PDA

Zobacz pełną wersję : POŚ



Margolcia
02-09-2004, 20:56
Czy ktoś będzie tak dobry i miły i poleci mi jakąś konkretną przydomową oczyszczalnie ścieków - taką dla 4-6 osób, przy założeniu, że nie mam zbyt dużo miejsca na drenaż rozsączający i najlepiej, żeby zmieściła się pod podjazdem do garażu. Z góry dziękuję za miłe słowo. :lol:

zibicwikla
03-09-2004, 09:42
Drenażu nie można przykrywać podjazdem, najlepiej posiać trawkę(będzie tu rosła doskonale). POtrzebny jest dostęp tlenu do drenażu(do ok.1m głębokości). Zakładam właśnie(jutro drenaż) firmy nevexpol 3,2tys.
Potrzebujesz ok 48 m drenażu(ta firma zaleca w 3 nitkach). Wejdź na ich stronę www.nevexpol.com.pl

inż. Mamoń
03-09-2004, 13:44
Nie mogę polecić bo nie wiem czy są dobrzy (sam nie korzystałem). Firma NARO koło Poznania właśnie. Chcieli 2950 + VAT + montaż. Wymagają pasa około 20 x 6 metrów. Nie wiem czy można to zrobić pod podjazdem, ale chyba nie.

Pozdrawiam

preev
03-09-2004, 13:51
a ile by mnie kosztowała mniej więcej taka kompletna POŚ na 4 osoby (w tym momencie mam betonowe szambo) :-?

Margolcia
03-09-2004, 19:43
Dzięki za info,

ale jedyne miejsce jakie wydaje mi się sensowne i oddalone wg norm o <30 m od własnego ujęcia wody(studni), to własnie miejsce pod przyszłym podjazdem do garażu z boku domu - pas ziemi pomiędzy bryłą budynku a płotem sąsiada - ok 10m wszerz i 15 m wzdłuż. Musi być jakieś rozwiązanie - może na podjeździe płyty ażurowe, a w środku trawka. Będę szukał i pytał dalej. dzięki za namiary na Naro i nevexpol.

Margolcia
03-09-2004, 19:44
Dzięki za info,

ale jedyne miejsce jakie wydaje mi się sensowne i oddalone wg norm o <30 m od własnego ujęcia wody(studni), to własnie miejsce pod przyszłym podjazdem do garażu z boku domu - pas ziemi pomiędzy bryłą budynku a płotem sąsiada - ok 10m wszerz i 15 m wzdłuż. Musi być jakieś rozwiązanie - może na podjeździe płyty ażurowe, a w środku trawka. Będę szukał i pytał dalej. dzięki za namiary na Naro i nevexpol.