PDA

Zobacz pełną wersję : Antresola w domu energo. Jest sens?



yarecki_wr
04-11-2015, 21:27
Samo rozwiązanie przyznaje, że bardzo mi się podoba ze względu na wrażenie przestrzeni jakie daje. Nie wiem jednak czy w domu energo z poddaszem użytkowym takie udziwnienie jest nadal praktyczne a może raczej czy wystarczająco niepraktyczne, aby rezygnować?

lotpaj
05-11-2015, 20:34
A skąd my mamy wiedzieć, skoro nawet projektu nie wrzuciłeś?
Weź się wpierw zastanów nad sobą, a potem nad antresolą, bo dziwne pytania zadajesz.

NilsH
05-11-2015, 21:13
yarecki_wr - mam dokładnie to samo odczucie. Przestrzeń, czasami dodatkowe światło - tak, ale aspekty praktyczne - raczej cienko. Dlatego u mnie nie będzie. Ale jeśli dla kogoś te pierwsze cech mają większą wagę, a jeszcze chce zrobić wrażenie na gościach/sąsiadach, to pewnie zrobi antresolę.
Dla mnie dom energo, to między innymi taki szyty na miarę, a antresola wydaje mi się (subiektywnie) ponad moją miarę. Wolę pójść do teatru czy do kościoła, jeśli chcę poczuć przestrzeń we wnętrzach.

niktspecjalny
06-11-2015, 08:51
Samo rozwiązanie przyznaje, że bardzo mi się podoba ze względu na wrażenie przestrzeni jakie daje. Nie wiem jednak czy w domu energo z poddaszem użytkowym takie udziwnienie jest nadal praktyczne a może raczej czy wystarczająco niepraktyczne, aby rezygnować?

Nie rozumiem pytania.Gdzie ta niby antresola ma być w salonie bo jak masz poddasze w chałupie to jak wysoko jest w/w ???. Antresola musi mieć swoje racje bytu.Jeśli wchodząc na nią kończy się na tym poziomie czytelnią,pomieszczeniem na bilard,pustelnia-odpoczynkiem to ma sens jeśli po to by gacić wew. ściany tak dla wyglądy zbytek własny.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-11-2015, 09:44
Samo rozwiązanie przyznaje, że bardzo mi się podoba ze względu na wrażenie przestrzeni jakie daje. Nie wiem jednak czy w domu energo z poddaszem użytkowym takie udziwnienie jest nadal praktyczne a może raczej czy wystarczająco niepraktyczne, aby rezygnować?

- jeśli rozwiązanie " bardzo Ci się podoba " - nie rezygnuj z niego.
- czy takie rozwiązanie jest praktyczne ? - TAK, poza walorami estetycznymi otwarcia przestrzeni PARTERU w górę, masz lepszą komunikację pomiedzy użytkownikami przebywającymi na PIĘTRZE z użytkownikami będącymi w PARTERZE budynku. Natomiast ( coś za coś ) zwróciłbym uwagę na akustykę pomieszczeń PIĘTRA ( przegrody budowlane / drzwi ... ) .... tak jak wcześniej w postach - wszystko zależy od projektu - niekoniecznie trzeba szukać uzasadnienia dla czegoś w czym dobrze się czujemy :)

coulignon
07-11-2015, 10:41
Mi też się takie rozwiązanie podoba ale teraz wolałbym mieć dodatkowe pomieszczenie. W du...ie z etetyką:rolleyes:

Jedna rzecz na którą trzeba zwrócić uwaga to ogrzewanie pomieszczeń pod antresolą - wszelkie układy konwekcyjne odpadają. Najlepiej sprawdza się podłogówka lub promienniki.

Liwko
07-11-2015, 11:02
Mam antresole, nawet dwie :) Zeszłej zimy trzy dni jechałem na samym kominku (6kW) przy -5 na zewnątrz. Wystarczyło tylko wszędzie pootwierać drzwi.
Jedyny minus to hałas przenoszący się między górą a dołem.
Plus- mogę postawić pięciometrową choinkę :D

coulignon
07-11-2015, 12:43
Zapomniałem - wrzaski w czasie orgii słychać w całym domu.

Ja nie polecam. Fajnie wygląda ale praktyczność rozwiązania marna.

yarecki_wr
08-11-2015, 08:03
Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Projektu jako takiego jeszcze nie ma. Chodziło mi o sam koncept i czy np. nie będzie problemów z równomiernym ogrzaniem pomieszczenia z antresolą - salonu i stratami ciepła. Uwaga odnośnie lepszej komunikacji jest bardzo ciekawa. Nie brałem pod uwagę. Podobnie ogrzewanie podłogowe. Temat do przemyślenia gdyż przy typowej energo-stodole antresola wedaje mi się jedynym możliwym widzimisię.