PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zabezpieczyć krokwie szczytowe?



DrKubus
13-11-2015, 20:35
Mam dylemat, w związku z zastosowaniem ocieplenia nakrokwiowego, musiałem podwyższyć krokwie szczytowe o grubość ocieplenia (12 cm). Po takim zabiegu, krokwie szczytowe mają 34 cm wysokości. Czym najlepiej je zabezpieczyć?

Myślałem o struktonicie, ale najwyższe mają 30 cm wysokości. Nie bardzo chcę położyć gładką blachę, bo będzie pracować i wyginać się?

W tej chwili szczyty prezentują się tak:

http://samobudowa.pl/foto/2dach1.jpg

http://samobudowa.pl/foto/2dach2.jpg

Na chwilę obecną zastanawiam się nad zabejcowaniem tego na ciemny kolor (tylko nie wiem, bejcować krokiew, czy położyć na tym zabejcowaną boazerię)?

A może jakiś inny pomysł? Co macie u siebie?

awieuro
13-11-2015, 21:21
Ja przymierzam się do położenia płytki new stonit wymiar 30x45. U ciebie nadmiar trzebaby było zciąć. Płytka jest równa i ładnie imituje łupek.
Pozdrawiam

DACxxxAZ
14-11-2015, 15:45
Przy zastosowaniu termoizolacji na krokwiowej zastanów się nad spiętrzeniem szczytu dachu .

panfotograf
14-11-2015, 16:04
Na chwilę obecną zastanawiam się nad zabejcowaniem tego na ciemny kolor (tylko nie wiem, bejcować krokiew, czy położyć na tym zabejcowaną boazerię)? Zaipregnować i polakierować. Lub zaipregnować i olejować. Ja mam pierwszą wersję. Krokwie miałem szlifowane przed montażem.
Ja bym nie kładł kolejnej warstwy w postaci boazerii, bo z czasem ci się popaczy (powygina) i będzie wyglądać "półprofesjonalnie". A i koszt większy i roboty więcej.

DrKubus
14-11-2015, 18:48
Przy zastosowaniu termoizolacji na krokwiowej zastanów się nad spiętrzeniem szczytu dachu .

Możesz rozwinąć temat, bo zupełnie nie rozumiem co masz na myśli.

Andrzej Wilhelmi
15-11-2015, 14:24
W tej chwili dach jest zakryty więc będzie to trudne ale można było wysunąć dach na łatach co pozwoliłoby zgubić jego szerokość na szczycie. Mozna zastosować podwójny rząd płytek włóknocementowych. W załączeniu kilka zdjęć z wybranych moich realizacji. Na pierwszym jest osłonięta izolacja nakrokwiowa. Pozdrawiam.

piotrek0m
15-11-2015, 15:06
A może obróbki blacharskie, zasłaniające konstrukcję i optycznie pomniejszające wysokość krokwi?
Choć takie obróbki robi się na wcześniejszym etapie, warto też poprosić ekipę o pokazanie swoich prac, bo nie każda radzi sobie z blachą..
337693

337695

panfotograf
15-11-2015, 15:23
337695

Ja też tak mam i uważam że to rozsądne rozwiązanie i ładnie wygląda.

DACxxxAZ
15-11-2015, 19:20
Możesz rozwinąć temat, bo zupełnie nie rozumiem co masz na myśli.


Trzecie zdjęcie Andrzeja i zdjęcie Piotrka to spiętrzenie szczytu.