PDA

Zobacz pełną wersję : Jak montuje się folię na kalenicy?



am00
02-09-2004, 21:16
Może to oczywiste, ale nie wiem jak zamontować folię paroprzepuszczalną na kalenicy? Czy zostawia się szparę wenty;acyjną, czy też "czapkuje" się kalenicę folią? W instrukcjach montażu tego detalu nie znalazłem i mam wątpliwości.

Wojciech Nitka
02-09-2004, 21:28
Jakie poddasze? Jaka folia (paroprzepuszczalność)? Jakie pokrycie?

slaw
02-09-2004, 21:33
Są różne "szkoły" - w zależności od tego jakie warstwy dachu stosujesz (deskowanie, papa itp.)

Ja znalazłem np. taki dokument tyveka (zajrzyj na strony 7 i 8 ): http://www.resinex.com.pl/download/dupont/tyvek/tyvek_instrukcja_montazu.pdf

a tu jeszcze parę pdf-ów: http://www.resinex.com.pl/download.htm

PRO
02-09-2004, 21:55
Ja mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ocieplać będę strop, mam membranę wysokoparoprzepuszczalną i tak nad częścią mieszkalną zakryłem kalenice i nie mam przeciętej, natomiast w części garażowej zostawiłem szparę czyli przecięłem.
Z moich iformacji jakie znalazłem w przypadku foli czy membrany wysokoparoprzepuszczalnej nie mam potrzeby zostawiania przerwy w folii w przypadku niskoparoprzepuszczalnej nalezy przeciąć folię w kalenicy.

am00
02-09-2004, 22:07
Dzięki Sław, wyglada, że się kalenicę "czapkuje". Dach mam prosty dwuspadowy pod blachodachówkę, dalej łaty, kontrłaty, folia URSA SECO 1000S (jeszcze nie kupiłem), wełna itd. ale to już w przyszłym roku.
I jeszcze jedno pytanie do Pana Wojtka.
Dach jest wyciągnięty szczytem nad taras na około 170cm, czy pod tą częścią dawać folię, czy zakończyć na pierwszej zewnętrznej krokwi?

Wojciech Nitka
02-09-2004, 22:16
Jeżeli okap nad tarasem wykańczasz boazerią (?) - dałbym folię. Minimalny koszt folii, a zabezpieczy odeskowanie przed ewentualnymi przeciekami z dachu.

slaw
02-09-2004, 22:34
Tyle, że może to być najtańsza folia - o bardzo niskiej przepuszczalności pary, byle nadawała się na dach (zwykła budowlana może nie wytrzymać temperatur panujących pod blachą).