PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrównywanie ścian



adrian1012
20-11-2015, 08:30
Witam,
Mam zamiar wyrównać ściany w mieszkaniu gładzią, dosłownie rok temu były malowane farmą emulsyjną, więc farba nigdzie nie odchodzi, bardzo dobrze się trzyma. Mam dosyć juz tych nierówności i stwierdziłem ze pora tym się zająć. Pozostaje pytanie czy niezbędne jest usunięcie farby, która trzyma się naprawdę solidnie, oprócz tego jest to bardzo cienka warstwa farby. Proszę o pomoc, poradę. Z góry dzięki wielkie.

anna.
20-11-2015, 08:34
jesli chcesz do wyrównania użyć gładzi to zdejmij kolor obowiązkowo! Niektórzy próbuja wyrównac scianę farbą, ale nie jest to estetyczne!!!!
Jesli chcesz żeby wyglądało to dokladnie, proponuje zacząć wszystko od początku.

Elvis26
20-11-2015, 21:56
Poczekaj, jak duże są te nierówności? Jeśli chodzi tylko o poprawienie faktury ściany to ok. Farby nie drap a podłoże zagruntuj, możesz gruntem głęboko penetrujący.

adrian1012
23-11-2015, 13:10
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czym mogę zdjąć kolor? Jestem laikiem w tych kwestiach. "Jeśli chcesz do wyrównania użyć gładzi to zdejmij kolor obowiązkowo" dlaczego konieczne jest zdjęcie koloru? Co może się stać jeżeli pozostanie?

adrian1012
23-11-2015, 13:16
Jest to stara kamienica, w której ściany po prostu nie są gładkie. Nie chodzi mi o wyrównywanie pionu ściany, tylko o gładkość. Ciężko ocenić mi jak duże są te nierówności, niestety ale jestem laikiem.

Elvis26
25-11-2015, 00:51
Bez sensu zdejmować farbę, narobisz się bez sensu a i tak to nic nie da. Zagruntuj i możesz śmiało gładzić np acryl-putzem st 10. Dobrze jest robić produktami systemowymi (czyli jednego producenta), więc grunt poleciłbym też acryl-putz. Na koniec farba lateksowa od Śnieżki i będzie ok.

Elvis26
25-11-2015, 01:21
Farbę ściąga się, jeżeli jest słabej jakości, odspaja się albo np. na pomalowanej ścianie mają być układane płytki lub nadkładany tynk czy zaprawa wyrównująca w przypadku dużych krzywizn. Pod cienką warstwę gipsu podłoże pomalowane farbą, w dodatku dobrze trzymająca się jest wystarczająco nośne. Widzę, że masz nieduże pojęcie na ten temat, więc dodam: nie wiem jak nierówne masz ściany, ale gładzi możesz nałożyć dwie warstwy + ewentualnie finisz na koniec czyli acryl-putz st 20 gotowy z pudełka, także nie trzeba rozrabiać. Szlifuj papierem ściernym nie mniejszym niż 150, bo strasznie rysuje i pamiętaj żeby robić to przy dobrym oświetleniu.

adrian1012
27-11-2015, 14:58
Dziękuję bardzo za pomoc. Jeszcze jedno pytanie. Czy z sufitem mogę postąpić tak samo?

Elvis26
27-11-2015, 20:41
Myślę, że tak. Małe sprostowanie - papier ścierny może być nawet 100, ale to już sam będziesz oceniał przy szlifowaniu czy rysuje czy nie.