PDA

Zobacz pełną wersję : Okap wyspowy, niski sufit, problem z zakupem



kor45
12-11-2015, 20:05
Witajcie!
Drodzy forumowicze, remontuję właśnie kuchnię i mam dość spory problem z zakupem okapu. Kuchnia ma dość niski sufit i sprawa wygląda tak, że od kilku dobrych dni poszukuję okapu wyspowego (z uwagi na to, że musi być on montowany do sufitu), który nie ma wysokości większej jak 60cm. Może być to okap z blatem, nie musi być to sama rura. Przejrzałem już mnóstwo ofert i nic nie znalazłem w rozsądnej cenie, za którą przyjmijmy - 1500zł.
Myślałem też o zakupie samego wkładu i obudowaniem go, ale niestety małżonka nie wyraziła zgody.. nie podoba jej się takie rozwiązanie.
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!

dzabij
13-11-2015, 08:12
Moim zdaniem zamontujesz spokojnie np. Akpo WK-8 Isla Fenix a kosztuje poniżej 1000 PLN.

Przeanalizuj sobie instrukcję montażu, strona 4 oraz 8. Mechanizm okapu ma 44cm (strona 8 ), natomiast cały okap z jedną maskownicą 55,5 cm (6,5 + 49, strona 4).

Problem może się pojawić gdybyś chciał go używać w funkcji pochłaniacza, wtedy trzeba zamontować drugą maskownicę z kratką. Trzeba by sprawdzić jaką ona ma długość i czy da się wystarczająco schować. Ale nawet jeżeli jest zbyt długa, można od dołu przyciąć, ta część i tak nie będzie widoczna. Wieczorem mogę to sprawdzić empirycznie, mam taki sam model u siebie.

http://akpo.pl/instrukcje/Instrukcja%20WK-8.pdf

kor45
13-11-2015, 11:58
Moim zdaniem zamontujesz spokojnie np. Akpo WK-8 Isla Fenix a kosztuje poniżej 1000 PLN.

Przeanalizuj sobie instrukcję montażu, strona 4 oraz 8. Mechanizm okapu ma 44cm (strona 8 ), natomiast cały okap z jedną maskownicą 55,5 cm (6,5 + 49, strona 4).

Problem może się pojawić gdybyś chciał go używać w funkcji pochłaniacza, wtedy trzeba zamontować drugą maskownicę z kratką. Trzeba by sprawdzić jaką ona ma długość i czy da się wystarczająco schować. Ale nawet jeżeli jest zbyt długa, można od dołu przyciąć, ta część i tak nie będzie widoczna. Wieczorem mogę to sprawdzić empirycznie, mam taki sam model u siebie.

http://akpo.pl/instrukcje/Instrukcja%20WK-8.pdf

bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź! jeśli nie byłoby to dla Pana problemem, to proszę w miarę możliwości sprawdzić jakby to wyglądało z tym pochłaniaczem, sprawdziłem na ceneo i faktycznie cena ok 900zł więc super jeżeli udałoby się*zamontować u mnie taki okap.
dziękuję!

dzabij
15-11-2015, 16:31
Udało mi się sprawdzić. Aby kratka którą wylatuje powietrze była w całości odsłonięta potrzebujesz 66,5 cm. Kratka ma 6,5 cm długości.

Czyli jeżeli u ciebie okap może mieć max 60 cm, to w wersji pochłaniacz nie da rady - kratka będzie przesłonięta zewnętrzną obudową "komina".

Trzeba by zamówić ten okap z krótszą obudową zewnętrzną komina. Cięcie raczej nie wchodzi w grę - ta część jest widoczna i domowymi metodami nie da się tego zrobić dobrze. Natomiast Akpo to Polska firma, być może da się z nimi dogadać aby za przedpłatą zrobili ten okap z krótszą obudową. Spróbuj się z nimi skontaktować i przegadaj temat.

kor45
22-11-2015, 16:11
serdecznie dziękuję za pomoc! zrobiłem tak jak Pan napisał :) okap zamówiony