PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kuchenko-piekarniko-zmywarką



Kris15
13-11-2015, 23:02
Witam. Mam problem z kuchenko-piekarniko-zmywarką marki Candy TRIO 9501/1 X. Mam mieszkanie po remoncie (zakończonym rok temu, ale dopiero teraz zacząłem się urządzać) i dziś podłączyłem urządzenie. Działa mi jednak tylko kuchenka (palnik) i zmywarka a piekarnik zero reakcji. Wydaje mi się, że to może być problem z fazami. W instrukcji urządzenia mam napisane: "Wraz z TRIO dostarczany jest przewód zasilający, umożliwiający podłączenie jedynie zasilania o napięciu międzyfazowym lub między fazą i zerem wynoszącym 220-230 V. Podłączyć do gniazdka o prądzie znamionowym." Nie znam się na elektryce więc zrobiłem zdjęcie tego co mam w skrzynce 337508 Czy ktoś mi może powiedzieć w czym jest problem?

elpapiotr
13-11-2015, 23:14
Problem jest w ... nieobecności elektryka.
Wskazane, by był jednak.

mturdus
16-11-2015, 11:59
Kris15, a przeczytałeś dokładnie instrukcję. Takie urządzenia miewają zabezpieczenia typu: nie włączysz piekarnika przy działającej/otwartej zmywarce itp.
Jak jest łączone do prądu. Przewód zakończony wtyczką?

Jeśli mieszkasz w Polsce, to masz 230V między fazą a zerem. Typowe gniazdko ma prąd znamionowy 16A.

michcio0711
16-11-2015, 20:51
W skrzynce jakaś kaszana. Jeśli to mieszkanie a nie jakiś warsztat to wyłączniki powinny być o charakterystyce B a nie C. To samo z prądami znamionowymi - zgaduję, że te 20-amperowe są w obwodach gniazd? Jest to niedopuszczalne - max. 16A. W obwodach oświetlenia 10A.
To jest cała rozdzielnica? A gdzie wyłącznik(i) różnicowoprądowe? Jeśli instalacja była wymieniana rok temu, to brak RCD jest niedopuszczalny.
Aż boję się pytać czy w instalacji jest w ogóle przewód ochronny...