PDA

Zobacz pełną wersję : Przełącznik na słupie betonowym



samotnik
20-11-2015, 17:48
Mam w linii ściany słup betonowy. Niestety akurat na nim wypadałoby umieścić przełącznik schodowy. Jakie są opcje, nie chciałbym w tym słupie wykuwać otworu pod typową puszkę. Niestety jak na złość obok jest komin, więc pole manewru zamknięte. :)

krzcel
23-11-2015, 13:00
nie chciałbym w tym słupie wykuwać otworu pod typową puszkę. )

Z powodów estetycznych czy konstrukcyjnych?

ElemenT
23-11-2015, 13:48
Ja w słupie betonowym mam 3 otwory na puszki i dodatkowo wyryte podejście pod odkurzacz centralny.
Wszystko stoi :) nic się nie zawaliło.

samotnik
24-11-2015, 08:07
Konstrukcyjnych. Tam jest dość płytko zbrojenie. Ile może mieć najpłytszy otwór pod puszkę, przy założeniu doboru odpowiedniego odstępu?

krzcel
24-11-2015, 10:34
Trudno powiedzieć, to zależy od osprzętu i zdolności manualnych. Przymierz do puszki i ją skróć ile trzeba. Będzie to w granicach 2 cm , tylko wtedy wyłącznik mocowany na śruby a nie na szczęki.

PS. Ja się na betonie nie znam, ale to tak nie może być że zbrojenie jest płytko. Musi być opakowane w warstwę betonu. Nie chce mi się szukać ale coś mi się kojarzy wartość 5cm.

morfosek
24-11-2015, 22:25
To może zrób sterowanie bezprzewodowe. Nadajniki nakleja się na ścianę bez kucia na taśmę dwustronną, odbiornik z przekaźnikiem to mała kostka mieszcząca się w puszce.