PDA

Zobacz pełną wersję : nie grzeje nowo dodany grzejnik



zbyster
12-11-2015, 12:12
witam. Wstawiłem grzejnik do ganku. Przewody dałem PEX 20mm, Grzejnik wydaje się odpowietrzony- odpowietrzałem i na zaworze i na odpowietrzniku-brak powitrza , przewody nigdzie nie są zagięte. Już nie wiem dlaczego to nie działa. Próbowałem już zakręcać wszystkie grzejniki i zbiornik cwu, ale ten nowy nadal nie ruszył. - pompa omigena na najwyższym biegu.Sprawdzałem zawory-te przy grzejniku-drożne w obu kierunkach Dołączam szkic instalacji.

xmsg
12-11-2015, 12:17
Zapowietrzony powrót na strychu.

Pozdrawiam
GREGOR

zbyster
12-11-2015, 12:23
dać odpowitrznik jeszcze na powrocie w najwyższym punkcie?

xmsg
12-11-2015, 12:42
TAK. Najlepiej automatyczny, bo jednokrotne odpowietrzenie nie załatwi sprawy.

Pozdrawiam
GREGOR

zbyster
12-11-2015, 16:08
założyłem, ale niestety nie pomogło,nadal to samo-nie grzeje

zbyster
12-11-2015, 18:04
zakręciłem wszystkie odbiory i ruszyło(przedtem zapominałem o grzejniku w łazience). -ruszyło ale słychać przelewającą się wodę.

zbyster
12-11-2015, 18:58
Teraz gdy włącze wszystkie grzejniki - ten nowy nie grzeje,ale gdy przykręcę prawie na max zawór odcinający bojler cwu grzejnik rusza.

BrodowskiG
12-11-2015, 19:39
a nie podłączyłeś jakimś pexem 16 mm a reszta grube stalowe?

zbyster
13-11-2015, 06:55
od pieca odchodzi rura 1", a ja podłączyłem nowy grzejnik pex 20

xmsg
13-11-2015, 08:12
Jeśli jeszcze gdzieś coś "bulga", to trzeba odpowietrzać dalej.

Na końcu trzeba zrównoważyć obwody hydrauliczne, aby wyrównać przepływy.
W Twoim przypadku powinna być regulacja na powrocie bojlera, bo on jest najbliżej i ma najmniejsze opory. Rysunek w załączeniu i zaznaczony ZR.
337427

Grzejniki powinno dać się regulować na przyłączach (na powrotach) lub przy głowicach.

Pozdrawiam
GREGOR

zbyster
13-11-2015, 08:48
no na powrocie z bojlera mam zawór kulowy. To nim mam regulować?

Ps .A czy odpowietrznik automatyczny na powrocie nie zaciąga powietrza do instalacj(gdzieś tak przeczytałem)i? Czy nie trzeba zastosować ręcznego odpowietrznika na powrocie a automatu na zasilaniu?

xmsg
13-11-2015, 09:28
no na powrocie z bojlera mam zawór kulowy. To nim mam regulować?

TAK


Ps .A czy odpowietrznik automatyczny na powrocie nie zaciąga powietrza do instalacj(gdzieś tak przeczytałem)i? Czy nie trzeba zastosować ręcznego odpowietrznika na powrocie a automatu na zasilaniu?

Odpowietrzniki automatyczne służą do wstępnego odpowietrzenia instalacji. Potem trzeba je odciąć.

W czasie eksploatacji do pozbywania się wydzielającego się gazu z instalacji służy separator gazu montowany na zasilaniu tuż za kotłem.

Jeśli nie masz separatora, to bąble gazubędą zbierały się w najwyższym punkcie instalacji, co spowoduje konieczność jej okresowego odpowietrzania na strychu.

Pozdrawiam
GREGOR