PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbki blacharskie



sylwekr
10-11-2015, 19:47
Chciałbym samodzielnie położyć blachę trapezową na dachu jednospadowym (garaż). Obecnie mam deskowanie i pape (termozgrzewalną - 1 warstwa). Chciałbym kupic gotowe obróbki blacharskie i mam pytanie jak je prawidłowo mocować w dolnej części gdzie będzie rynna. Jeśli coś źle nazwę to z góry przepraszam. Obecnie mam papę wywiniętą na deskę czołową i przybita papiakami od dołu. Chyba trzeba najpierw to oderwać i do deski czołowej przybić wiatrownicę. Co zrobić z papą, odciąć równo z krawędzią dachu i pod nią podsunąć pas nadrynnowy, czy zostawić ją dłuższą aby wchodziła do rynny a pas nadrynnowy przybić do łat ? Rynny trzeba montować od razu, czy można zamontować w późniejszym czasie ? Jak to po kolei zrobić i jak mocować aby było zgodnie ze sztuką?

eryk16
11-11-2015, 17:53
Deskę w okapie można obrobić blachą, choć nie trzeba. Papa na pas nadrynnnowy. Jeszcze przedtem haki . Na to blacha. Podzrawiam

sylwekr
12-11-2015, 12:31
Deskę w okapie można obrobić blachą, choć nie trzeba. Papa na pas nadrynnnowy. Jeszcze przedtem haki . Na to blacha. Podzrawiam

O.K. Ale czy jak dam pas nadrynnowy pod papę to czy nie będzie widać dziury pod blachą. Czy może jeden pas nadrynnowy pod papą, a drugi pod blachą, tak aby jeden na drugi zachodził ?

Jan P.
12-11-2015, 14:06
Ja robię podrynnowy- wsunięty pod papę i nadrynnowy na łatach.Mam pewność , że w okresie zalegania lodu i roztopów nic nie pocieknie. Jan

Andrzej Wilhelmi
15-11-2015, 14:40
... jeden pas nadrynnowy pod papą, a drugi pod blachą, tak aby jeden na drugi zachodził ?

To jest dobre rozwiązanie. Pozostaje jeszcze zabezpieczyć przody otworów blachy trapezowej np. grzebieniem okapu zamontowanym na górnym pasie nadrynnowym. Pozdrawiam.

Slyder
22-05-2017, 14:56
może głupie pytanie ale czy przy obróbkach blacharskich jest potrzebna giętarka do blachy, Czy można je położyć samemu czy są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia.

Jan P.
22-05-2017, 16:21
może głupie pytanie ale czy przy obróbkach blacharskich jest potrzebna giętarka do blachy, Czy można je położyć samemu czy są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia.

Tam gdzie sprzedają blachę , robią obróbki na wymiar. Jan