PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sie pali ekogroszek



Wadus
13-11-2015, 22:44
Witam,

Moze to juz bylo, ale moja konfiguracja CO jest juz na tyle specificzna ze wolalbym aby ktos doswiadczony jednak sie wypowiedzial i pomogl mi zaoszczedzic czasu w mozolnym ustawianiu pieca.

Co do CO to tak 125 m2 podlogowki na 128 m2 uzytkowej do tego grzejniki 1 wc, 1 lazienka, 1 garaz (35 m2), bojler 150 L

Piec witkowski 19 kW z palnikiem ekoenergia


Moj pierwszy sezon palenia na poczatku spalanie 36-40 kg/doba zawor 4D ustawilem na 4-6 aby dac jak najwiecej ciepla na dom aby sie ogrzal w miare szybko. zawor mieszjacy przed podlogowka przycial wode do 29 stopni. Temp. wew 23-24


po jakis 2 tygodniach zawor 4d na mniej niz 3 ( ponad 70%) ciepla wraca na kociol na grzejniki idzie 29 a na podloge znowu przycinam mieszaczem do 25 temp w domu 22 stopnie.

Spalanie ustabilizowalo sie na 20 kg/doba ale mam wrazenie ze to za duzo.

na wykresach praca pieca wyglada tak, ze przez jakeis 20 min piec grzeje wode do zadanej temp. 58-60 stopni potem po podgrzaniu przechodzi w stan czuwania i nastepne wlaczenie przy spadku temp. za jakies 20-30 min

Co mnie troche dziwi dlaczego piec tak dlugo dogrzewa wode na piecu ? 15-20 min ? przy powrocie na zaworze 4d prawie wiekszosci cieplej wody? nie rozumiem podlogowka az tak wychladza piec i tyle wody musi byc wtloczone w podlogowke ze az tak dlugo piec grzeje to wode ?