PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki korkowe na podłogach, szukam opinii



kropelk@
23-11-2015, 10:49
Witam,
poszukuję opinii na temat płytek korkowych klejonych do podłoża. Wstępnie zastanawiałam się nad panelami korkowymi, jednakże po obejrzeniu na żywo, stwierdziłam, ze korka tam tyle co nic, za to cena w okolicy 120 zł/m. Myślałam o położeniu grubego podkładu z korka, i na to zwykłe panele. Przy powierzchni poddasza prawie 100 m, cenowo wyszłoby połowę taniej niż panele korkowe i zdecydowanie taniej niż płytki korkowe.
W sklepach korkowych polecają oczywiście płytki lakierowane, ewentualnie te do samodzielnego lakierowania, ale w przeliczeniu kosztów różnica praktycznie niewielka, a roboty znacznie więcej.

Powierzchnia robi dużą różnicę cenową i stąd moje dylematy, bo gdyby chodziło o 20 m, pewnie już dawno kleiłabym korek. Chciałabym wszędzie jednakowe podłogi, tym bardziej dylemat większy. Poddasze=sypialnie + pokoje dzieci.

Wracając do sprawy: czy ktoś może poratować opinią jak płytki korkowe sprawdzają się na podłodze? Wszelkie opinie jakie znalazłam są z lat 2002-2007, zatem stosunkowo dawno i jakoś tak nowych wątków nie przybywa w temacie. Mąż stwierdził, że najwidoczniej korek się nie przyjął na podłodze, skoro wątków brak ;)
Rozumiem, że drogo, ale w końcu to inwestycja na lata...
Proszę o opinie :)

kropelk@
25-11-2015, 08:36
Nikt nie ma płytek korkowych na podłodze?