PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie wewnątrz garażu



Maciek-L
02-09-2004, 19:45
Mam garaż w bryle budynku, nad garażem sypialnię. Zastanawiam się czy położyć styropian na suficie w garażu, zeby w sypialni było cieplej. Garaż będzie co prawda trochę ogrzewany (ale tylko trochę ). W sypialni natomiast położę i tak ok. 10 cm styropianu na podłodzę. Nie wiem czy styropian w garażu coś w tym przypadku pomoże (czy dodatkowo wpłynie na lepszą ciepłotę w sypialni). Co o tym myślicie?

Kon111
02-09-2004, 21:21
Podobnie jak Ty mam garaż w bryle i także mam zamiar utrzymywać w nim temperaturę niższą jak w reszcie domu, dlatego mam zamiar ocieplić go od wewnątrz 8-10cm wełny. Nad garażem mam łazienkę i tam na posadzce też bedzie ocieplenie ale chyba nie 10cm - jeszcze nie wiem. W każdym bądź razie bedę ocieplał garaż od wewnątrz.

Maciek-L
03-09-2004, 09:09
Może jest na forum jeszcze ktoś kto ma podobną sytuację i już mieszka. Czy ocieplenie garażu daje efekt w przypadku ocieplenia podłogi w pomieszczeniu nad garażem? Czas mnie trochę goni bo właśnie robią u mnie tynki wewnętrzne i muszę podjąć decyzję czy dawać ocieplenie czy nie.

joanka77
04-09-2004, 20:47
W naszym projekcie też jest sypialnia nad garażem i jest właśnie przewidziane ocieplenie od środka, a konkretnie sufit i ściana przylegająca do domu. 5 cm stryropianu.

Maciek-L
04-09-2004, 20:59
Dzięki, nabrałem pewności. Ocieplam

Olmiś
04-09-2004, 21:46
U mnie w projekcie - 5 cm na suficie i 8 na ścianie garaż/dom. Dałem wszędzie równo 8. Na zewnątrz 12.