PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kondensacyjny a grzejniki konwektorowe



damis
03-09-2004, 10:43
CZy zaproponowany mi rozwiązanie jest dobre. Studiując forum odnoszę wrażenie, że nie. Czy ktoś może użytkuje taki zestaw. Proszę o pomoc w wyborze

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 11:26
zgadzam sie z pegaziatkiem - tez bym nie szedl w takim przypadku
w konwektory

pozdr - Krzysiek (kondensat + grzejniki plytowe)

jeżyk
03-09-2004, 11:39
A co stoi na przeszkodzie ażeby grzejnik konwekcyjny zasilać wodą o niższej temeraturze?

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 11:45
żeby konwektor pracował dobrze (przez oddawanie ciepła na drodze
konwekcji) - to temp. medium grzewczego powinna być wysoka - no,
chyba że bardzo go przewymiarujemy, ale nie interesowałem się nigdy,
jak bardzo ....

Krzysiek

Cypek
03-09-2004, 11:53
Do tego pieca zalecam podłogówke

jeżyk
03-09-2004, 12:21
grzejniki płytowe w przypadku zasilania czynnikiem o niżej temp. też trzeba przewymiarować. Oddają one część ciepla przez promieniowanie, ale główie na drodze konwekcji. Konewkcyjne też promieniują, bo czysta konwekcja nie istnieje.

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 12:26
Oczywiście jeżyk masz rację - kwestia udziałów jednej i drugiej "metody"
wymainy ciepła .....

A spotkałeś się z przeliczaniem konwektorów na inne parametry
wody c.o. ? - na tronie Convectora http://www.convector.pl
nic na ten temat nie piszą ...

pozdr Krzysiek
[/url]

jeżyk
03-09-2004, 12:31
Nie szukałem, ale jak znajde chwilke po poszperam, mo coś jest. Może CONVEKTOR cos podaje

preev
03-09-2004, 12:37
montując konwektory i kocioł kondensacyjny to tak jak otworzyć w zimę okna i dziwić sie że rachunki za gaz są wysokie.
Kocioł kondensacyjny pracuje najwydajniej przy niskiej temperaturze. Grzejniki konwektorowe zaś przy temperature wysokiej.
Dodatkowo wysoka temperatura w konwektorach powoduje zapiekanie kurzu (pozdrowienia dla alergików oni wiedzą co to znaczy) i bardzo wysusza skórę. Ogólnie konwektory to archaizm.

zgadzam się z przedmówcami, że to rozwiązanie nie zabardzo wchodzi w grę

ale czy jeśli nie jestem alergikiem i konwektory nie wysuszają mi skóry to w czym jeszcze są rozwiązaniem archaicznym ? :-?

czytając niektóre posty to dochodzę do wniosku, że mam w domu same archaiczne rozwiązania :wink:

Grzegorz63
03-09-2004, 12:59
...czytając niektóre posty to dochodzę do wniosku, że mam w domu same archaiczne rozwiązania :wink:
:D preev, nie wszystkie archaiczne rozwiązania są najgorsze. Np. chciałbym mieć taki "archaizm" jak Twój niski przydział mocy powiązany z cholernie dużym zabezpieczeniem przedlicznikowym! :wink:
Teraz już takich archaizmów nie ma, a szkoda... :lol:

preev
03-09-2004, 13:13
...czytając niektóre posty to dochodzę do wniosku, że mam w domu same archaiczne rozwiązania :wink:
:D preev, nie wszystkie archaiczne rozwiązania są najgorsze. Np. chciałbym mieć taki "archaizm" jak Twój niski przydział mocy powiązany z cholernie dużym zabezpieczeniem przedlicznikowym! :wink:
Teraz już takich archaizmów nie ma, a szkoda... :lol:

pewnie gdzieś już ktoś mi ten archaizm modyfikuje, co będzie połączone z dużymi wydatkami na państwo :evil:
a z innych archaizmów to mam licznik gazu z zaworem w środku domu na klatce schodowej i o dziwo jak mi ostatnio wymieniali licznik na nowy, to już myślałem, że w trybie natychmiastowym będę musiał go na zewnątrz do skrzynki, a tu mi Pan z gazowni mówi, że jeszcze co najmniej 5 lat nie muszę się tym przejmować :-?
no to się nie przejmuję, bo moja wentylacja wszystko wyciągnie :lol: