PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys w kupionym projekcie a tzw. rzeczywistość :)



ggdh
15-11-2015, 00:05
Jak się ma to co piszą w kosztorysach do faktycznych wydatków np. do SSZ? Czy to są wartości całkowicie oderwane od rzeczywistości (czyt. zaniżone o 50% aby zachęcić jelenia :P) czy są to przybliżone wartości różniące się głównie przez wahania cen usług w różnych regionach kraju? Pomijam już system gospodarczy, bo to chyba sprawa jasna.

pzdr
ggdh

scruffty
15-11-2015, 07:30
Z mojego doświadczenia, różnica to jakieś 20% (ine piszę na + czy -, bo to pewnie zależy od konkretnego projektu). Stanowi dobrą bazę do informacji ile czego potrzeba. Największa różnica wychodzi na robociźnie.

piotrek0m
15-11-2015, 15:41
Nijak się ma.
Oczywiście to zależy od ilości wprowadzonych zmian i rodzaju zastosowanych materiałów. Kosztorysy dołączane do projektów, to takie średnie z typowych materiałów i typowych technologii. Nie oszukujmy się, ale za jakość zarówno w materiałach jak i w wykonaniu trzeba płacić....

turalyon
15-11-2015, 16:23
Ja miałem projekt z archaonu i nawet sie suma zgodziła +- 5tys

Primaaa
15-11-2015, 17:29
Piotrek dobrze mówi,
jak Jesteś z tych co wybiera zawsze porządne materiały i do wszystkiego bierze firmy to raczej się nie zmieścisz w kosztorysie
ale jak będziesz robił sposobem gospodarczym i brał najtańsze materiały to może sporo poniżej zejść

forscher
15-11-2015, 17:34
mieliśmy jeden z projektów od Lipińskich.

Rozjazd pomiedzy kosztorysem Lipińskich a wycena jednej z firm wynosił +30 % w porównaniu z kosztorysem od Lipińskich.

Pozdrav