PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto kupić wełnę z marketu?



geerbil
07-11-2015, 18:40
Witam

Przeczytałem wiele wątków o wełnach ( marki, parametry, grubości) ale brakuje mi jednoznacznej odpowiedzi czy warto kupić tanią wełnę w markecie.
Ostatnio w wszystkich dużych marketach pojawia się wełna znanych i mniej znanych producentów w magicznej cenie 5,96zł m2. Biorąc pod uwagę cenę w markecie około 6zł m2 15cm wełny 0,044, a kupić w dobrej cenie w hurtowni 11zł m2 wełny 0,039 to licząc znacznie taniej wyjdzie mi wełna z marketu i zrobienie izolacji grubszej.
Tylko czy produkt z marketu jest w ogóle warty zakupu?
Czy ktoś z was ma doświadczenie z marketową wełną ?
Czy taka wełna po kilku /kilkunastu latach dalej będzie wełną czy tylko wiórami?

gorbag
07-11-2015, 20:04
Układałem na stropie Supermatę, Profitmatę, Unimatę ze sklepu oraz Optimatę z marketu. Różny materiał w różnych miejscach i sytuacjach. Producent ten sam. Krótko porównując konsystencję: materac, kołdra zimowa, kołdra letnia, wata. To nie tylko kwestia parametrów, ale również możliwości szczelnego ułożenia. Wata w ogóle nie trzyma kształtu.

MatixL
09-11-2015, 15:02
odpuść sobie materiał z marketu - dopłać troszkę i weź markowy ze składu budowlanego lub bezporednim transportem od producenta jeśli spełniasz minimum logistyczne... Jeśli kupujesz wełnę to zwróć uwagę na to żeby była w miarę świeża = nie leżała rok pod chmurką na składzie. Z tańszych Climwool mogę polecić

geerbil
09-11-2015, 17:16
No właśnie szukam taniej wełny do garażu który nie będzie ogrzewany, dlatego cena jest ważna a niej najlepsze parametry. Nad domem jeszcze się zastanawiam nad czymś lepszym.

Co sądzicie o tej wełnie? http://www.obi.pl/decom/product/Superglass_We%C5%82na_mineralna_150_mm_rolka_6_m2/6048177

MatixL co się dzieje z wełną która trochę leżała?

moratorek
09-11-2015, 17:59
Jak robiłem u siebie poddasze to wełnę właśnie z obi miałem i jak narazie nie mam na co narzekać

geerbil
09-11-2015, 18:09
Jak robiłem u siebie poddasze to wełnę właśnie z obi miałem i jak narazie nie mam na co narzekać

Taką samą miałeś?

Jastrząb
10-11-2015, 08:23
To nie sam fakt sprzedazy czegos w markecie robi z tego gorszy produkt. Ale fakt, ze markety w wiekszosci sprzedaja produkty o "dobrym stosunku jakosci do ceny." Po polsku tani bo badziewny. W super hurtowni tez taki produkt mozna kupic. Na zmowienie sciagnał. Pieniadz nie smierdzi.

Kup jedna paczke (nie majatek). Zwaz, rozwin, zobacz jak wyglada, czy jest regularna, czy sie dobrze docina itp. itd. Potem zrob to z jakims konkretnym produktem markowym. Lambda napisane na opakowaniu to nie wszystko.

MatixL
12-11-2015, 13:30
zleżała na składzie wełna nie osiąga już parametrów deklarowanych przez producenta ( zawilgocenie materiału = spadek lambda)

Jastrząb
12-11-2015, 13:39
zleżała na składzie wełna nie osiąga już parametrów deklarowanych przez producenta ( zawilgocenie materiału = spadek lambda)
Na skladzie polezy 3 lata. W dachu musi powisiec "30". A tam tez nie ma idealnych warunków, troche wilgoci ma sie w nie prawo znalezc.
Wiec zlezeniem bym sie specjalnie nie przejmowal dopoki nie była zalana woda.

MatixL
12-11-2015, 14:14
głównie o to mi chodziło że leży często pod chmurką i moknie