PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką rurą połączyć czopuch z turbiną?



panmino
16-11-2015, 18:06
Jaką rurą połączyć czopuch z turbiną? Spiro aluminiową? Stalową ocynkowaną? Jak to się robi?

Kominki Piotr Batura
17-11-2015, 07:41
Jedną z wymienionych.

panmino
17-11-2015, 12:15
Dziękuję za szybką odpowiedź. A jak ją zamocować w przejsciu przez komorę dekompresyjną? Mam nad nią taki lekki strop, jak te przejścia zrobić? Nie mogę znaleźć takich ilustracji? Na jakiej głebokości rura powinna być względem obowiązkowej kratki wylotowej? Nie będzie z niej zasysać? Czy wskazana jest możliwość regulacji tej rury w pionie?

Kominki Piotr Batura
17-11-2015, 17:13
Dziękuję za szybką odpowiedź. A jak ją zamocować w przejsciu przez komorę dekompresyjną? Mam nad nią taki lekki strop, jak te przejścia zrobić? Nie mogę znaleźć takich ilustracji? Na jakiej głebokości rura powinna być względem obowiązkowej kratki wylotowej? Nie będzie z niej zasysać? Czy wskazana jest możliwość regulacji tej rury w pionie?

Co to znaczy "lekki strop"?Jaki materiał?

panmino
17-11-2015, 18:37
A w zasadzie, to nic tam jeszcze nie ma w tym momencie, będzie druga przegroda izolowana.

Kominki Piotr Batura
17-11-2015, 19:15
No dobra...ale z czego ta "pustkamiędzykondygnacyjna" będzie, Drewno czy beton, bo to istotne...

panmino
17-11-2015, 19:58
Putka jest pusta:-) , podwieszany sufit do legarów, na nich deski podłogowe. W miejscu kominka jest dziura o kształcie prostokąta, kominek jest prostopadłościanem. To wszystko już jest, kominek działa, przerabiam na wymuszony.

Kominki Piotr Batura
17-11-2015, 22:04
No to skoro masz dziurę, po co piszesz że masz lekki strop?! Mniejsza o to...W drewnie można tak zrobić. http://blog.kominki-batura.pl/pies-czy-kot-czyli-piecokominek-do-zadan-specjalnych/

panmino
18-11-2015, 06:52
No to skoro masz dziurę, po co piszesz że masz lekki strop?! Mniejsza o to...W drewnie można tak zrobić. http://blog.kominki-batura.pl/pies-czy-kot-czyli-piecokominek-do-zadan-specjalnych/

Ok, czyli spiro. A czym się ją tam mocuje, tylko na klej? No i jak głęboko wchodzić ma w obudowę względem kratki?