PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik ognik plus pid - palenie miałem



sebawo87
19-11-2015, 20:27
Witam
W tym roku postanowiłem palić miałem, kaloryczność wg zaleceń producenta pieca (Sekom Łucki z Pleszewa), ale problem jest z niedopalaniem miału.
Parametry sterownika dobrane tak, że już nie mam problemów z wygaszaniem, ale powstają ogromne ilości popiołu.
Problemem jest dmuchawa, która jest włączana zbyt rzadko i po prostu nie przepala wszystkiego.
Jakieś rady? Dać sterownik do przeprogramowania? Wydaje się że to jedyny problem, bo tak:
1. Piec rozgrzany, temp zadana 55*, gdy dojdzie do tej temperatury (do ok. 5* wyżej), to sterownik wyłącza dmuchawę.
2. Gdy temperatura zaczyna spadać, to sterownik podaje od razu nową dawkę paliwa i załącza dmuchawę, przez co niespalone resztki miału spadają do popielnika.
Sterownik powinien załączyć dmuchawę przy spadającej temperaturze i dopiero gdy nie będzie efektów w postaci zwiększenia się temperatury powinien podać paliwo. Ten mia, który zostaje na palenisku przy spadaniu temperatury spokojnie starczy do ponownego zagrzania, ale potrzebna jest dmuchawa. Na sterowaniu ręcznym dmuchawą spokojnie dopalam wszystko.

Jarecki79
20-11-2015, 11:17
Kontaktu z ognikiem tłokowym nie miałem od 2010r.
W tym jednak czasie wyszło kilka poprawek, zmieniło się nieco menu dla konstrukcji tłokowej i łatwiej korygować pracę.
Dla opałów trudnych można wyłączyć pid-a, w sofcie pod tłoki, elektro-miz wgrywa bodajże soft tl.54 wersja OPAL (soft nr 8 lub nr 9, nie pamiętam)

Warto zatem zadzwonić do elektro-miz i umówić się na aktualizację oprogramowania (wymagana wysyłka urządzenia do serwisu)
PPHU ELEKTRO-MIZ Zbigniew Mizerny
ul. Lenartowicka 39
63-300 Pleszew

Czynne od pn. - pt. w godz. 8 - 16

tel./fax (062) 7427 - 628, (062) 7425 - 819
kom. 502 613 854