PDA

Zobacz pełną wersję : ilosc krokwi niezgodna z projektem



lauriii123
06-11-2015, 19:50
Mieszkam w domu w zabudowie blizniaczej,nie dawno zorientowalam sie,ze ilosc krokwi jest nie zgodna z projektem dokladnie brakuje po trzy na kazda strone.W domu mieszkam od roku i masowo zaczely pekac sciany glownie na klatce,przy oknach ogolnie na calym pietrze.Mam pytanie czy to ma zwiazek z oporem jaki stawia dach na sciany?dodam ze po dwoch miesiacach od wprowadzki dach jakby sie osiadl jest "pofalowany".Czy mam prawo zadac od dewelopera poprawy tego dachu i naprawy scian?.Jestem laikiem nie znam sie fachowo na tych sprawach:(prosze o rady z gory dziękuję

MWer
06-11-2015, 21:50
Myślę że nie trzeba być specjalistą, żeby wyrazić niezadowolenie inwestoru. Jeśli ściany popękani - coś napewno uczynione złe. Bez zdjęcz, projekta i badań można tyłko odgadywać.

Andrzej Wilhelmi
07-11-2015, 18:29
Ilość krokwi nie ma wpływu na pęknięcia ścian. Natomiast brak trzech par krokwi to karygodna oszczędność. W przypadku gdy faktycznie ich brakuje to cały dach łącznie z więźbą jest do demontażu. Kierownik budowy powinien stracić uprawnienia a deweloper powinien być wyrzucony z rynku. Na czas remontu dachu deweloper musi Ci zagwarantować zakwaterowanie. Pozdrawiam.

DACxxxAZ
08-11-2015, 13:33
Daj fotki i skan projektu.

eryk16
11-11-2015, 18:10
Zgłoś ten fakt bo mogą być poważne problemy, jeżeli pęknięcia będą się powiększać. Potrzebna ekspertyza. Pozdrawiam