PDA

Zobacz pełną wersję : WPROWADZAM SIĘ !!!!!



pawel_l
02-09-2004, 22:49
W sobotę. Nie ma jeszcze wielu rzeczy (łatwiej wymienić co jest), w sumie 2 pokoje jako tako, łazienka i kuchnia ale już muszę (dzieci do szkoły itp.) Zresztą znając życie to na "dopieszczenie" wszystkiego trzeba jeszcze z pół roku. Żona trochę "pęka" ale jakoś przeżyjemy.

jędrzej
02-09-2004, 23:31
Gratuluję!
Tyle, że na dopieszczenie to potrzeba jeszcze co najmniej półtora roku :D No ale w końcu po co się buduje?

Joasia
02-09-2004, 23:40
Och, jak Ci zazdroszczę... Gratuluję!

Arko
03-09-2004, 06:52
Witam
Ja mam czas do końca Października na wyprowadzkę z bloków i zamieszkanie we własnym domu 118 m2. Zostało mi jeszcze bagatela - grzejniki, kocioł na gaz, podłączenie gazu, meble kuchenne, schody i panele podłogowe i uwaga "dziurawa kieszeń"

magdowka
03-09-2004, 09:08
zazdroszcze ci bardzo, gratuluje przeprowadzki i juz sie nie moge doczekac kiedy ja bede mogla napisac WPROWADZAM SIE :D

UKF
03-09-2004, 09:19
Gratulacje! I niech Wam radości nie mąci fakt, że nie wszystko zrobione...
Takie rozwiązanie, oprócz oczywistych minusów i uciążliwości, ma też zalety: jak się jest na miejscu, to przychodzą do głowy fajne pomysły wykończeniowo-dekoracyjne no i można sobie "dłubać" pomalutku, np. wykąpiesz i położysz dzieci i pomalujesz sobie jedną ścianę... czy chciałoby Ci się jechać na budowę aby pomalować jedną ścianę???

Pozdrawiam, Maria

mdzalewscy
03-09-2004, 09:26
Gratulacje !!!!!!!!!



Zostało mi jeszcze bagatela - grzejniki, kocioł na gaz, podłączenie gazu, meble kuchenne, schody i panele podłogowe i uwaga "dziurawa kieszeń"

meble, panele i bez tego można się wprowadzić wiec nie jest tak źle, zostało Ci tylko grzejniki i kocioł

BK
03-09-2004, 10:46
zrób tylko trawnik i plac zabaw dla dzieci - piaskownica huśtawka, może zjeżdżalnia - nie jest to drogie a w końcu po to się między innymi buduje dom - dzieci wypuścicie na wybieg, sami usiądziecie na tarasie (co z tego że niewykończonym...) i znieczuliwszy się dwoma czy trzema Tyskimi (znakomite!) lub Pilsnerem (mniam..) przestaniecie dostrzegać drobiazgi typu niewykończona podłoga czy materac zamiast łóżka w sypialni

Reszta jest bez znaczenia
Gratulacje :)

barbapis
03-09-2004, 10:58
Serdeczne gratulacje!!!
Przenosicie się z Wrocławia do Świętej Katarzyny w Górach Świętokrzyskich?
Super jesień jest w tych naszych górach (ja, co prawda, mieszkam już poza górami, ale Góry Świętokrzyskie znam i lubię, bo to nasze "domowe" góry).

BK
03-09-2004, 11:07
barbapis,
święta Katarzyna jest pod Wrocławiem :D
parę kilometrów - ale przy dobrej pogodzie to może i góry widać (ślężę w Sobótce ...)

ambaran
03-09-2004, 11:32
Gratulacje również od nas.

Uczucie wspaniałe.
Dołaczyliśmy również do grona szczęśliwców przeprowadzonych z bloku do własnego domku w zeszłym tygodniu :D :D :D

Sporo jeszcze do zrobienia. Wykańczanie to naprawdę dobre słowo do opisania ostatniego etapu budowy. Wiele wymiarów obejmuje :wink: )

Nie wiemy jak u Was ale u nas to co przed przeprowadzką zajęło by dzień ciągnie się i ciągnie. Jak już sie tam jest to niedokończone rzeczy jakoś mniej przeszkadzają.

Jeszcze raz gratulujemy ,
Pozdrawiamy,
Ania i Marcin

barbapis
03-09-2004, 11:37
barbapis,
święta Katarzyna jest pod Wrocławiem :D
parę kilometrów - ale przy dobrej pogodzie to może i góry widać (ślężę w Sobótce ...)
Oj, szkoda! Zawsze to by było bliżej podjechać i zerknąć na dzieło rąk innych szczęśliwców :lol:

i&w
03-09-2004, 11:40
GRATULACJE!!!
U mnie jeszcze tynki,podłoga.meble,ale gaz mam,kuchenke i zmywarka stoi.kominek.czekam na przypłw kasy :cry:
Pozramiam
Iga

Maxtorka
03-09-2004, 11:45
Serdeczne gratulacje również od nas .
My też mamy nadzieję , że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzimy już w naszym nowym domku .

Niech Wam się dobrze mieszka :)

Pozdrowionka - Maxtorka

Betka
03-09-2004, 11:49
Moje Gratulacje!!
Super uczucie przeprowadzić się do swojego własnego domku. Musicie koniecznie opisać wrażenia z pierwszych dni mieszkania. To jest piękne i dla tego uczucia warto jest wybudować domek. Na tym etapie jak jescze ślimacze się w urzędach nie jestem w stanie tego sobie wyobrazić.
Powodzenia

bobo30
03-09-2004, 11:55
Pozazdroscic :D My za rok

xavi
03-09-2004, 12:23
Gratuluję!!
Mam zamiar sie wprowadzić w grudniu, aby grzejników nie rozkradli :x
Teraz robię gładzie. Panele już kupione, wyposażenie łazienki też. Kuchnia w drodze...
Tylko jedna żecz mnie nurtuje: czy bardzo zmarzniemy w ścianach z Porothermu 30cm bez ocieplenia, bo na to czasu braknie ??!!??

tczarek
03-09-2004, 13:19
Gratulacej bo to jakiś kokkretny etap ukończony. Potem jeszcze trochę i już.
Wszystkiego dobrego w NOWYM TWOIM DOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

inż. Mamoń
03-09-2004, 13:39
Gratulacje i powodzenia w wykończeniówce. I ŻADNEGO "PĘKANIA" :D

barbapis
03-09-2004, 14:02
xavi:Tylko jedna żecz mnie nurtuje: czy bardzo zmarzniemy w ścianach z Porothermu 30cm bez ocieplenia, bo na to czasu braknie ??!!??

Skrzętnie zapisuj temperaturę i odczucia - będzie jak znalazł na wiosnę do przekazania innym forumowiczom, wahającym się w wyborze materiału budowlanego :)

magi
03-09-2004, 14:02
Gratulki :D
Mam nadzieję, że niedługo napiszę coś w tym stylu :lol:

inwestor
03-09-2004, 14:10
Ja również gratuluję ale również współczuję. Nie znoszę przeprowadzek tego pakowania, rozpakowywania, bałaganu, przez wiele miesiecy nie wiadomo gdzie co jest i mnóstwo czasu traci sie na wieczne poszukiwania wszystkiego.
Pozdrawiam

Wiech
03-09-2004, 14:23
Gratulacje.Ja mam nadzieje zrobić to za miesiąc.Zostało mi do zrobienia dość dużo robót.Panele na górze ,podłączenie kotła CO ,kominka podłączenie grzejników,malowanie.Wiech

pawel_l
06-09-2004, 08:39
Dzięki wszystkim.
Udało się, przeżyliśmy. Ogólnie jest OK. Na parę dni muszę odpuścić, po pierwsze żeby odpocząć, a po drugie żeby trochę popracować- właśnie skończył się mój urlop. Jak odetchnę to opiszę wrażenia.

pawel_l
12-09-2005, 22:30
No i minął rok.... Nawet nie wiadomo kiedy.
Generalnie jest super.
Oczywiście nie wystarczyło czasu (założyłem pół roku) i pieniędzy :) na wykończenie wszystkiego.
Ale została jeszcze do zrobienia praktycznie tyko jedna łazienka i obłożenie schodów drewnem no i zasianie trawnika - właśnie kończę niwelację. Mam już taras, podjazd, elewację, podbitkę, bramę i wiele innych rzeczy. A przede wszystkim czuję się u siebie. Po powrocie do domu, choćby po najcięższym dniu mam ochotę coś zrobić a przynajmniej usiąść na tarasie i pooddychać włąsnym powietrzem.
Zakrzyknę: ludzie budujcie domy ......

xavi
13-09-2005, 06:08
Też jestem po półrocznym mieszkaniu.
I również zaczynam sięczuć jak u siebie.
To co mnie najbardziej wkurza to ciągłe marudzenie żony że jej bałagan robię!!!
A to że zrobione zostały podjazdy, ogrodzenie trawnik, altana, zadaszenie ganku, taras i takie inne jej nie obchodzi. Dla niej ważna jest aby myć się w kałuży i do domu wchodzić czystym. :evil: