PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja fug - PILNE



Pola19
23-11-2015, 08:55
Witam,

szukałam informacji na temat impregnatów do fug ale chciałabym uzyskać jednoznaczną odpowiedź - który impregnat (konkretnie jakiej firmy) jest najlepszy? taki żeby nie świecił.

Delfin z atlasu chyba nie jest jakiś rewelacyjny? może sopro jak wymieniłam w tytule a może postawić na CT10 (jest chwalony ale mówią że trzeba ze 2 razy zaimpregnować), a może CSH 1610 (słyszeliście coś?).

Drugie pytanie - nie mam możliwości odczekiwania 2 tygodni po położeniu fug (słyszałam taka opinię że tyle trzeba odczekać) aby je zaimpregnować, mogę to zrobić dzień po położeniu - nic się nie stanie? nie schrzanię fugi?
Kolejna sprawa - powinnam najpierw umyć fugi, zanim zacznę impregnować ? jeśli tak to czym myć


będę wdzięczna za szybkie i obiektywne odpowiedzi

MatixL
23-11-2015, 09:23
co do samych preparatów to się nie wypowiem bo nie wiem ale wiem że fugi przed impregnowaniem trzeba umyć i muszą być suche. Ja do mycia stosowałem preparat HG czysta fuga

Pola19
23-11-2015, 10:38
dzięki:), to mam już pewność w tym temacie.

A jakoś szczególnie długo trzeba czekać na wyschnięcie fugi czy tak zwyczajowo? - jak czas schnięcia podłogi?

MatixL
24-11-2015, 09:43
fuga może schnąc troszkę dłużej jeśli użyjesz dużo wody i nasiąknie ( różne są fugi nie wszystkie są idealną barierą dla wody)

Pola19
30-11-2015, 11:31
nadal jestem przed impregnacja, postanowiłam odczekać ten tydzień od położenia fug i nadalnie wiem który preparat do impregnacji będzie najlepszy - na pewno nie zastosuje Delfina, chce uniknac efektu świecenia fug.

Może jakiś fachowiec mógłby mi doradzić z tym preparatem do impregnacji?