PDA

Zobacz pełną wersję : Mokry komin



Super*
21-11-2015, 17:07
Mam problem , mam wymurowane dwa kominy z klinkieru gdzie wyloty wentylacyjne sa z boku a dymowe wychodza do gory . Kanaly dymowe nie maja zadnego zabezpieczenia od gory i po ostatnich tygodniowych opadach deszczu widze ze kominy sa wiogotne , na wysokosci dwa metry od szczytu komina . Weszlem na dach i zajzalem do nich i wewnatrz sa dosyc mokre . Jako ze dom jeszcze w budowie to nic nie jest uzywane . Moje pytanie brzmi co moge zrobic zeby temu zapobiec ? . Na necie widzialem nasady kominowe ale nie wiem czy to dobry pomysl i jaki rodzaj nasady ewentualnie powinienem uzyc . Prosze o pomoc bo stanolem z ocieplaniem poddasza dopuki tego nie rozwiaze .

DziadekT
21-11-2015, 20:56
A ten klinkier to cegła pełna, czy dziurawka; bo może tu jest problem? Nasada typu strażak na komin dymowy raczej nie zaszkodzi, ale nie pomoże, jeśli woda sączy się przez kanały w cegle.

DziadekT
21-11-2015, 20:57
Jeszcze jedno: jakie masz czapki na kominach?

Super*
22-11-2015, 08:39
powyzej dachu jest pelny klinkier , ponizej dziurawka , nad kanalami wentylacyjnymi sa trzy warstwy z cegly pelnej zakonczone wypukla wylewka betonowa . Tylko kanal dymny jest otwarty .

Kominki Piotr Batura
22-11-2015, 10:06
.