PDA

Zobacz pełną wersję : wilgoc w budowanym domu



maciej10
12-11-2015, 06:37
powiedzcie jak usunac wilgoc z domu-obecinie wynosi ona 82 % a jeszcze czekaja mnie gladzie wiec jeszcze wzrosnie,co prawda jest rekuperator ale bedzie on wlaczony dopiero jak sie wprowadzimy zeby nie zabrudzic rur od pylu. w przyszlym tygodniu bedzie sypana welna na strop wiec budynek zrobi sie izolacyjnie szczelny wiec jak ma ta wilgoc odparowac otwierac okna przy tej pogodzie to chyba nic nie da pomijajac to ze pompa grzeje podlogowke i cieplo ucieka przez otwarte okna

Tomasz Brzęczkowski
12-11-2015, 07:30
powiedzcie jak usunac wilgoc z domu-obecinie wynosi ona 82 % a jeszcze czekaja mnie gladzie wiec jeszcze wzrosnie,co prawda jest rekuperator ale bedzie on wlaczony dopiero jak sie wprowadzimy zeby nie zabrudzic rur od pylu. w przyszlym tygodniu bedzie sypana welna na strop wiec budynek zrobi sie izolacyjnie szczelny wiec jak ma ta wilgoc odparowac otwierac okna przy tej pogodzie to chyba nic nie da pomijajac to ze pompa grzeje podlogowke i cieplo ucieka przez otwarte okna

Włożyć filtr G4 w miejsce anemostatu i włączyć wentylację!

fotohobby
12-11-2015, 07:41
powiedzcie jak usunac wilgoc z domu-obecinie wynosi ona 82 % a jeszcze czekaja mnie gladzie wiec jeszcze wzrosnie,co prawda jest rekuperator ale bedzie on wlaczony dopiero jak sie wprowadzimy zeby nie zabrudzic rur od pylu. w przyszlym tygodniu bedzie sypana welna na strop wiec budynek zrobi sie izolacyjnie szczelny wiec jak ma ta wilgoc odparowac otwierac okna przy tej pogodzie to chyba nic nie da pomijajac to ze pompa grzeje podlogowke i cieplo ucieka przez otwarte okna

Otwórz okna, to chyba logiczne.
A o ile nie trwa szlifowanie, kucie itp to włącz rekuperator

maciej10
12-11-2015, 09:08
Otwórz okna, to chyba logiczne.


Nie jest to logiczne by otwierać okna gdy na zewnątrz wilgotnośc wynosi ponad 90%

Tomasz Brzęczkowski
12-11-2015, 09:24
Nie jest to logiczne by otwierać okna gdy na zewnątrz wilgotnośc wynosi ponad 90%

Po otwarciu okien, a utrzymaniu ogrzewania, wilgotność spadnie baaardzo szybko. By zmniejszyć straty ciepła, lepiej włączyć wentylację i częściej wymieniać filtry. Przy wyłączonej centrali, kanały zabrudzą się!!!

maciej10
12-11-2015, 10:27
Przy wyłączonej centrali, kanały zabrudzą się!!! nie zabrudzą sie bo mam pozakrywane kanaly folia;zakupilem filtry g4 do rekuperatora + mate g4 -powycinam odpowiednie rozmiary i pozakladam do kazdego kanalu i zaczne osuszanie

Tomasz Brzęczkowski
12-11-2015, 11:16
nie zabrudzą sie bo mam pozakrywane kanaly folia;zakupilem filtry g4 do rekuperatora + mate g4 -powycinam odpowiednie rozmiary i pozakladam do kazdego kanalu i zaczne osuszanie To nawet grawitacyjna nie mogła działać.
Proszę Sobie wyobrazić, że jak ma Pan w Swoim domu wilgotność 40% i 20 st.C to by wilgotność wzrosła do 70% potrzeba litr wody.

fotohobby
15-11-2015, 16:22
Nie jest to logiczne by otwierać okna gdy na zewnątrz wilgotnośc wynosi ponad 90%

To to sobie sprawdż ile pary wodnej jest w powietrzu o wilgotości 90% i temperaturze 10C i w powietrzu o wilgotności 80% i temperaturze 20C. I w którm kierunku będzie migrować po otwarciu okien.

A pózniej pisz, co jest logiczne.

maciej10
18-11-2015, 14:24
To to sobie sprawdż ile pary wodnej jest w powietrzu o wilgotości 90% i temperaturze 10C i w powietrzu o wilgotności 80% i temperaturze 20C. I w którm kierunku będzie migrować po otwarciu okien.

A pózniej pisz, co jest logiczne.

Ale ja nigdzie nie napisałem ze mam w domu 20 stopni,czytaj uwaznie

fotohobby
18-11-2015, 17:48
A ile masz, jeśli pompa grzeje ?

Instaltechnic
18-11-2015, 19:31
powiedzcie jak usunac wilgoc z domu-obecinie wynosi ona 82 % a jeszcze czekaja mnie gladzie wiec jeszcze wzrosnie,co prawda jest rekuperator ale bedzie on wlaczony dopiero jak sie wprowadzimy zeby nie zabrudzic rur od pylu. w przyszlym tygodniu bedzie sypana welna na strop wiec budynek zrobi sie izolacyjnie szczelny wiec jak ma ta wilgoc odparowac otwierac okna przy tej pogodzie to chyba nic nie da pomijajac to ze pompa grzeje podlogowke i cieplo ucieka przez otwarte okna

Co by nie było nie włączaj centrali i wietrz oknami, zostawiaj uchylone lub w najgorszym przypadku w nocy itp. rozszczelnij. Samą centralą nie usuniesz wilgoci, a zabrudzisz i kanały i centralę. Grzej dom i wietrz oknami - to jedyne co możesz zrobić. Nie zwracaj uwagi że Ci ciepło przez wietrzenie ucieka. Ruch powietrza w domu jest wskazany, żeby nie dopuścić do zagrzybień.

heheszek
10-04-2017, 17:22
wentylacja to ważna rzecz u nas też się pojawiła to trzeba było firmę wezwać bo w ogóle prawie jej nie było, cyrkulacja powietrza to dla nas był temat nie znany dopóki to nie zostało zrobione, klimatyzacja też taka zasyfiała że szok, ale tak to jest jak się kupuje od kogoś mieszkanie http: moderowano z usług tej firmy korzystaliśmy i zdecydowanie moge polecić gdyby ktoś się rozglądał także, nie warto zwlekać z tego typu rzeczami...

surgi22
16-04-2017, 16:10
heheszek - teraz takie bezrobocie że was to chyba po podstawówce do roboty w tej reklamie łapią :bash: