PDA

Zobacz pełną wersję : kompletna wymiana co wraz z piecem



barbier
16-11-2015, 17:40
witam,

szukam i nie moge znalesc

chce wymienic kompletnie cala isntalacje co:

piec
rury
kaloryfery

jakiej mocy piec potrzebuje dla domku jednorodzinego 135m2 aby bylo wystarczajaco cieplej wody do kapieli i ogrzania domu.
jak dobierac moc grzewcza kaloryferow do poszczegolnych pomieszczen.
jakie rury zakupic aby byly "latwe" w montarzu (czyt. abym mogl je sam polozyc)

piec powinien byc tani w urzytkowaniu a nie koniecznie w cenie zakupu to samo tyczy sie reszty z potrzebnych elementow instalacji

za wszelka pomoc z gory dzienkuje :)

--edit--
jezeli zapomnialem o Jakis komponentach instalacji prosze o uzupelnienie

wiesiek6308
16-11-2015, 20:26
Nikt pewnie strzelać nie będzie. Jaki domek? Termoizolacja jest czy nie? Jakie okna? Ile osób mieszka - ta woda dla jednej osoby czy dla całej kompanii? Tysiące pytań więc nikt nie będzie pewnie strzelać.

RAPczyn
17-11-2015, 08:03
Samodzielny montaż można łatwo przeprowadzić na rurach np. Hep2o lub TECE logo.
Kocioł - nawet jeśli jest to dom już istniejący to nie spodziewałbym się więcej niż 100W/mk więc kocioł mocy maksymalnej ~15kW (np. gaz lub pellet).
Grzejniki - najlepiej zrobić projekt centralnego ogrzewania, wszytko wyjdzie.

barbier
17-11-2015, 20:01
a wiec dom starszy izolowany piwnica, fasada jak i dach, nowe okna. rodzina 4 osobowa poddasze nie rozbudowane.

piec musi byc gazowy.

jak wyliczac moc grzewcza kaloryferow do pomieszczen aby byly nie za slabe i nie za mocne sa jakies wzory?


pozdrawiam

p.s. rury juz zamowione :P

kalfred
18-11-2015, 19:11
Witam. Mam podobny problem do rozwiązania z tą różnicą, że kocioł z podajnikiem już pracuje, zbiornik CWU 300l z wpiętym solarem. Pozostało mi zmodernizować samo ogrzewanie wnętrz. - wymiana kaloryferów na aluminiowe, przy równoczesnej wymianie instalacji przyłączeniowej. Znalazłem już w sieci, że zakłada sie zapotrzebowanie na ciepło dla domu średni ciepłego 160 - 190W/mkw powierzchni pomieszczenia, lub 35 - 40W/m sześć. Nie wiem jednak jakiego przekroju rur użyć do podłączenia grzejnika - 15 żeberek, czy 20 zeberek (fi15, 18) Piony wyliczę dla wyrównania przepływów z ew. uwzględnieniem oporów przepływu. Nadmieniam ze obecna instalacja wykonana jest z rur stalowych znacznie przewymiarowanych, z ogromną pojemnością wodną (fi1", 11/4", a nawet 11/2"), pięćdziesięcioletnich żeberek blaszanych które mogą w każdej chwili się rozszczelnić.
Całość chciałbym wykonać we własnym zakresie, w miedzi na lutach miękkich. Problem tylko w przekrojach rur. Moze ktoś z praktyków poradzi? Z góry dziekuję.