PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria termostatyczna (prysznicowa), Jaka?



mszopa
03-09-2004, 10:21
Muszę wymienić w małym prysznicu (80 cm) baterię (dotychczasowa jest niebezpieczna, przy większych ruchach można nieświadomie polać się ukropem) :evil:
Wobec dużej ilości bajerów w tych bateriach co jest najważniejsze?
Elektroniczna czy zwykła?
Jaką zajmującą niewiele miejsca i bez daleko odstających uchwytów baterię prysznicową moglibyście polecić?

mszopa
09-09-2004, 16:23
:cry: Szkoda, że nikt nie potrafi nic doradzić,
znowu trzeba będzie słuchać jakiegoś palanta wciskającego kit w sklepie

invx
09-09-2004, 18:03
baterii, jest, bardzo durzo na rynku, wybur to tez kwestia gustu, ale jesli chcesz dobra to wybieraj z KLUDI

damiang
09-09-2004, 18:08
Mam od kilku lat baterię wannową Oras Optima. Jest OK.
W domu też planuję też kupić Orasa.

mszopa
09-09-2004, 18:33
No dobra ale czym one tak naprawdę się różnią?, bo ceną to napewno (kfa od 300 pln do 2500pln innych firm)

Sam Gamgee
09-09-2004, 19:07
Trzy lata temu kupiłem baterię termostatyczną produkcji chyba włoskiej, ale producent się ujawnił. Była tania i kupiona w promocji za jakieś 120 złotych. Teraz nadaje się do wymiany, bo termostat przestał działać i leje się tylko gorąca woda. :evil:
Wynika z tego, że nie warto kupować produktów No Name. Są tanie, ale niestety nietrwałe.

invx
09-09-2004, 19:21
roznia sie jak wszytsko, jakoscia uzytych materialow, obrobka ich, no i wykonczeniem

Mały
09-09-2004, 20:41
Piszecie o oras czy kludi - dodajcie jeszcze grohe...
A z ciekawości co sądzicie o ferro?

Herne
10-09-2004, 08:05
Ja mam kupione 7 baterii termostatycznych Valvex - jak na razie bardzo sobie je chwalę, ale użytkiję 2 z nich od 2 m-cy.

Grzegorz63
10-09-2004, 08:13
Dopiero planuję zakup takich baterii i mam w związku z tym pytanie:
Czy temperatura 38 stopni jest odpowiednia dla wzięcia natrysku? Lubię ciepełko, hartowanie pod prysznicem- nie dla mnie! :D Wiem, że wyższą też można ustawić, ale trzeba wcisnąć przycisk...
I drugie pytanie: Czy ustawiona temperatura jest stała, czy nie występuje zjawisko "pulsowania" temperaturowego?

Herne
10-09-2004, 08:16
U mnie nie ale mam piec z zasobnikiem, temperatura 38 stopni to temp. prezy której woda jest naprawdę ciepła, strandardowo mamy ustawioną 36 - 38 do prysznica. Temp. chwilę się stabilizuje ale później jest stała.

budek
10-09-2004, 08:25
Polecałbym Grohe. Jadę na niej już 7 lat i żadnych uwag. Jedyne co polecałbym to koniecznie zakup baterii z osobnym ustawianiem wody ciepłej i gorącej (2 kurki) wtedy nie będziesz musiał wyskakiwać spod prysznica przed wrzątkiem.

Jaśka
10-09-2004, 08:33
Wiem, że wyższą też można ustawić, ale trzeba wcisnąć przycisk...

Grzegorz 63, tym wciskaniem przycisku mnie rozwaliles 8)

Dla mnie bateria termostatyczna to rewelacja! Koniec ze sterczeniem w prysznicu az woda zleci, nie ma niespodzianek z naglym zimnym/gorącym prysznicem.

Ja mam baterie termostatyczna damixa, od 3 lat sprawuje sie bardzo dobrze.
Standardowe ustawienie jest na 38 stopni i jest dla mnie optymalne, moj maz woli wiecej, wiec niestety musi wcisnac przycisk :lol: :lol:
Oprocz tego jest funkcja ekonomiczna, czyli ograniczniki w kurku z natezeniem strumienia - rowniez dla mnie rewelacja, prysznic nie 'prycha'.
Reasumujac - polecam.
Ta moja damixa kosztowala jakies 7 stowek, nie zaluje ani jednej zlotowki - wiem, ze te tanie moga poprostu przestac dzialac po dwoch latach
Pozdrawiam,

Marek K
10-09-2004, 08:34
Witam.
Właśnie z powodu wrzątku i możliwości poparzenia zakupiłem do prysznica taką najtańszą (ok. 120PLN) głowicę termostatyczną. Pracuje ona przynajmniej 5 lat. Kąpią się codziennie 3 osoby dorosłe. Wszystko działa bardzo dobrze.
Marek.

Piotr_PA
10-09-2004, 08:35
Znajomek ma Orasa i jest OK. Cena też nie przerażająca bo ok. 370 zł. Ja kupiłem polską KFA cllasic a czy będzie ok. to dopiero za kilka m-cy.

januszek
10-09-2004, 08:38
oczywiście dla każdego coś się znajdzie
grohe dla tych co mają pieniążki
i no name dla tych co ich nie mają

ale jest jeszcze cała masa wyrobów dla tych co mają niewiele a chcieliby dokonać zakupu "jakość za rozsądne cenę"
i tu mogę śmiało polecić Valwex bo mam i nie było z nią żadnych kłopotów
gwarancja jest na 5 lat
cena przystępna
a wygoda o cho cho

pulsowania temp. nie ma, ale ja mam zasobnik
38 st dla mnie jest akurat ale inni moi domownicy nieco skręcają na 36- 37 bo dla nich 38 jest za gorące.

NOTO
10-09-2004, 09:39
Miałem podobne urządzenia przez kilka lat - polecam wszystkim szczególnie tym co chcą "mieć pozytywny wkład w ochronę środowiska".

Obecnie piec podaje mi temp. ok. 40C i nie potrzebuję takiej regulacji (nie jest ona w tej chwili warta takiej inwestycji)

Grzegorz63
10-09-2004, 11:04
Wiem, że wyższą też można ustawić, ale trzeba wcisnąć przycisk...

...Grzegorz 63, tym wciskaniem przycisku mnie rozwaliles 8) ...
...Standardowe ustawienie jest na 38 stopni i jest dla mnie optymalne, moj maz woli wiecej, wiec niestety musi wcisnac przycisk :lol: :lol:
:D I o to się rozchodzi, że dla mnie Twoja bateria powinna mieć standardowe ustawienie np. 40 stopni, wtedy wygodniej mokrymi łapami obrócić pokrętło "w dół" niż "w górę" mocując się z przyciskiem... :lol:

mszopa
11-09-2004, 09:56
a co oznacza ta mądrość wypisana w instrukcji grohe?:


Nie jest możliwe użytkowanie baterii w połączeniu z bezciśnieniowymi podgrzewaczami wody(pracującymi w systemie otwartym).