PDA

Zobacz pełną wersję : ktoś pomoże? zmiany w projekcie



kasiamirek
23-11-2015, 06:48
Cześć,

Myślę, że już niedługo bede zmierzał do adaptacji mojego projektu. Nadal nie wiem jakie zmiany dokonać aby moj wymarzony domek był jak najbardziej ustawny.

1) na pewno bede rezygnował z malej łazienki, chciałbym tam dać taka mała pralnie (moze sie uda cos wykąbinować)
2) nie bedzie przejscia z kuchni do kotlowni (to jest juz przemyslane)

Jesli ma ktoś jakiś ciekawy pomysł co moglbym jeszcze zmienić to proszę o sugestie Pozdrawiam

338336

JarekMad
23-11-2015, 09:29
Dużo grubych ścian co może oznaczać, że to ściany konstrukcyjne i nie można ich przestawić. Ja pewnie bym powiększył tą pralnię, a drzwi do pokoju przestawił obok wiatrołapu jego kosztem.

Czy kotłowani gazowa? Jeśli tak to kosztem części tego pomieszczenia stworzył bym spiżarnię.

jacek.zoo
23-11-2015, 10:29
Dokladnie to samo pomyslslem, zwlaszcza ze nieiwele pozmieniasz bo same nosne. Jedynie mozesz przestawiwc pomieszczenia 1,3,4,5,6

JarekMad
23-11-2015, 10:49
Dodatkowo wywaliłbym drzwi między pomieszczeniami 2 i 8.

kasiamirek
23-11-2015, 16:22
Dużo grubych ścian co może oznaczać, że to ściany konstrukcyjne i nie można ich przestawić. Ja pewnie bym powiększył tą pralnię, a drzwi do pokoju przestawił obok wiatrołapu jego kosztem.

Tak wlasnie chciałem zrobic, tylko nie wiem czy wtedy szafa w wiatrolapie ktora ma byc na całą scianie nei bedzie za mala. A ma mi sluzyc troszke jak garderoba, bo na nia nie moge wykrzesać miejsca..

JarekMad
24-11-2015, 08:14
To możesz przenieść szafę na prawą ścianę i część szafy zrobić w wiatrołapie, a część w korytarzu. W tym przypadku masz więcej szafy i więcej pralni.

Przesunięcie drzwi wejściowych nie powinno być problemem.

kasiamirek
25-11-2015, 19:38
To możesz przenieść szafę na prawą ścianę i część szafy zrobić w wiatrołapie, a część w korytarzu. W tym przypadku masz więcej szafy i więcej pralni.

Przesunięcie drzwi wejściowych nie powinno być problemem.

Bardzo dobry pomysl! Na pewno skonsultuje to z architektem :) moze jeszcze jakies propozycje? chociaż wątpie bo domek nie bedzie duzy..

JarekMad
26-11-2015, 13:37
A kotłownia na gaz czy węgiel. Jeśli gaz to dałbym piec do garażu i w kotłowni zrobił składzik czy spiżarnię.

kasiamirek
28-11-2015, 09:50
A kotłownia na gaz czy węgiel. Jeśli gaz to dałbym piec do garażu i w kotłowni zrobił składzik czy spiżarnię.



W planach początkowych bylo ogrzewanie PC + reku, niestety a moze i stety bede zmuszony zrobi piec na ekosyf ponieważ obliczyłem, że to bedzie najbardziej korzystne dla mnie. Nawet nie wiedzialem, że w rodzinie po stronie żóny maja zakład gdzie jest produkcja tego paliwa czy tam sprzedaż i po konsultacji bede mial bardzo fajna cene na pewno przez najblliższe kilkanascie lat ;) dlatego taki wybór ktory na ta chwilę jest ostateczny.

W związku z tym kotlownia musi zostać taka jest jest w projekcie...

JarekMad
01-12-2015, 13:38
To wywal okno z kotłowni, bo tylko będziesz je czyścić.

kasiamirek
01-12-2015, 14:54
To wywal okno z kotłowni, bo tylko będziesz je czyścić.

Planowałem w miejsce okna wstawić drzwi zewnętrzne? co o tym myslisz?


PS: Jesli mialby ktos jeszcze jakies pomysły to proszę o sugestie ;)

JarekMad
02-12-2015, 07:35
Ma to sens. Pytanie, którędy chcesz wnosić węgiel. Czy będzie on przyjeżdżał Twoim autem i z garażu przerzucisz go do kotłowni? Pytanie też czy na działce planujesz podjazd dla samochodu od strony drzwi do kotłowni?

Ja nigdy nie miałem kotłowni na paliwo stałe i nie planuje takiej kotłowni. Ciężko mi się w związku z tym wypowiedzieć jak zrobić najlepiej.