PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja i kwestia odbioru



TSA
06-11-2015, 18:50
Witajcie,
Bardzo proszę o rady jak rozmawiać z wykonawcą...

Technologia szkieletowa, firma IBudhaus z Mikołowa...
Klient... szary człowiek, który nie lubi jak mu się kit wciska...

Podpisałem umowę i iBudem na budowę domu w technologii szkieletu drewnianego.
Na etapie budowy fundamentu były problemy...
Na etapie budowy konstrukcji były problemy...
Jednak nasza Pani Kierownik Budowy walczyła o nasze więc firma realizowała nasze sugestie/prośby...

Przyszedł jednak czas na wykonanie elewacji, tynku dwukolorowego, o strukturze 1,5m.
Informowałem od samego początku wykonawcę, że ściany będą podświetlane i proszę o przyłożenie się do ich realizacji.
W dniu dzisiejszym elektryk zainstalował lampy elewacyjne i... - efekt jak na zdjęciach...

Pomóżcie proszę jak rozmawiać z upartym właścicielem ponieważ zasłania się normami, możliwymi odchyłami...
A tymczasem tynk wygląda jak na załącznikach.

TSA
07-11-2015, 11:48
Witajcie,
Bardzo proszę o rady jak rozmawiać z wykonawcą...

Technologia szkieletowa, firma IBudhaus z Mikołowa...
Klient... szary człowiek, który nie lubi jak mu się kit wciska...

Podpisałem umowę i iBudem na budowę domu w technologii szkieletu drewnianego.
Na etapie budowy fundamentu były problemy...
Na etapie budowy konstrukcji były problemy...
Jednak nasza Pani Kierownik Budowy walczyła o nasze więc firma realizowała nasze sugestie/prośby...

Przyszedł jednak czas na wykonanie elewacji, tynku dwukolorowego, o strukturze 1,5m.
Informowałem od samego początku wykonawcę, że ściany będą podświetlane i proszę o przyłożenie się do ich realizacji.
W dniu dzisiejszym elektryk zainstalował lampy elewacyjne i... - efekt jak na zdjęciach...

Pomóżcie proszę jak rozmawiać z upartym właścicielem ponieważ zasłania się normami, możliwymi odchyłami...
A tymczasem tynk wygląda jak na załącznikach.

Witajcie,
Wykonawca przysłał mi jedynie normy dot. murów - notabene z lat 70'tych.
Szukam norm dot. tynków (producent Ceresit) i domów w technologi szkieletu drewnianego.

jacek.zoo
08-11-2015, 07:22
Nie wyswietla mi sie bo jestsm na telefonie. Ale wygrac z normami tyjkow to tragedia. Tynkarz u mnie mowil ze normy sa takie ze gdyby robil pod normy to nikt by mu nie zaplacik i z budowy pogoni