PDA

Zobacz pełną wersję : Naświetlacz LED PIR na elewację



ElemenT
23-11-2015, 09:25
Witam,

wymyśliłem sobie, że nad garażem powieszę Naświetlacz Led 30W z Pirem.
Do tego naświetlacza wyprowadzony mam przewód 4x1.5. 4 żyły dlatego, że chcę go uruchamiać albo z włącznika - wtedy świeci cały czas, a po wyłączeniu - by załączał go tylko PIR (wg ustawień).

Niestety wszystkie lampy jakie są dostępne mają już wyprowadzony kabel zasilający poza obudowę (która jest hermetyczna) a tam są tylko 3 przewody. Wobec czego na elewacji muszę dodatkowo powiesić gdzieś puszkę by to połączyć. Nie ma też w takiej opcji pominięcia pira.

Czy ktoś spotkał się z takim naświetlaczem LED by puszkę przyłączeniową miał "wbudowaną" i by można było pira pominąć?

By mój cel spełnić to istnieje jeszcze jedna opcja, a mianowicie kupić wszystko oddzielnie i samemu złożyć, ale nie będzie to "fabryczne" z jednej parafii tylko wszystko samo sobie :P

Pozdrawiam

krzcel
23-11-2015, 09:50
Na przykład, pierwszy wygooglany : http://www.eura-tech.eu/b2b/files/ML-26B2_Instrukcja.pdf

Tryb manualny (pominięcie automatyki)
W trybie manualnym (ręcznym) lampa świeci ciągle za dnia i o zmroku z pominięciem
czujnika ruchu i sensora foto-optycznego. Aby przełączyć lampę w tryb ręczny należy podczas
świecenia lampy dwukrotnie wyłączyć i włączyć jej zasilanie, przy czym:
- operacja ta musi być wykonana w czasie nieprzekraczającym 3 sekund,
- czas pomiędzy pierwszym wyłączeniem/włączeniem zasilania musi mieścić się w zakresie
0,5-2 sek.
Chcąc aktywnie korzystać z takiego trybu pracy lampy, warto rozważyć podczas instalacji
podłączenie szeregowo z lampą prostego włącznika ściennego, dzięki któremu będzie można
w prosty sposób odcinać i ponownie włączać zasilanie lampy, bez potrzeby używania do tego
celu bezpiecznika prądowego.
W manualnym trybie pracy lampy oświetlenie pozostanie włączone na okres ok. 5 godzin.
Po tym czasie oświetlenie zgaśnie, zaś czujnik ruchu automatycznie przełączy się na pracę
w trybie automatycznym.
Użytkownik może wcześniej przywrócić tryb automatyczny na 2 sposoby:
a. dwukrotnie wyłączyć i włączyć zasilanie lampy w czasie nieprzekraczającym 3 sekund,
b. wyłączyć zasilanie na okres minimum 10 sekund, po czym włączyć zasilanie ponownie.

ElemenT
23-11-2015, 11:37
Taka to wiem, ale zapomniałem wspomnieć, że interesuje mnie lampa taka:
338346

Tamto to lampa led, a ja poszukuje naświetlacza LED :)

mturdus
24-11-2015, 08:55
Obudowy tych naświetlaczy są bliźniaczo podobne. W mojej ta hermetyczna obudowa ma z tyłu cztery śruby, które umożliwiają otwarcie jej, wywalenie 20 cm załączonego przewodu i podłączenie dowolnego innego. 3*1.5, 4*1.5 da radę. W środku ciasno, założenie uszczelki (widoczna na załączonym przez ElementT zdjęciu) dość upierdliwe, w szczególności listopadowym wieczorem, stojąc w deszczu na drabinie przy elewacji ;), ale jak najbardziej wykonalne.