PDA

Zobacz pełną wersję : Akryl w narożnikach ścian i przy sufucie - pomocy



wondy
13-11-2015, 18:25
Witam.
Pomocy... :(

Psełdofachowcy od gładzi we wszystkich narożnikach oraz przy suficie położyli mi akryl.
I to w dodatku wszędzie jest nierówny, z bąblami.

I co teraz?
Położenie jeszcze raz pomoże?
Czy jakoś to trzeba będzie zerwać?

Zaciągnę ich do mieszkania w poniedziałek, poświecę żarówką i pokaże, ciekawe co oni na to :(

Poza tym gładź nie jest idealnie równa, ma miejscami wewnątrz bąble / dziurki :/

adamwaz
15-11-2015, 13:17
Dlatego musisz czytać opinie zanim kogoś wynajmiesz. Ja również miałem problem przy montażu sztukaterii. Zakupiłem produkty ale w swojej okolicy nie miałem nikogo od montażu więc kogoś lokalnego wynająłem "za grosze". Jakbym wiedizał jak rozprowadzą akryl to bym sam to zrobił po obejrzeniu tutorialu ehhh

piotrek0m
15-11-2015, 15:25
No... tak to jest... sam miałem z 20 ekip i mogę książkę napisać ...
Tynk gipsowy był gładki ale jednak nie tak idealnie jakbym chciał mieć w nowym domu. Zleciłem więc zrobienie gładzi. Gładź jest idealnie gładka, narożniki ostro wyprowadzone. W narożnikach wewnętrznych jest taśma, żadna fizelina, siatka ani akryl. Proponuję dać jeszcze warstwę gipsu i zatopić taśmę narożnikową. Akryl kładzie się po malowaniu farbą gruntującą, a nie po gipsowaniu... tyle wiem... proponuję też skonsultować się na wątkach poświęconych spoinowaniu i szpachlowaniu.

Elvis26
20-11-2015, 22:02
Witam.

Poza tym gładź nie jest idealnie równa, ma miejscami wewnątrz bąble / dziurki :/

Od za szybkiego mieszania gładzi w wiadrze, trzeba na wolnych obrotach. Generalnie takie niedoróbki w gładzi poprawia się po gruntowaniu.

E-Rzecznik Śnieżka
28-11-2015, 19:50
Szanowny Panie,
rozumiem, że w przedstawionym przez Pana wątku chodzi o akryl malarski. Polecam usunąć go wszędzie tam, gdzie występują bąble i pęcherze, następnie oczyścić powierzchnię i zagruntować ją ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny: http://www.acrylputz.pl/produkty/grunty/opis/acrylputz-gu40-grunt-uniwersalny Kolejny krok to aplikacja szybkoschnącej masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT: http://www.sniezka.pl/produkty/szpachlowanie/specjalne-przeznaczenie/opis/acrylputz-lt-22-light Stworzoną na bazie tej masy spoinę formujemy palcem, co pozwoli dokładnie wyrównać narożnikach. Ostatni etap to przeszlifowanie i odpylenie masy oraz nałożenie na nią cienkiej warstwy gruntu. Po wykonaniu tych kroków powierzchnia jest gotowa do malowania.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka