PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś budował z bloczków keramzytowo-styropianowych



gregor2
03-09-2004, 08:43
Jak w temacie. czy ktoś budował z bloczków keramzytowo-styropianowych i dawał na strop system szalunków styropianowych?
Zwłaszcza ten styropianowy strop mnie ciekawi. czy to jest wytrzymałe?
Jest firma, która robi takie rzeczy:

http://www.sukiennik.pl/html_pol/bloczki_fortis_pol.html

Bardzo interesują mnie opinie osób które miały do czynienia z tym systemem

pattaya
03-09-2004, 10:50
Rozmawiałem kiedyś z gościem,który ma taki strop.Nie wiem jak bardzo jest wytrzymały ale narzekał,że jest głośny.

neptunek
03-09-2004, 11:10
Ja miec dom z podobnych bloczkow - nie wiem czy do 3 domu (jak dozyje i bede budowal) tez wybiore ten system :(

pattaya
03-09-2004, 11:27
A czemu Ty nie odmieniać?

gregor2
03-09-2004, 11:30
Ja miec dom z podobnych bloczkow - nie wiem czy do 3 domu (jak dozyje i bede budowal) tez wybiore ten system :(

gdzie kupowałeś i za ile?

pattaya
03-09-2004, 11:35
gregor2,pozwolisz że się wtrącę.Robiłem rozeznanie jeśli chodzi o bloczki keramzyt+styropian.Firma Sukiennik z Łodzi chyba ma tylko bloczki ,natomiast firma Pezam ma chyba wszystkie elementy.Nie dawaj namiarów na siebie,bo trudno się od nich odczepić.

gregor2
03-09-2004, 11:38
gregor2,pozwolisz że się wtrącę.Robiłem rozeznanie jeśli chodzi o bloczki keramzyt+styropian.Firma Sukiennik z Łodzi chyba ma tylko bloczki ,natomiast firma Pezam ma chyba wszystkie elementy.Nie dawaj namiarów na siebie,bo trudno się od nich odczepić.
mam dziwne wrażenie ze tego systemu nie wybrałeś.
boję sie ze za 10 lat powiedzą ze styropian jest szkodliwy i trzeba go usunąć. przy zwykłym ociepleniu po prostu sie usówa. a tu trzeba sciany wyburzać.

pattaya
03-09-2004, 11:46
Masz rację,buduję z czego innego.Bloczki Pezam są kosztownym materiałem.Ponadto wystraszyła mnie perspektywa osadzenia w czymś takim okien i drzwi.Czego to ma się trzymać?Albo np.powieszenie czegoś bardzo ciężkiego na ścianie.Nie udało mi się również uzyskać odpowiedzi na pytanie o izolacyjność akustyczną takiej ściany.A to może być jej słaby punkt.

gregor2
03-09-2004, 11:56
Masz rację,buduję z czego innego.Bloczki Pezam są kosztownym materiałem.Ponadto wystraszyła mnie perspektywa osadzenia w czymś takim okien i drzwi.Czego to ma się trzymać?Albo np.powieszenie czegoś bardzo ciężkiego na ścianie.Nie udało mi się również uzyskać odpowiedzi na pytanie o izolacyjność akustyczną takiej ściany.A to może być jej słaby punkt.

ile płaciłeś murarzom? ja planuję dom parterowy z urzytkowym. ok 160 m2. mam zamiar fundamenty samemu wylać. tzn. chłopaki z Ukrainy rowy wykopią i gruchą zaleję. ale ścian to się im boję powierzyć nie mówiąc o reszcie. Jestem na etapie poszukiwania ekipy od ścian po dach najlepiej. już urlop i chorobowe na przyszły rok szykuję. :-)

pattaya
03-09-2004, 12:11
Podaję zakres prac:
-wykop pod ławy
-ławy fundamentowe zbrojenie+wylewanie
-ściany fundamentowe-bloczki ponad 1m wysokości
-izolacje +rapowanie ścian fundamentowych
-rozsypanie i zagęszczanie piachu do środka fundamentów-17 kamazów
-rozsypanie i ubicie keramzytu jako izolacji na gruncie + folie
-chudziak 10cm
Za to robocizna ok.8000 ,długość ław 80mb pow.przy ziemi ok.140 m2
Za całość czyli jeszcze ściany,strop,kominy,ścianki kolankowe,lukarny,wylewki - 20tys.
Dom ma ok.180m2 pow.użytkowej
Buduję z Silki na klej

neptunek
03-09-2004, 12:46
To troche ja - odmieniac, ale polski jezyk to trodny jezyk ;) tak na boku 8)

Co do bloczkow:
1. Firma z Lodzi (Sukiennik) - z tego co pamietam to ma tylko element scienny,
2. Firma spod Lodzi (Pezam) - miala caly system, ale nie istnieje juz ich strona www, z czego wnioskuje ze juz upadli
3. izolacja akustyczna - rewelacyjna
4. wieszanie czegos w srodku - bardzo dobre - trzyma sie wszystko, bo konstrukcja bloczka na to pozwala, ale kolek do 5 cm i o dobrym rozwieraniu na duzej dlugosci
5. wieszanie czegos na zewnatrz - katastrofa, wszystko wylazi, chyba ze:
a) kolek ma wiecej niz 8 cm to sie jakos trzyma i ma bardzo duze rozwarcie po skreceniu i najlepiej jeszcze jak sie skreca
b) kolek ma okolo 2 cm wiec tez sie jakos trzyma
6. okna, drzwi w srodku sciany - niezla jazda, da sie to zrobic, ale by bylo stabilnie i sztywno to:
a) kotwy dluzsze niz 12 cm,
b) dodatkowo gwozdzie najlepiej okolo 20 cm
c) gesto mocowac w scianie
7. Cena - nie wiem jak teraz, ale kiedys byla duzo wyzsza niz z czegos innego, ale po dokladnym wyliczeniu i fakcie iz niepotrzeba na zewnatrz dodatkowego ocieplenia to juz byla do przyjecia.
8. Szkodliwy styropian? tym bym sie nie martwil bo zbyt dlugo jest na rynku i jakos jest dalej ;)

gregor2
03-09-2004, 12:47
Podaję zakres prac:
-wykop pod ławy
-ławy fundamentowe zbrojenie+wylewanie
-ściany fundamentowe-bloczki ponad 1m wysokości
-izolacje +rapowanie ścian fundamentowych
-rozsypanie i zagęszczanie piachu do środka fundamentów-17 kamazów
-rozsypanie i ubicie keramzytu jako izolacji na gruncie + folie
-chudziak 10cm
Za to robocizna ok.8000 ,długość ław 80mb pow.przy ziemi ok.140 m2
Za całość czyli jeszcze ściany,strop,kominy,ścianki kolankowe,lukarny,wylewki - 20tys.
Dom ma ok.180m2 pow.użytkowej
Buduję z Silki na klej

ciepło w silce? jaka grubość ścian i jaka styropianu? ja też myślałem o silikatach z tym że polskich grubości 24 +12-15 styropianu, ale architekt twierdzi żebym wybrał coś cieplejszego. 17 kamazów- o cholender.

gregor2
03-09-2004, 12:52
To troche ja - odmieniac, ale polski jezyk to trodny jezyk ;) tak na boku 8)

Co do bloczkow:
1. Firma z Lodzi (Sukiennik) - z tego co pamietam to ma tylko element scienny,
2. Firma spod Lodzi (Pezam) - miala caly system, ale nie istnieje juz ich strona www, z czego wnioskuje ze juz upadli
3. izolacja akustyczna - rewelacyjna
4. wieszanie czegos w srodku - bardzo dobre - trzyma sie wszystko, bo konstrukcja bloczka na to pozwala, ale kolek do 5 cm i o dobrym rozwieraniu na duzej dlugosci
5. wieszanie czegos na zewnatrz - katastrofa, wszystko wylazi, chyba ze:
a) kolek ma wiecej niz 8 cm to sie jakos trzyma i ma bardzo duze rozwarcie po skreceniu i najlepiej jeszcze jak sie skreca
b) kolek ma okolo 2 cm wiec tez sie jakos trzyma
6. okna, drzwi w srodku sciany - niezla jazda, da sie to zrobic, ale by bylo stabilnie i sztywno to:
a) kotwy dluzsze niz 12 cm,
b) dodatkowo gwozdzie najlepiej okolo 20 cm
c) gesto mocowac w scianie
7. Cena - nie wiem jak teraz, ale kiedys byla duzo wyzsza niz z czegos innego, ale po dokladnym wyliczeniu i fakcie iz niepotrzeba na zewnatrz dodatkowego ocieplenia to juz byla do przyjecia.
8. Szkodliwy styropian? tym bym sie nie martwil bo zbyt dlugo jest na rynku i jakos jest dalej ;)

fakt Pezamu znaleźć nie można nie zapłacili za stronę.
dzięki za info. ten system traktuję jako ciekawostkę. co do styropianu to żartowałem, aczkolwiek eternik stosowano przez ponad 20 lat. a teraz dają dopłaty na jego usówanie bo rakotwórczy.

neptunek
03-09-2004, 12:55
fakt Pezamu znaleźć nie można nie zapłacili za stronę.
dzięki za info. ten system traktuję jako ciekawostkę. co do styropianu to żartowałem, aczkolwiek eternik stosowano przez ponad 20 lat. a teraz dają dopłaty na jego usówanie bo rakotwórczy.

Nie sam eternit, tylko jego skladnik - azbest - a to roznica - styropian jest "naturalny" - chociaz na wszystko mozna byc uczulonym ;)

Co do mocowania okien i drzwi - wg mnie jeszcze gorzej jest z oslawiona ceramika Porotherm - jak z tego pieknie wylaza kotwy .... az milo patrzec, a jak to slicznie peka pod wplywem rozprezania sie kotwy .... 8)

pattaya
03-09-2004, 14:29
Ciepło to będę miał po ociepleniu wełną.Silka M24 na to wełna 12-14cm.Nie chcę styropianiu z wielu względów.Natomiast silikaty dla mnie okazały się najlepszym materiałem,kwestia wyboru.A 17 kamazów bo mam teren pochyły i ściany fundamentowe wychodzą w tej chwili od 0,7 do 1,35 nad ziemię.Potem zasypię.