raczej pokoje ,a nad nim nieocieplone poddasze....różnice temperatur- zimnego poddasza i ciepłych pokoi i mamy skraplanie pary wodnej....pewnie w zamkniętej i nie wentylowanej przestrzeni sufitowej....może ocieplenie podłogi na poddaszu i wentylacja sufitu da jakiś pozytywny efekt.

zeusrulez
03-01-2016, 21:07
A masz mozliwosc dobrania sie do ocieplenia od stryszku ?
Na tym stryszku masz jakas podloge ?

Pozdrawiam

Jarak
21-10-2016, 17:35
Hej temat powrócił i wracam z podkulonym ogonem. Budynek jest 2 poziomowy + poddasze, parter to osobne mieszkanie, ja mam swoją klatkę schodową. Ściany to pustak + styropian, dach nieocieplony, skosy dochodzą do podłogi poddasza. Sufit u mnie to kg, folia, szczelina ok 5cm, wełna 30cm i deski na podłodze poddasza.