PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kodensacyjny w piwnicy - jak odprowadzić kondensat?



samotnik
09-11-2015, 19:36
Mam kotłownię w piwnicy, chcę zamontować kocioł kondensacyjny. Zaczęło mnie nękać, że kocioł produkuje trochę kondensatu, a ja nie mam co z nim zrobić, bo piwnica nie ma kanalizacji. Można jeszcze zaimprowizować jakieś wyjście przez ścianę i wpuszczenie do kanalizacji deszczowej czy coś, tylko musiałbym się szybko zdecydować, zanim zasypią ściany fundamentowe.

Pytanie: czy to konieczne, czy też mam się wyluzować? Dom 250m2 wliczając piwnice, dobrze docieplony, połowa podłogówka, połowa grzejniki.

BrodowskiG
09-11-2015, 19:38
są pompy kondensatu jeśli nie ma spadku, trzeba zrobić tak żeby nie zamarzły

aiki
09-11-2015, 19:41
Do deszczówki lepiej nie. Można pewnie sporą kwotę stracić jak odkryją.
Możesz zbiornik jakiś z pompą postawić - jak sie zapełni to wypompuję.

samotnik
09-11-2015, 19:53
Nienienie, do deszczówki tzn. w sensie do kanalizacji z rynien, która odpływa do studni chłonnej. Kwestia czy warto kombinować. Ile się tego produkuje? Czy odprowadzanie tego gdzieś jest konieczne? Czy bez jakiegoś odprowadzenia poza budynek będę biegał co dwa dni z wiadrem i wylewał do kibla, czy jak?

BrodowskiG
09-11-2015, 19:56
Czy bez jakiegoś odprowadzenia poza budynek będę biegał co dwa dni z wiadrem i wylewał do kibla, czy jak?

jak bedziesz miał duże wiadro. przy szambach przydomowych tych niby eko, nie można odprowadzac kondensatu do kanalizacji

open11
10-11-2015, 08:06
Gdzieś czytałem, że kondensatu może być nawet 3l/h. Wiadomo, kocioł nie będzie cały czas pracował, nie będzie też cały czas kondensował ale te 20-30 litrów na dobę musisz liczyć....

Ktoś wspominał już pompki do kondensatu. Mam u siebie SFA Plus - może podnieść 4.5m w górę, włącza się na parę sekund kilka razy na dobę, aby wypompować wbudowany zbiornik - i tylko wtedy bierze prąd. Na czuwaniu mój watomierz nic nie wskazał. Koszt ~350 zł - nie chciałoby mi się codziennie biegać z wiaderkiem....