PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wymiary otworów drzwiowych ?



Wełna
03-09-2004, 08:30
Witam, Mam jedno prozaiczne pytanie.
Jakie wymiary powinny mieć otwory drzwiowe? Jestem na etapie kucia "dziur" na drzwi wewnętrzne i nie chciał bym przesadzić.
Nie mam jeszcze wybranego konkretnego modelu ale założyłem szerokość w świetle 90 cm. Czy sa jakieś zestandatyzowane "przelicznik" szerokość/wysokość?

PS
Co do samych drzwi. Czy Szanowni forumowicze mogą cos polecić. Nie chciał bym przesadzić cenowo tak więc rozglądam się za czymś sprawdzonym do 1000 PLN z ościeżnicą.

arzesz
03-09-2004, 08:36
rozmiar drzwi 90 cm czyli potrzebujesz otwór o szerokości około 102 cm

Maluszek
03-09-2004, 08:38
Minimalna szerokość drzwi to 80 cm + miejsce na ościeżnicę.

Jerrys
03-09-2004, 09:50
Witam
Ja ostatnio musiałem poszerzać 3 otwory o jakies 2-3 cm, tynkarze twierdzili że są takie jak trzeba. Drzwi na poddaszu mają być "kiedyś" sciany pogipsowane i już miałem zabierać się za malowanie gdy coś mnie tknęło i zmierzyłem w hurtowni ościeżnicę drzwi drewnianych 80 miała 91 + 1-1,5 cm na piankę no i niestety diamentowa tarcza na małą szlifierkę żeby naciąć tynk po bokach a potem młot i już mam powiększone. A tynkarzy zje...... przez telefon od razu mi ulżyło. Teraz zbiłbym prowizoryczną ramkę i przy odbiorze tynków przymierzał ją do każdego otworu przed zapłaceniem oczywiście.
Pozdrawiam

jeżyk
03-09-2004, 10:03
jeżeli chcesz uniknąć problemu to sprawdz w katalogu producenta. Np. drzwi PORTy 80 szer. 88 cm, wys. 206. Jestem na etapie wymiany starych na nowe i kurna nic nie pasuje.