PDA

Zobacz pełną wersję : Ogniwo Eko Plus vs SKAM-P



sicio
19-11-2015, 07:40
Witam.
Jestem w trakcie gruntownego remontu. I nadszedł czas na wybór pieca. Dom z 1969 roku, obecnie dobudowałem górę dach dwuspadowy 25cm wełny o najniższym współczynniku, na ścianach styropian 15cm. Powierzchnia użytkowa ok 85m2 dół, góra na razie bez ścian zajmuje jakieś ponad 100m2(na pewno będzie mniej po dostawieniu ścianek działowych). Ogrzewanie góra 6grzejników + grzejnik łazienkowy, ogrzewanie dół wszędzie podłogowe oprócz sypialni ok 14m2 gdzie będzie grzejnik + grzejnik łazienkowy na razie nie liczone moce. Jest już kominek 12kw z płaszczem wodnym i kolektory do grzania wody zbiornik 400L.
Wcześniej sam dół bez kominka i kolektorów ogrzewał piec na węgiel bodajże Narmet 14,5kw.
Proszę o poradę jaki piec na ekogroszek wybrać Ogniwo Eko Plus 16kw
cena ok 7200zł + 150zł dowóz czy SKAM-P PREMIUM 17kw
za 7700zł. Lokalni dostawcy proponowali Defro Komfort Eko 15kw w cenie 7100zł lub TQD HotFire 16kw za 5900zł.
A może przy kominku nie ma konieczności brać 15-17kw tylko 12kw i w razie mrozów(zapewne kilka dni w roku), dogrzać kominkiem?
Proszę o szczerą poradę, bo już nie wiem jakie będzie najlepsze wyjście, a dostawcy nie będą do końca bezstronni.
W razie jakby ktoś miał sprawdzonego dostawcę w woj. Podlaskim proszę o namiary:)

bobasxx
19-11-2015, 12:12
Na początek policz sobie szacunkowe zapotrzebowanie na ciepło: http://cieplowlasciwie.pl/start

Kominek z płaszczem wodnym, kolektory, kocioł na paliwo stałe... Kto Cię tak urządził ? Bez bufora, ciężko będzie to wszystko ogarnąć (następne koszty).

Szukaj najmniejszego kotła z podajnikiem.

sicio
19-11-2015, 12:47
Dobrze, później policzę bo nie pamiętam tak z głowy wymiarów.
Oj wygląda na to, że na własne życzenie. Zamarzył się kominek to wybraliśmy z płaszczem, żeby również ogrzewał jak będzie używany. Stoi jeszcze nie podłączony. Kolektory z projektu unijnego wpadły. Niestety wcześniej nie wpadłem na forum żeby się poradzić.

bobasxx
19-11-2015, 14:15
Policz, a sam się zdziwisz, podejrzewam że sam kominek już załatwi sprawę - dwukrotnie.

sicio
19-11-2015, 18:35
Wynik zapotrzebowania (http://cieplowlasciwie.pl/wynik/109m) Z tego wynika że potrzebuję 7kw, tylko jaki. I czy te 7kw podoła przecież to stary dom, choć w razie mocnej zimy mogę dopalić kominkiem? Jak to połatać z tego co wcześniej wspomniałeś?

bobasxx
19-11-2015, 19:24
Jak rzetelnie wpisałeś dane, to wynik wychodzi w miarę ok. Do tego trzeba jeszcze doliczyć CWU.
Zauważ że 7kW potrzeba w najmroźniejszy dzień zimy, a ile takich mamy w roku ?

Oddaj ten kominek z PW i rozejrzyj się za jakimś małym bez płaszcza, popalisz trochę dla klimatu i szybko Ci się to znudzi.
Jak już masz te solary, to musisz zapodać jakiś duży (300l) zasobnik CWU z dwiema wężownicami, jedna pod solary, druga do kotła.
Przy obecnej konfiguracji tylko bufor Cię ratuje.

Co do mocy kotła, wejdź sobie na esterownik.pl i popatrz jakie kotły na jakie domy mają różni użytkownicy i na jakich średnich mocach te kotły pracowały przez ostatnie 3 zimy (te dwie ostatnie się nie liczą).

asolt
19-11-2015, 20:54
Wynik zapotrzebowania (http://cieplowlasciwie.pl/wynik/109m) Z tego wynika że potrzebuję 7kw, tylko jaki. I czy te 7kw podoła przecież to stary dom, choć w razie mocnej zimy mogę dopalić kominkiem? Jak to połatać z tego co wcześniej wspomniałeś?

Projektowe obciązenie cieplne zanizone, szacuje ze jest zblizone do 8-9 kW, zapotrzebowanie na ciepło w miare dobrze. Podział strat bez sensu.

sicio
20-11-2015, 07:49
nie wiem czy będzie możliwość zwrotu, sprawdzę.
W takim razie piec Ogniwo Eko Plus 10kW lub SKAM-P 7kW czy 12kW? Ze względu na szacowane zaniżenie obciążenia cieplnego?

zawijan
20-11-2015, 09:06
nie wiem czy będzie możliwość zwrotu, sprawdzę.
W takim razie piec Ogniwo Eko Plus 10kW lub SKAM-P 7kW czy 12kW? Ze względu na szacowane zaniżenie obciążenia cieplnego?
SKAM-P 7kW, o ile wiem, nie ma wykonanych stosownych badań. Niech wypowie się w tym temacie jarecki.
SKAM-P 12kW oraz OEPlus 10kW - jak najbardziej.

asolt
20-11-2015, 09:06
nie wiem czy będzie możliwość zwrotu, sprawdzę.
W takim razie piec Ogniwo Eko Plus 10kW lub SKAM-P 7kW czy 12kW? Ze względu na szacowane zaniżenie obciążenia cieplnego?

Nie koniecznie, kazdy kocioł moze oddawac moc maksymalną wiekszą niz znamionowa, o ile 10 kW nie bedzie zbyt duzym przewymiarowaniem to 12 kW tak.

sicio
20-11-2015, 14:05
Czyli jedyne słuszne wyjście to Ogniwo Eko Plus 10kW? Wyczytałem że SKAM-P 7kw ma moc 10kw a 7kw to znamionowa, już nie mam pojęcia.
Trochę dziwi mnie, że do domu z 1969 roku wystarczy taki niewielki piec. Choć jak robiłem elewacje i przekrycie to od razu zainwestowałem w ocieplenie żeby oszczędzić na ogrzewaniu:)
Może ktoś poleci sprawdzonego sprzedawce, bo w moim rejonie raczej sprzedają defro i nie dostanę nigdzie ogniwa.

asolt
20-11-2015, 17:11
Czyli jedyne słuszne wyjście to Ogniwo Eko Plus 10kW? Wyczytałem że SKAM-P 7kw ma moc 10kw a 7kw to znamionowa, już nie mam pojęcia.
Trochę dziwi mnie, że do domu z 1969 roku wystarczy taki niewielki piec. Choć jak robiłem elewacje i przekrycie to od razu zainwestowałem w ocieplenie żeby oszczędzić na ogrzewaniu:)
Może ktoś poleci sprawdzonego sprzedawce, bo w moim rejonie raczej sprzedają defro i nie dostanę nigdzie ogniwa.

Moze i dom 1969 roku ale termomodernizowany. Podane wczesniej wartosci projektowego obciązenia cieplnego to tylko szacunki, skoro są watpliwosci do mocy kotła to pomóc moze dokładne i rzetelne ozc. Moze sie okazac ze SKAM-P 7kW wystarczy na 99% sezonu grzewczego, a jego moc maksymalna na pozostały 1%

Myjk
20-11-2015, 17:50
Czyli jedyne słuszne wyjście to Ogniwo Eko Plus 10kW? Wyczytałem że SKAM-P 7kw ma moc 10kw a 7kw to znamionowa, już nie mam pojęcia.
Bierz jak najmniejszy, i tak przez 95% czasu będzie się "nudzić".


Trochę dziwi mnie, że do domu z 1969 roku wystarczy taki niewielki piec.
Większość się dziwi, niewielu wierzy nawet jak im to wyłożyć jak na patelni. Dlatego tyle kopcących smoków stoi w domach.


Choć jak robiłem elewacje i przekrycie to od razu zainwestowałem w ocieplenie żeby oszczędzić na ogrzewaniu:)
Prawidłowo. <lubię to> ;)

kamihi
20-11-2015, 17:50
Czyli jedyne słuszne wyjście to Ogniwo Eko Plus 10kW? Wyczytałem że SKAM-P 7kw ma moc 10kw a 7kw to znamionowa, już nie mam pojęcia.
Trochę dziwi mnie, że do domu z 1969 roku wystarczy taki niewielki piec. Choć jak robiłem elewacje i przekrycie to od razu zainwestowałem w ocieplenie żeby oszczędzić na ogrzewaniu:)
Może ktoś poleci sprawdzonego sprzedawce, bo w moim rejonie raczej sprzedają defro i nie dostanę nigdzie ogniwa.
Ja jestem użytkownikiem ( szczęśliwym )Skama-p 12kw) i mogę ci doradzić żebyś podjechał sobie do kogoś i na żywo zobaczył jak działa jeden i drugi kocioł .Pogadał z użytkownikami na co narzekają a na co nie .

sicio
20-11-2015, 22:24
Dowiedziałem się że zbiornik od solarów 400L ma dwie wężownice więc zostanie podłączony również piec. Nie wiem czy to coś zmienia w wyborze pieca.
Asolt napisał że pewnie przybliżone zapotrzebowanie to 8-9kW Czy dla Skam-pa to nie przekszadza? Do tego posiada kilka sterowników, czy warto dopłacać?

asolt
20-11-2015, 22:30
Asolt napisał że pewnie przybliżone zapotrzebowanie to 8-9kW Czy dla Skam-pa to nie przekszadza? ...

Dla -20 oC, a co ma przeszkadac?

bobasxx
21-11-2015, 09:20
Najpierw musisz wiedzieć ile będziesz miał pomp w układzie, czy chcesz obsługę siłownika zaworu 4D, dostęp przez internet...
Wtedy będziesz wiedział jaki sterownik wybrać.

SUSPENSER
21-11-2015, 19:04
Czyli jedyne słuszne wyjście to Ogniwo Eko Plus 10kW? Wyczytałem że SKAM-P 7kw ma moc 10kw a 7kw to znamionowa, już nie mam pojęcia.

W Skam-P masz palnik dopasowany wielkością i mocą do kotła, czyli w Skam 7 kW o mocy maksymalnej 10 kW jest palnik o mocy maksymalnej 12 kW, dla porównania w Ogniwo 10 kW jest palnik o mocy 30 kW tylko z mniejszą ilością otworów napowietrzających, do tego dodaj ślimak mielący na miał połowę ekogroszku - sporo osób już pisało jakie to rodzi problemy, kilka spotkałem w praktyce i sam widziałem jak to wygląda.

Najbliżej Ciebie mam kontakt do użytkownika kotła z palnikiem takim jak w Skam-P 7 kW w Piszu - jak chcesz napisz na priv to podam namiar i sam z nim porozmawiasz.

zawijan
22-11-2015, 09:18
W Skam-P masz palnik dopasowany wielkością i mocą do kotła, czyli w Skam 7 kW o mocy maksymalnej 10 kW jest palnik o mocy maksymalnej 12 kW, dla porównania w Ogniwo 10 kW jest palnik o mocy 30 kW tylko z mniejszą ilością otworów napowietrzających, do tego dodaj ślimak mielący na miał połowę ekogroszku - sporo osób już pisało jakie to rodzi problemy, kilka spotkałem w praktyce i sam widziałem jak to wygląda.

Najbliżej Ciebie mam kontakt do użytkownika kotła z palnikiem takim jak w Skam-P 7 kW w Piszu - jak chcesz napisz na priv to podam namiar i sam z nim porozmawiasz.
SKAM-P 7kW to taki kocioł, który jest, ale go nie ma.
Jego producentem jest podobno firma SEKOM z Pleszewa (wpisz w googlach sekom-pleszew, to ją znajdziesz), ale w ofercie tej firmy nie ma takiego kotła, ani tym bardziej żadnych wyników - parametrów jego pracy na mocy nominalnej, czy minimalnej, czy jakiejkolwiek innej. Nikt też chyba nie widział jeszcze wyników badań dla tego kotła. Ja, w każdym razie, nie widziałem.
SUSPENSER, jak znam życie, też ich nie pokaże. Skieruje rozmowy "pod stół", czyli "na priva", żeby nikt nie zobaczył - to taka jego metoda.

Moim zdaniem, warto zasięgnąć informacji u źródła, czyli w firmie SEKOM. Można też spróbować u jareckiego, choć i on, od pewnego czasu, też woli "na priva". Jednak z tego, co wiem, to u jareckiego co najmniej do przyszłego roku też SKAM-Pa 7kW nie będzie w sprzedaży.

Jacek6
22-11-2015, 10:04
Skoro SKAM-Pa 7kW nie ma w ofercie producenta, to skąd szanowny użytkownik foruma go wykopał do porównań ......
Czyżby to kolejny reprezentant producenta .....

sicio
22-11-2015, 10:12
Aj ja tylko chcę kupić dobry piec:/ Początkowo myślałem, że muszę mieć 16kW, po ozc wyszło że 10kW będzie aż nadto.
Wcześniej rozpatrywałem SKAM-Pa i Ogniwo z racji że w rankingach to najlepsze piece. O 7 wyczytałem tu http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/skam-p-plus-premium/
A teraz nie mam pojęcia już co wybrać?

Jurgonka
22-11-2015, 10:17
SKAM-P 7kW to taki kocioł, który jest, ale go nie ma.
Jego producentem jest podobno firma SEKOM z Pleszewa (wpisz w googlach sekom-pleszew, to ją znajdziesz), ale w ofercie tej firmy nie ma takiego kotła, ani tym bardziej żadnych wyników - parametrów jego pracy na mocy nominalnej, czy minimalnej, czy jakiejkolwiek innej. Nikt też chyba nie widział jeszcze wyników badań dla tego kotła. Ja, w każdym razie, nie widziałem.
SUSPENSER, jak znam życie, też ich nie pokaże. Skieruje rozmowy "pod stół", czyli "na priva", żeby nikt nie zobaczył - to taka jego metoda.

Moim zdaniem, warto zasięgnąć informacji u źródła, czyli w firmie SEKOM. Można też spróbować u jareckiego, choć i on, od pewnego czasu, też woli "na priva". Jednak z tego, co wiem, to u jareckiego co najmniej do przyszłego roku też SKAM-Pa 7kW nie będzie w sprzedaży.

15-11-2015 14:40 #10166


"Na razie nie będziemy tutaj gadać, bo zrobi się jarmark i nic z tego nie wyjdzie. Jak skończymy, to będziesz mógł tu wszystko opisać.
Podaj mi na priva swój email."
I kto to mówi.

zawijan
22-11-2015, 11:07
15-11-2015 14:40 #10166


"Na razie nie będziemy tutaj gadać, bo zrobi się jarmark i nic z tego nie wyjdzie. Jak skończymy, to będziesz mógł tu wszystko opisać.
Podaj mi na priva swój email."
I kto to mówi.
Czytelnik forum chciał pomocy przy eksploatacji kotła, który już zakupił i eksploatuje. Zaoferowałem mu taką pomoc.
A że niepubliczną... bo jakbyście zaczęli się wszyscy wtrącać, to z pewnością by oszalał. Macie taką moc.
Jeśli mi się nie uda - ustąpię wam pola...

asolt
22-11-2015, 12:14
Aj ja tylko chcę kupić dobry piec:/ Początkowo myślałem, że muszę mieć 16kW, po ozc wyszło że 10kW będzie aż nadto.


Ciepłowłasciwe.pl to nie ozc, ale istotnie 10 kW to za nadto.

zawijan
22-11-2015, 13:55
Aj ja tylko chcę kupić dobry piec:/ Początkowo myślałem, że muszę mieć 16kW, po ozc wyszło że 10kW będzie aż nadto.
Wcześniej rozpatrywałem SKAM-Pa i Ogniwo z racji że w rankingach to najlepsze piece. O 7 wyczytałem tu http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/skam-p-plus-premium/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2Franking-kotlow%2Fskam-p-plus-premium%2F)
A teraz nie mam pojęcia już co wybrać?
Był tu taki wątek
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241889-Najmniejszy-kocioł-z-podajnikiem-na-węgiel
Gościu poszukiwał najmniejszego kotła na węgiel.
Przeczytaj. Powinno Cię zainteresować.

rustin
22-11-2015, 17:56
Dlaczego nie ma skama 7kw na stronie sekom ?

SUSPENSER
22-11-2015, 18:02
Nikt też chyba nie widział jeszcze wyników badań dla tego kotła. Ja, w każdym razie, nie widziałem.
SUSPENSER, jak znam życie, też ich nie pokaże. Skieruje rozmowy "pod stół", czyli "na priva", żeby nikt nie zobaczył - to taka jego metoda.

Zdecydowanie mylisz mnie z kimś innym - nie kieruję rozmów na priv i jeśli czegoś nie mam lub nie wiem piszę o tym otwarcie.


Moim zdaniem, warto zasięgnąć informacji u źródła, czyli w firmie SEKOM. Można też spróbować u jareckiego, choć i on, od pewnego czasu, też woli "na priva". Jednak z tego, co wiem, to u jareckiego co najmniej do przyszłego roku też SKAM-Pa 7kW nie będzie w sprzedaży.

Masz rację - najlepiej pytać u źródła, a kotła do przyszłego roku na pewno nikt nie kupi bo zarezerwowane są wszystkie terminy na produkcji aż do końca Stycznia 2016.

zawijan
22-11-2015, 18:07
Zdecydowanie mylisz mnie z kimś innym - nie kieruję rozmów na priv i jeśli czegoś nie mam lub nie wiem piszę o tym otwarcie.

Masz rację - najlepiej pytać u źródła, a kotła do przyszłego roku na pewno nikt nie kupi bo zarezerwowane są wszystkie terminy na produkcji aż do końca Stycznia 2016.
Kotłów nie ma, ale wyniki badań chyba są. Sam piszesz, że są.
To dlaczego ich nie ma???
Na tej stronie producenta... czy gdziekolwiek indziej.

sicio
22-11-2015, 22:34
Jutro przekręcę do producenta i napisze czego się dowiedziałem.
Podsumowując najlepiej pasowałby mi SKAM-P 7kW (wyczytałem że wygodniej się czyści oraz moc byłaby bardziej zbliżona do tej co potrzebuję) z kolei Ogniwo z całą dokumentacją i rozbudowanym sterownikiem(wprawdzie SKAM-Pa można również wyposażyć w odpowiedni sterownik i nie wiem czy cenowo nie taniej).
Takie dodatkowe pytanie, do kogo mógłbym się odezwać z forum, aby kupić piec w dobrej cenie:)

zawijan
23-11-2015, 08:08
Takie dodatkowe pytanie, do kogo mógłbym się odezwać z forum, aby kupić piec w dobrej cenie:)
To jeszcze nie wiesz???
Sprawdź swojego priva. Powinni już tam być :lol2:

sicio
23-11-2015, 10:10
Nie mam wiadomości na priv.
Jak dodzwoniłem się to sekretarka udzieliła informacji, że jest w ofercie piec o mocy 7kW, gdy zapytałem się o badania "jakie badania, co Pan chce wiedzieć to powiem". W każdym razie potwierdzam info, że do końca stycznia pozajmowane terminy.
Wracając do zakupu u kogo uda mi się kupić Ogniwo Eko Plus 10kW po dobrej cenie:) I czy na coś muszę zwrócić uwagę, bo tu chyba nie ma opcji z różnymi sterownikami.

kiera123
25-11-2015, 23:27
Że się wtrące w dyskusję ... kilka dni temu dzwoniłem do producenta SKAM-Pa i rozmawiałem prawdopodobnie z tą samą kobietą co ty. pytałem czy jak zamówie piec 12kw to czy dadzą radę zrobić na początek lutego powiedziała że bez problemu...

Jarecki79
26-11-2015, 08:11
No tak, tutaj też zawijan musi swój czarny PR uprawiać

Sicio to sa tematy zastępcze a Zawijan to autor kotła ogniwo, palnika i sterownika jak się często chwali, chwali się tym, gdy jest dobrze a milknie, gdy tematy ida gorzej, wówczas raptem nie wie, od lat się nie zajmuje, nie jest na czasie, pytajcie w ogniwie itp.

Sam zobacz czy te papiery są poprawne i co się na to odpowiada:
poczytaj sobie tutaj, może Cię to zainteresować:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus&p=7000057&viewfull=1#post7000057

Kotły Ogniwo w tej chwili dostępne w hurtowniach i na rynku wyposażone są jeszcze w starsze palniki z wielka japagą na wychodzenie paliwa, taka japaga spokojnie pozwoli Ci na uzyskanie mocy ok.40kW jak będzie to odpowiednio napowietrzone i wyposażone w odpowiedni wentyl. Im się wydawało,że wystarczy bezkarnie zmniejszyć tylko liczbę otworów i będzie gitara.

Otóż nie będzie, bo ślimak będzie mielił węgiel, na końcu palnika będziesz miał niewypalony miał, kocioł cały zwali się na czarno, palić się będzie tylko bliżej kosza , przesunie się w pewne miejsce strefa dosuszania paliwa i będziesz inwestował w kosze zasypowe i ślimaki a to kosztuje w tych modelach, bo jest tylko przez nich i dla nich, innej opcji wyboru nie masz....
Zawijan naobiecywał na tym forum, w prasie fachowej wielokrotne dłuższe żywotności palników żeliwnych, zapewniał wszystkich, że to nic,że pali się bliżej kosza, przecież i tak jest dobrze....

a czym to się w perspektywie 3-4lat skończyć może zobacz sobie tutaj:
https://esterownik.pl/forum/posty,2441/ulamany-slimak
zobacz sobie tutaj, zobacz jak raptem z dumnego autora zrzuca winę na producenta, czemu nie weźmie odpowiedzialności za swoje błędy konstrukcyjne na siebie?

zawijan
26-11-2015, 08:42
No tak, tutaj też zawijan musi swój czarny PR uprawiać

Sicio to sa tematy zastępcze a Zawijan to autor kotła ogniwo, palnika i sterownika jak się często chwali, chwali się tym, gdy jest dobrze a milknie, gdy tematy ida gorzej, wówczas raptem nie wie, od lat się nie zajmuje, nie jest na czasie, pytajcie w ogniwie itp.

Sam zobacz czy te papiery są poprawne i co się na to odpowiada:
poczytaj sobie tutaj, może Cię to zainteresować:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus&p=7000057&viewfull=1#post7000057

Kotły Ogniwo w tej chwili dostępne w hurtowniach i na rynku wyposażone są jeszcze w starsze palniki z wielka japagą na wychodzenie paliwa, taka japaga spokojnie pozwoli Ci na uzyskanie mocy ok.40kW jak będzie to odpowiednio napowietrzone i wyposażone w odpowiedni wentyl. Im się wydawało,że wystarczy bezkarnie zmniejszyć tylko liczbę otworów i będzie gitara.

Otóż nie będzie, bo ślimak będzie mielił węgiel, na końcu palnika będziesz miał niewypalony miał, kocioł cały zwali się na czarno, palić się będzie tylko bliżej kosza , przesunie się w pewne miejsce strefa dosuszania paliwa i będziesz inwestował w kosze zasypowe i ślimaki a to kosztuje w tych modelach, bo jest tylko przez nich i dla nich, innej opcji wyboru nie masz....
Zawijan naobiecywał na tym forum, w prasie fachowej wielokrotne dłuższe żywotności palników żeliwnych, zapewniał wszystkich, że to nic,że pali się bliżej kosza, przecież i tak jest dobrze....

a czym to się w perspektywie 3-4lat skończyć może zobacz sobie tutaj:
https://esterownik.pl/forum/posty,2441/ulamany-slimak (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Ff orum%2Fposty%2C2441%2Fulamany-slimak)
zobacz sobie tutaj, zobacz jak raptem z dumnego autora zrzuca winę na producenta, czemu nie weźmie odpowiedzialności za swoje błędy konstrukcyjne na siebie?
A na kogo ty zwalałeś winę, kiedy to w twoich kotłach łamały się palniki i korodowały kosze???
ZAWSZE winien jest producent - bo to on PRODUKUJE, SPRZEDAJE I BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

zawijan ci nie w smak, bo pokazuje, jak robicie w bambuko klientów, wpychając im produkty bez badań. A kto jest odpowiedzialny za to, żeby produkt był odpowiednio przebadany i sprawdzony (już pominę tu tak oczywistą rzecz, jak wykonanie)???

Jarecki79
26-11-2015, 08:49
W bambuko to Ty zrobiłeś wszystkich na około z wielokrotnie dłuższą żywotnościa palników żeliwnych
i powtarzam Ci gościu o czym dobrze wiesz, że skamy badania mają

a rób tak dalej, to suchej nitki nie zostawię i może wreszcie się za Ciebie ogniwo weźmie a może wreszcie też jakis admin za dupę Cię wytarga za ten czarny PR i chamskie promowanie Ogniwa przez oczernianie innych

, za to coś wyprawiał i jakie g.wno żeś zmalował z tymi palnikami użytkownicy powinni Ci nie dawać spokoju i to przypominac i wypominac konstruktorze.... Mam Ci przypomniec Wasze teksty o "cudownym smarowaniu" żeliwa w żeliwie przy brucerach? a może wkelimy kilka fotek posypanych palników żeliwnych w/g Twojego autorstwa?


Zobacz sobie coś za dokumenty podrukował a o jakich ilościach sadzy na tych cudach techniki wypisują ich użytkownicy. Badania made by VW

Jarecki79
26-11-2015, 08:56
Tutaj sobie zobacz jak pięknie pracuje Twoje przebadane cudo:
https://esterownik.pl/forum/posty,2437/problem-niska-temperatura-spalin-duzo-sadzy-oep-25kw?m=80453#80453

masz coś w tym temacie do powiedzenia, jakies rady może dla użytkownika, ale takie, które pomogą, a nie ,że jest nieudacznik i że nie umie kotła obsługiwać, ma przeciez Twój palnik i Twój automatyczny sterownik, przeciez nic nie musi umieć!

JTKirk
26-11-2015, 09:03
jarecki, dlaczego na stronie SKAMa nie ma wyników badań? a może źle szukam?!?

Jarecki79
26-11-2015, 09:05
jarecki, dlaczego na stronie SKAMa nie ma wyników badań? a może źle szukam?!?

strona jest stara, wyniki badań sa na stronach e-sklepu
atesty sa też wysyłane via e-mail, badania albo wykonane w OTGiS albo ICHPW

rustin
26-11-2015, 09:08
Takie badanie nie powinny być ogólno dostępne ?

Jarecki79
26-11-2015, 09:10
Są dostępne, na stronie e-sklepu i jak ktoś chce sa wysyłane przez e-mail
Reszta z wynikami badań wraz z podaniem t.spalin jest tez opisywana w normalnym miejscu i kto chce, potrafi znaleźć

tutaj na tym forum to już tylko brudna breja spływa

JTKirk
26-11-2015, 09:19
strona jest stara, wyniki badań sa na stronach e-sklepu
atesty sa też wysyłane via e-mail, badania albo wykonane w OTGiS albo ICHPW

wiesz, jak ktoś nie czyta tego forum, tylko wejdzie na stronę producenta, to nie wie, że te papiery wysyłane są mailem czy też że są na stronie e-sklepu. Po prostu widzi że ich nie ma i tyle (tym bardziej że na innych stronach są ogólnodostępne)
argument że strona jest stara jest słaby i jakoś do mnie nie przemawia (brzmi to mało profesjonalnie)

Jarecki79
26-11-2015, 09:23
Może masz tutaj rację, aktualizacja strony będzie w przyszłym roku późna wiosną
Tyle,że jak ktoś na stronę trafia, zawsze może napisac e-mail,

pozdrawiam i uciekam

asolt
26-11-2015, 09:26
wiesz, jak ktoś nie czyta tego forum, tylko wejdzie na stronę producenta, to nie wie, że te papiery wysyłane są mailem czy też że są na stronie e-sklepu. Po prostu widzi że ich nie ma i tyle (tym bardziej że na innych stronach są ogólnodostępne)
argument że strona jest stara jest słaby i jakoś do mnie nie przemawia (brzmi to mało profesjonalnie)

To ze cos jest mało dostepne albo w ogole niedostepne nie oznacza ze go nie ma, co własnie zarzuca zawijan czyli calkowity brak badan, a to jest nieprawda.
Dlaczego producent Skama przyjął taką politykę informacyjną nie wiadomo, ale zarzucanie ze sprzedaje kotły bez badan to pomówienie.

Jarecki79
26-11-2015, 09:35
W internecie są też niezależne strony, rankingi

tutaj np. jest starszy opis, który wykonał założyciel strony

W tekście załączył linki do atestów z wynikami badań, jeden prowadzi do badań z Łodzi
http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/skam-p-plus-premium/

rustin
26-11-2015, 10:24
Nie tylko na tym forum zawijan ciągle twierdzi , że między innymi skam nie ma badań itd, wchodzę na stronie i rzeczywiście nie ma. Większość ludzi wtedy zaczyna wierzyć zawijanowi jak na 5 forach pisze to samo. W sumie to jest zniesławienie :)
Moim faworytem jak będę kupował kocioł nadal jest skam dlatego pytam , gdzie można znaleźć te badania o które martwi się zawijan.

zawijan
26-11-2015, 10:45
Jeżeli producent nie pokazuje wyników badań, to... to co??? Są, czy ich nie ma.
W dodatku jarecki niezwykle obficie krytykuje wyniki badań podawane przez innych producentów, nawet wyniki badań akredytowanych. Ale jego produktów - nie rusz. Nie krytykuj, bo... bo przecież nie widziałeś wyników ich badań. Fajnie.

Ja nie promuję tutaj żadnych kotłów. Także kotłów OGNIWO. Podaję tylko ogólnie dostępne wyniki badań akredytowanych niektórych kotłów - tych dla których są ogólnie dostępne. Czasem niektóre z tych wyników zinterpretuję. Podaję też, dla których kotłów takich wyników badań nie udało mi się oglądnąć.

Nie piszę, że kotły OGNIWO są najlepsze, bo to wcale nie jest łatwe dokonać takiej oceny. Nie piszę też, że kotły A, B, czy C są złe, bo nie czuję się kompetentny do dokonywania takich ocen. Nie wartościuję. Proszę nie przypisywać mi takich działań.

Czarny pijar...??? Wystarczy przecież pokazać wyniki badań kotłów i zamknąć mi, tym samym , gębę. No, ale... jeśli tych wyników nie ma... albo są kiepskie...

rustin
26-11-2015, 10:50
To są te badania czy nie ? można prosić linka do nich ? lub na miela ? [email protected]

zawijan
26-11-2015, 11:09
Jest na tym forum taka grupa osób, nieduża, choć głośna, która stosuje specyficzną metodę działania. Jeśli coś niedobrego dzieje się z kotłem OGNIWO - to zawsze winien jest palnik, konstruktor, bądź jedno i drugie. Jeśli to samo dzieje się w kotłach oferowanych przez nich - to przeważnie winien jest zły węgiel. Uważny czytelnik wychwyci to łatwo. Ale kto czyta uważnie...?
A jeden z nich... to sprzedaje kotły "na życzenie nabywcy" - z palnikiem i sterownikiem według wyboru nabywcy. Ciekawe, co czy kto jest wtedy winien?

Jarecki79
26-11-2015, 14:17
Rustin miałeś w linku podanym wyżej, ale oczywiście wysyłam.

Zawijan, otóż każdy dobrze wie,że Ty chwaliłeś palniki żeliwne, Ty pisałeś o nich artykuły, Ty zapewniałeś o wielokrotnie wyższej żywotności. Z tym sterownikiem, co tworzyłeś piszą klienci o sadzy, czarnych nalotach i zaczynają wspominac o koszach oraz pękających ślimakach.
Co wychodzi - widać.

Krótko mówiąc psują się jak każde inne i wymagają wymiany danych podzespołów, jak każdy wyrób mają oprócz dobrych stron też te złe.
Słowem bym się tutaj nie zająknął, gdybyś nie sugerował braku badań a doskonale wiesz,że są, już raz prosiłem abyś precyzował oskarżenia, bo manipulujesz i insynuujesz.

ledwie co piszesz, że wypadłes z obiegu,że od lat nie zajmujesz się badaniami a raptem chcesz coś porównywać, zdecyduj się co Ty chcesz (promować)

Nie zrobiłem nic innego jak odbicie piłeczki i pokazanie,że to Twoje wcale takie różowe, idealne nie jest, bo rzeczywistość jest bardziej złożona.

Pisz sobie o Ogniwie co chcesz i ile chcesz, ale przy tym nie oczerniaj reszty, to dyskusja będzie normalna i na poziomie

zawijan
26-11-2015, 15:09
Rustin miałeś w linku podanym wyżej, ale oczywiście wysyłam.

Zawijan, otóż każdy dobrze wie,że Ty chwaliłeś palniki żeliwne, Ty pisałeś o nich artykuły, Ty zapewniałeś o wielokrotnie wyższej żywotności. Z tym sterownikiem, co tworzyłeś piszą klienci o sadzy, czarnych nalotach i zaczynają wspominac o koszach oraz pękających ślimakach.
Co wychodzi - widać.

Krótko mówiąc psują się jak każde inne i wymagają wymiany danych podzespołów, jak każdy wyrób mają oprócz dobrych stron też te złe.
Słowem bym się tutaj nie zająknął, gdybyś nie sugerował braku badań a doskonale wiesz,że są, już raz prosiłem abyś precyzował oskarżenia, bo manipulujesz i insynuujesz.

ledwie co piszesz, że wypadłes z obiegu,że od lat nie zajmujesz się badaniami a raptem chcesz coś porównywać, zdecyduj się co Ty chcesz (promować)

Nie zrobiłem nic innego jak odbicie piłeczki i pokazanie,że to Twoje wcale takie różowe, idealne nie jest, bo rzeczywistość jest bardziej złożona.

Pisz sobie o Ogniwie co chcesz i ile chcesz, ale przy tym nie oczerniaj reszty, to dyskusja będzie normalna i na poziomie

Wiesz co, jarecki?
Moja cierpliwość też ma swoje granice. I właśnie chyba już się skończyła.

Zamiast pokazać publicznie, jakie to dokumenty z akredytowanych laboratoriów posiadają twoje kotły, dajesz odnośniki do jakiegoś innego amatorskiego forum, gdzie opublikowano fragment świadectwa z Łodzi dla SKAM-P 17kW, ale niestety ze skrzętnie ukrytą datą ważności tego świadectwa. Możesz łaskawie pokazać całe to świadectwo, z datą ważności?

Dalej, na tym forum publikują świadectwo dla SKAM-P 12kW, świadectwo z Zabrza, czyli z tego laboratorium, o którym piszesz, że jego wyniki są nic nie warte, bo są robione nie tak, jak trzeba. To drugie świadectwo nie ma niestety podanej klasy uzyskanej przez tego SKAM-P 12kW, ma tylko klasę "B" na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", czyli też coś, co obecnie nie jest, według ciebie, już nic warte. Ma ten SKAM-P 12kW chociaż klasę 3, bo nie pamiętam już tych progów (ty z pewnością pamiętasz je lepiej, to napisz, czy ma). Rozumiem, że to laboratorium z Zabrza, które tak niefachowo zrobiło badania OEPlusa, badania twojego SKAM-P 12kW zrobiło perfekcyjnie. Potwierdź, proszę, tę moją informację.

A SKAM-P 7kW, który na rynku jest, jak piszą tutaj różni tacy, ma jakieś badania? Może pokaż je, albo daj jakiś link, czy co?

Czepianie się tego pętaka zawijana nie zmieni chyba stanu badań sprzedawanych przez ciebie kotłów, choć może trochę zamącić ogląd czytelników w tej materii. Ale o to przecież ci chodzi. Co nie???

P.S.
Wypadłem z obiegu. To prawda.
Ale mój rozum pozostał na swoim miejscu, posiadana przeze mnie wiedza jeszcze się nie zaśmierdziała, zaś moje palce nie utraciły jeszcze zdolności do stukania z sensem w klawisze komputera.

Jarecki79
26-11-2015, 16:56
Na tamtym ateście nie ma daty ważności, na tym ateście z wynikami badań znaczy się. Masz caluteńką stronę z wynikami dostępną.
W tamtym czasie chodziło o ważność i możliwość naklejania znaku firmowego, ale co ja będę tłumaczył i komu...

Twoja cierpliwość się skończyła, a kto zaczął czarny i chamski marketing szkalujący?
To jednak badania mają? no popatrz a twierdziłeś,że nie...

Przeciez Ty wszystko wiesz, rozmawiałeś telefonicznie,pytałeś, doradzałeś mi przy zgłoszeniu patentowym deflektora, to czemu teraz takie kręcenie i jechanie i plucie na wszystko na około?


Chcesz się czepiac jednego, dobrze to ja się też przyczepię:
co z atestami i badaniami dla:
1. S6WC Classic?
2. S7WC
3.S8WC
4. Ogrzewacz 7
5. Ogrzewacz 12

Co to święte krowy,że tam wszystkiego nie muszą? Czy jak?

zawijan
26-11-2015, 18:25
Na tamtym ateście nie ma daty ważności, na tym ateście z wynikami badań znaczy się. Masz caluteńką stronę z wynikami dostępną.
W tamtym czasie chodziło o ważność i możliwość naklejania znaku firmowego, ale co ja będę tłumaczył i komu...

Nie musisz się tłumaczyć. Skoro nie chcesz. Ja cię nie zmuszam.
Ale moja pamięć mi podpowiada, że Łódź jednak nie wydawała atestów bezterminowych.
Pokaż całość atestu, z podpisami, z datą ważności.

Nie, żebym kwestionował dobrą jakość twoich kotłów. Co to - to nie. Ale... jak już piszesz, że masz jakieś świadectwa - to je pokaż. Popatrz, ile kłótni niepotrzebnych. A tu... jeden pokaz - i koniec.

zawijan
26-11-2015, 18:27
Chcesz się czepiac jednego, dobrze to ja się też przyczepię:
co z atestami i badaniami dla:
1. S6WC Classic?
2. S7WC
3.S8WC
4. Ogrzewacz 7
5. Ogrzewacz 12

Co to święte krowy,że tam wszystkiego nie muszą? Czy jak?

Chcesz się czepiać, to się czepiaj.
Tylko... dlaczego mnie???

LasekD
26-11-2015, 19:28
Nie wiem co robi administracja tego forum
Obaj zaspamowaliście wszystkie tematy odnośnie kotłów na paliwo stałe
Aż rzygać się chce czytając to wkoło
Wstyd
Jak byście mieli trochę ogłady,to te brudy pralibyście na PW
a nie w publicznej dyskusji
Kogo to obchodzi
Niektóre tematy mają po kilkaset albo i tysięcy postów,
z czego ponad połowa to wasze brudy
Chciałem kupić jakiś kocioł,ale na tym forum człowiek nie dowie się niczego

Jacek6
26-11-2015, 19:51
Popieram przedmówcę. Panowie, wypad na pw !!! Albo gdzieś dalej....

rustin
26-11-2015, 21:26
Administracja na tym forum ma w poważaniu co się dzieje. Daje bany na stałe, potem jawnie te osoby zakładają klony i piszą a potem ściągają mu bana. W przedszkolu dzieci mają więcej odpowiedzialności niż admistracja tego forum, żenada.

Dzięki Jarecki, dostałem. Dopiero teraz zobaczyłem w linka ta badania.

Zawijan , czyli co te badania sa już 'przeterminowane' . że nie mają daty ?

zawijan
27-11-2015, 10:20
Dzięki Jarecki, dostałem. Dopiero teraz zobaczyłem w linka ta badania.

Zawijan , czyli co te badania sa już 'przeterminowane' . że nie mają daty ?
Nie wiem, co dostałeś, więc nie potrafię Ci odpowiedzieć.
Wszystkie świadectwa z laboratorium z Łodzi, które widziałem, mają 3-letni okres ważności.
P.S.
To nie jest coś strasznego, bo sam w 2006r. (kiedy to laboratorium badania kotłów podlegało mnie) podjąłem inicjatywę (zatwierdzoną przez ówczesną dyrekcję instytutu) wydawania dla kotłów świadectw bezterminowych (pod warunkiem, że ich konstrukcja nie ulegnie zmianie).
Jednakże z formalnego punktu widzenia - świadectwa przeterminowane są nieważne, zaś ukrywanie tego faktu przed klientem uważam za naganne, bo nigdy nie wiadomo, czemu takie świadectwa mogą kiedyś służyć.

rustin
27-11-2015, 10:38
Skoro dostał badania to dlaczego niby są okresowe ? Dziwna polityka.

JTKirk
27-11-2015, 10:39
zawijan - zostały tutaj zalinkowane 2 dokumenty:
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2014/08/skam-p-certyfikat.pdf
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2014/08/skam-p-certyfikat-lodz.jpg

możesz się wypowiedzieć w tej kwestii?
bo statystyczny zjadacz chleba nie wie, ze taka czy siaka norma od x.y.201xx już nie obowiązuje, obowiązuje inna, więc jeden papier jest ważny, drugi nie itp itd
nie wie też, czy świadectwo/certyfikat jest ważne bezterminowo czy tylko na 3 lata....

asolt
27-11-2015, 10:47
...bo statystyczny zjadacz chleba nie wie, ze taka czy siaka norma od x.y.201xx już nie obowiązuje, obowiązuje inna, więc jeden papier jest ważny, drugi nie itp itd
nie wie też, czy świadectwo/certyfikat jest ważne bezterminowo czy tylko na 3 lata....

Bo statystyczny zjadacz chleba nie chce robic za kontrolera NIK, PIH, prokuratora, i wielu innych kontrolerów. On chce zakupic i zainstalowac a brak waznosci certyfikatu nie spowoduje ze jego kociołek nagle straty wszystkie parametry okreslone w certyfikacie. Termin waznosci certyfikatu jest naprawdę ostatnią rzeczą o którą moze zapytac potencjalny uzytkowik (o ile w ogole zapyta o certyfikat)

sicio
27-11-2015, 12:00
Czyli podsumowując
1. Praca w zakresie mocy
2,5 - 10kW SKAMP
3 - 10 kW Ogniwo
2. Czyszczenie na plus dla SKAMPA
3. Łatwość w obsłudze na plus dla Ogniwa (podejrzewam, że kosztem większego poboru opału)
4. Więcej konfiguracji sprzętowej w SKAMPie. Choć mało, który użytkownik będzie wiedział co wybrać.
5. Kosz zasypowy w Ogniwie 180dm3 a w SKAMP 130kg (opcja 170kg)
6. Za bardzo nie wiem jak wygląda palenie na dodatkowym opale/ drewno węgiel.
7. Na Ogniwo trzeba krócej czekać.
Oba piece odstają od innych z tego co czytałem. I pewnie jeden jak i drugi jest dobrym rozwiązaniem.
Cenowo Ogniwo nieco droższe, ale żeby uzyskać opcję jak z eCoala to już nie ma takiej różnicy
SKAMP bodajże 6300zł + sterownik BRULI 600zł

Obu przedstawicieli prosiłbym o odpowiedzi, bez oczerniania konkurencji:

Ogniwo
1. Jak jest z paleniem drewna i paliwa zastępczego (sporo desek zostało po budowie). Czy wystarczy ustawić tryb półautomatyczny? I ile drzwiczek ma kocią i gdzie jest dodatkowy ruszt bo w części zdjęć widać 2(palenisko i popiół).

SKAMP
1. Jak wygląda sprawa z paleniem na dodatkowym ruszcie. Tu widzę że są 3 drzwiczki( ruszt dodatkowy, palenisko i popiół). Trzeba włączyć jakiś tryb?
2. Jaką konfigurację najlepiej wybrać? Chciałbym mieć możliwości eCoali sterowania kotłem przez internet. Czy tylko Bruli wchodzi w gre. Czy może można zamontować Bruli ale radzimy bardziej kupić wersje z SPP2.

Nie jest mi potrzebna pełna automatyka bo pewnie nauczę się ustawiać piec bo po co ma więcej palić, ale dobrze by było jakbym mógł wrzucić automat jak żona zostanie sama w domu:)

W razie jakbym coś źle napisał proszę o informację będę edytował post.

asolt
27-11-2015, 12:04
...
Oba piece odstają od innych z tego co czytałem. I pewnie jeden jak i drugi jest dobrym rozwiązaniem.


Działają juz prototypy RBR 8 kW (wersje przedsprzedazowe), nie sądze na podstawie ocen uzytkowników ze odstaje on od w/w kotłow

Arturo72
27-11-2015, 12:15
Działają juz prototypy RBR 8 kW (wersje przedsprzedazowe), nie sądze na podstawie ocen uzytkowników ze odstaje on od w/w kotłow
no,no asolt...jestem pod wrażeniem ;)

zawijan
27-11-2015, 12:29
zawijan - zostały tutaj zalinkowane 2 dokumenty:
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2014/08/skam-p-certyfikat.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F08%2Fskam-p-certyfikat.pdf)
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2014/08/skam-p-certyfikat-lodz.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F08%2Fskam-p-certyfikat-lodz.jpg)

możesz się wypowiedzieć w tej kwestii?
bo statystyczny zjadacz chleba nie wie, ze taka czy siaka norma od x.y.201xx już nie obowiązuje, obowiązuje inna, więc jeden papier jest ważny, drugi nie itp itd
nie wie też, czy świadectwo/certyfikat jest ważne bezterminowo czy tylko na 3 lata....
To pierwsze jest świadectwem badań według procedur opartych na normie PN EN 303-5:2012 i kryteriów opracowanych przez IChPW w Zabrzu. Nie ma tam danych niezbędnych do określenia klasy kotła według normy PN EN 303-5:2012, więc nie daje żadnej podstawy do zaklasyfikowania kotła do klasy 3, lub 4, lub 5 według normy PN EN 303-5:2012. To jest dokument, który może służyć do uzyskania dofinansowania tam, gdzie dysponent środków go uhonoruje.

To drugie nie jest żadnym świadectwem, bo nie ma na nim żadnych podpisów instytucji akredytowanej. To tylko część świadectwa.
Całe świadectwo powinno wyglądać tak:
http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid/certyfikat-ekologiczny.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid%2Fcertyfikat-ekologiczny.html)

P.S.
Badania z Łodzi dotyczą kotłów 17-350kW. Nie obejmują ani 12kW, ani 7kW.
Badania z Zabrza dotyczą kotłów 12,5-25kW. Nie obejmują ani 12kW, ani 7kW.

asolt
27-11-2015, 13:15
no,no asolt...jestem pod wrażeniem ;)

Nadmiar wiedzy na ogół nie szkodzi, niektórym jednak moze zaszkodzic.

mareckikl
29-11-2015, 18:53
Domyślnie

Niedawno kupiłem Skam P Plus 12 KW ze sterownikiem Talos, ogrzewam ok. 130 m2 budynku średnio docieplonego. Od rozruchu kotła jadę na ustawieniach fabrycznych. Kocioł chodzi na max, wentylator na max, ale jest niski poziom ekogroszku. Mam ręczny zawór 3 drogowy, ale na razie go nie włączyłem, mam pompę do CWU ale na razie z niej nie korzystam. Chcę pierw opanować kocioł. Czy ktoś z kolegów forumowiczów miał podobne doświadczenia i poda choć orientacyjne nastawy siły nadmuchu, przerwy w podawaniu, długości cyklu podawania paliwa itd. Nie jestem zbyt bystry w obsłudze elektroniki, muszę kogoś prosić o pomoc.

SUSPENSER
03-12-2015, 15:02
Niedawno kupiłem Skam P Plus 12 KW ze sterownikiem Talos, ogrzewam ok. 130 m2 budynku średnio docieplonego. Od rozruchu kotła jadę na ustawieniach fabrycznych. Kocioł chodzi na max, wentylator na max, ale jest niski poziom ekogroszku. ... Czy ktoś z kolegów forumowiczów miał podobne doświadczenia i poda choć orientacyjne nastawy siły nadmuchu, przerwy w podawaniu, długości cyklu podawania paliwa itd. Nie jestem zbyt bystry w obsłudze elektroniki, muszę kogoś prosić o pomoc.

Żadnych z podanych parametrów nie trzeba nastawiać w Talosie - zrób tylko korektę mocy palnika na +10 lub więcej i to wszystko.

Jarecki79
03-12-2015, 17:33
Suspenser, kolega już to wie, posta powielił w kilku miejscach, prawo początkującego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223799-Niedopalony-ekogroszek-Ardeo-12kW&p=7007869&viewfull=1#post7007869

SUSPENSER
04-12-2015, 17:53
Wiem, że wie, ale powieliłem odpowiedzi, żeby za jakiś czas nie było, że nikt nie odpisał i kolejni zaczną o to samo pytać :-)

termes
26-01-2016, 09:33
Zamontowałem trzy piece skam-p 12kw i z tego co widzę to piec ulega co chwilę lekkim modyfikacją, nawet na +. Zmienili rodzaj deflektora na wkomponowany w ruszt, poprawili ilość śrub przy wyczystce od podajnika co nie powoduje już wyginania zaślepki i przedostawania się miału, jest już przycisk do przełączenia kierunków obrotów na ślimaku. Zmian takich niby błahych nie uświadczymy w piecach z masowej produkcji tam błędy nie są niwelowane z każdą nową partią a sugestie użytkowników mają mały wpływ na rozwój pieca danego modelu. Ale piece z firm jak SAS, Defro mają za to dopieszczone wykończenia - zawiaski, drzwiczki, izolacje i płaszcze. Parę rzeczy w skam-p można wykonać inaczej albo jeszcze poprawić . Myślę tu o spawach takich jak np. połączeniu górnej wyczystki w piecu z korpusem - jest wykonane na zakładkę, a czy można inaczej.

czepciu
22-02-2016, 21:27
Kamihi

Jestem zza miedzy, chciałbym do Ciebie podjechać i pogadać. Jesteś w sobotę, napisz na priv.

niebieski33
16-06-2016, 08:05
Ja również rozważam zakup albo OGNIWA albo SKAM-Pa
Ale z tego co widzę to tylko w SKAM-P ie jest dodatkowy ruszt na którym mogę spalać deski czy coś po sprzątaniu lasu który posiadam. OGNIWO chyba w ogóle nie ma takiej możliwości co jak dla moich potrzeb go dyskwalifikuje a szkoda bo Biecz akurat jest za miedzą
Chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu?

boluslolusj23
16-06-2016, 13:50
Ja również rozważam zakup albo OGNIWA albo SKAM-Pa
Ale z tego co widzę to tylko w SKAM-P ie jest dodatkowy ruszt na którym mogę spalać deski czy coś po sprzątaniu lasu który posiadam. OGNIWO chyba w ogóle nie ma takiej możliwości co jak dla moich potrzeb go dyskwalifikuje a szkoda bo Biecz akurat jest za miedzą
Chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu?

Sam się wyprowadź (z błędu). Gdybyś nie robił hejtu tylko szukał rzetelnej wiedzy to byś wszedł na ich stronę i zobaczył, że wszystkie OEP mają tzw. ruszt awaryjny.
Ale ty wolisz inaczej, to krzyż na drogę.

SUSPENSER
16-06-2016, 13:57
Teoretycznie się da w Ogniwie, ale niedużo tam na raz załadujesz.

karoka65
16-06-2016, 15:44
Ja również rozważam zakup albo OGNIWA albo SKAM-Pa
Ale z tego co widzę to tylko w SKAM-P ie jest dodatkowy ruszt na którym mogę spalać deski czy coś po sprzątaniu lasu który posiadam. OGNIWO chyba w ogóle nie ma takiej możliwości co jak dla moich potrzeb go dyskwalifikuje a szkoda bo Biecz akurat jest za miedzą
Chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu?
Tak jak Boluś pisze OEP ma ruszt awaryjny w postaci rusztodeflektora, takiego rusztu niema tylko nowa M-ka.

karoka65
16-06-2016, 15:47
Teoretycznie się da w Ogniwie, ale niedużo tam na raz załadujesz.
Tak jak prawie w każdym kotle z podajnikiem, nie dotyczy to tylko Ogniwa a każdego takiego typu kotła, ruszt traktować jak wskazuje na to jego nazwa czyli AWARYJNY

niebieski33
17-06-2016, 20:17
nie bardzo rozumiem o jakim hejcie mówisz?
podałem tylko fakty. i mój tok rozumowania
Dzwoniłem do Ogniwa w sprawie rusztu i Pan z działu technicznego utwierdził mnie w przekonaniu że w kotle Ogniwa z podajnikiem nie ma dodatkowego rusztu na którym możnaby coś dodatkowego spalać

karoka65
17-06-2016, 20:43
nie bardzo rozumiem o jakim hejcie mówisz?
podałem tylko fakty. i mój tok rozumowania
Dzwoniłem do Ogniwa w sprawie rusztu i Pan z działu technicznego utwierdził mnie w przekonaniu że w kotle Ogniwa z podajnikiem nie ma dodatkowego rusztu na którym możnaby coś dodatkowego spalać
to coś ten pan udzielił Ci złych informacji, przeczytaj co napisałem wyżej.
Tylko nowe Ogniwo Eko PlusM 26kW niema rusztu awaryjnego, starsze Eko Plusy mają rusztodeflektory, jest to zarazem i deflektor i ruszt awaryjny i można na nim palić tradycyjnie z tym że jak również napisałem wyżej jest to upierdliwa czynność i nie dotyczy to tylko kotłów Ogniwo.
Sterownik eCoal ma nawet w oprogramowaniu soft kotła zasypowego, wtedy sterownik normalnie steruję pracą całego układu jak przy pracy na podajniku z tym że dorzucasz na ruszt ręcznie. W tak ustawionym trybie nie potrzeba nawet demontować czujnika spalin, sterownik sam pilnuje temp. żeby nie została przekroczona co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia wspomnianego czujnika.
Pamiętać że w tym trybie palimy jak na podajniku przy zamkniętych drzwiczkach.
Druga opcja jak przy zwykłym śmieciuszku ( zasypowcu ) demontujemy czujnik spalin ( jeden wkręt ) i powietrza dopuszczamy przez uchylenie drzwiczek popielnika.
Jak już komuś bardzo się zapragnie palenia na tym ruszcie polecam opcję pierwszą czyli
tryb ZASYPOWY w sterowniku.

niebieski33
18-06-2016, 11:47
Dziękuje za mail.
Wróciłem jeszcze raz do ogniwa. Jak już pisałem Ogniwo byłoby dla mnie korzystniejsze bo jest po prostu znacznie bliżej niż Pleszew w Wielkopolsce.
Wydaje mi się że do zamieszania przyczynił się Pan z serwisu w Bieczu bo z tego co widzę teraz na stronie oni mają rzeczywiście taki piec bez rusztu i możliwości wsypu- Eko Plus-M
Natomiast Eko-Plus jak pisze Karoka może mieć możliwość zasypu.
Jeszcze dopytam w poniedziałek
Upierdliwość palenia mnie jakoś nie przeraża- chodzi mi tylko bardziej o możliwość takiego palenia " w razie czego" no i o okazjonalne palenie gdy sprzątamy w lesie gałęzie lub jakieś zwalone od czasu do czasu drzewo

boluslolusj23
18-06-2016, 13:59
Dziękuje za mail.
Wróciłem jeszcze raz do ogniwa. Jak już pisałem Ogniwo byłoby dla mnie korzystniejsze bo jest po prostu znacznie bliżej niż Pleszew w Wielkopolsce.
Wydaje mi się że do zamieszania przyczynił się Pan z serwisu w Bieczu bo z tego co widzę teraz na stronie oni mają rzeczywiście taki piec bez rusztu i możliwości wsypu- Eko Plus-M
Natomiast Eko-Plus jak pisze Karoka może mieć możliwość zasypu.
Jeszcze dopytam w poniedziałek
Upierdliwość palenia mnie jakoś nie przeraża- chodzi mi tylko bardziej o możliwość takiego palenia " w razie czego" no i o okazjonalne palenie gdy sprzątamy w lesie gałęzie lub jakieś zwalone od czasu do czasu drzewo

Szanowny Panie blue 123

Świeże drewno (gałęzie, drobnica itp.) mają dużą wilgotność. A ponieważ wszystkie paliwa tzw. odnawialne mają części lotnych więcej niż stary węgiel kopalny, to proces ich spalania przebiega całkiem inaczej.
Mniemam, ze nie będziesz pan trzymał 2 - 3 lata gałęzi i drobnicy do wyschnięcia lecz chcesz pan to wsadzić do ognia na już.
Jeśli tak to proponuje panu zakup kotła "firmowego" na którym pan K. ma prowizję. Najlepiej kupić u niego. Szofer łebski, to ze strachu przed blamażem nawet na swój koszt 500 km pojedzie.
A wie pan jak będzie wyglądał w środku pański kociołek? Tak jak kociołek każdej innej firmy. Zasyfiony na amen, Ścianki komory i wymiennika czarne jak fujarka Lucyfera po 4 wzwodzie, będą się błyszczały niczym buzia Pani Broszki przed kamerami TVPiS, a później jak się pyl do tego przylepi, to wyjdziesz pan dobrze na skupie złomu. Co najmniej 10 kg wagi więcej. Za frico.
Ale kto bogatemu zabroni?

niebieski33
18-06-2016, 16:01
@ Bolus

Dlaczego Pan zakłada że będę palił mokrym drewnem?

niebieski33
18-06-2016, 16:36
Mam jeszcze 2 pytania do użytkowników OEPlusa.
W ich materiałach podają że można spalać ekogroszek pomieszany z trocinami. Dają też możliwość spalania łupin etc.
Czy jest możliwe do podajnika nasypanie zrębków? czy podajnik zadziała czy też ich spalanie mogłoby się odbywać jedynie na ruszcie awaryjnym.

Drugie pytanie? przynajmniej w Nowym Sączu nie mają na stanie OEP 10kW żebym mógł go zobaczyć na żywca- ze zdjęć widać że po otworzeniu górnych drzwiczek do rusztu jest rzeczywiście niedaleko- no właśnie ile jest od krawędzi drzwiczek do rusztu? żebym mógł sobie to wyobrazić

No to jeszcze trzecie pytanie? czy jest na forum ktoś z okolic Nowego Sącza czy Nowego Targu/ Zakopanego ewentualnie z okolic Krakowa Bochni-Brzeska u którego mógłbym zobaczyć taką OEP 10 kW? i posłuchać rzeczywistych doświadczeń a nie żenujących , nacechowanych jakimś jadem i żółcią wypowiedzi niektórych uczestników tego forum.

Co do części tych dyskusji , mogę je określić słowem "zapieczone" co w sumie trochę pasuje jezeli chodzi o tematykę:)

karoka65
18-06-2016, 21:03
Niebieski, ja CI pisze nie jako producent, konstruktor czy nawet sprzedawca kotłów, pisze Ci jako użytkownik kotła z podajnikiem i to nie jednego kotła i nie od jednego sezonu a zaczynam dziewiąty chyba. Jeśli TY chcesz dalej wierzyć w to co piszą czy mówią Ci wymienieni powyżej to już Twoja sprawa.
Napiszę Ci jeszcze raz, odpuść sobie te ruszta i pomysł palenia na nich, więcej i dłużej przekonywać nie mam Cię zamiaru :)
Mimo że z Bolusiem bardzo się "lubimy" :) to weź sobie też do serca co on napisał, pomijając tylko złośliwości ( buziaczki ) w moją stronę :)

boluslolusj23
19-06-2016, 11:49
@ Bolus

Dlaczego Pan zakłada że będę palił mokrym drewnem?

Proponuję raz jeszcze wrócić do mojego wpisu, poczytać powoli i wszystko będzie jasne.
Chce sobie pan kocioł spinkolić, to nic nie stoi na przeszkodzie. Kto bogatemu zabroni.
Pozdrawiam

marcus312
20-06-2016, 09:56
Jak to jest z ta smołą w kotle mozna by przyjac teorie ze ma ona własciwosci ochronne antykorozyjne dla blachy np płoty smołowane jeszcze przez naszych dziadkow stoja do dzis :yes::D

boluslolusj23
20-06-2016, 10:04
Jak to jest z ta smołą w kotle mozna by przyjac teorie ze ma ona własciwosci ochronne antykorozyjne dla blachy np płoty smołowane jeszcze przez naszych dziadkow stoja do dzis :yes::D

Dobrze to ująłeś: ma właściwości ochronne. I to potężne. Przed przekazywaniem ciepła ze spalin do wody. Jak się smoła na dziadziowym płotku w słonku rozgrzała a wiaterek trochę pyłu na to narzucił, to jeszcze lepszy kożuszek się zrobił. A w spalinach i słoneczko ciągle grzeje i pyłu na całe stado baran(ów)nich kożuchów.
Czyli prawie jak na płocie. Tylko to PRAWIE różnice czyni. Ogromną.:yes: