PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja wsteczna, zaparowane okna czy nawiewniki pomogą?



Ika171
24-11-2015, 12:52
Mieszkam na piętrze domu jednorodzinnego. Kanały wentylacyjne sa ze soba polaczone. Póki na dole nie bylo remontu (stare okna i drzwi) pomagało rozszczelnione okno w mojej kuchni. Po remoncie dołu (nowe okna z nawiewnikami) mimo rozszelnionego okna w kuchni, na moich oknach zbiera sie rosa. Wentylacje mam w kuchni i łazience, a mieszkanie oprócz tego ma jeszcze 3pokoje i hallw sumie 80m2. Co myślicie o nawiewnikach. Boje się że to nie pomoże a ja tylko poniszcze okna w ten sposób... Może jest tu ktoś kto miał podobnie?

M-arlena
12-12-2015, 17:44
Jeżeli od wewnątrz zbiera się rosa to powodem może być zła wentylacja. Wtedy powinno się zamontować nawiewniki. Nawiewnikami nie niszczy się okien, to element, który klienci często wybierają.
Proszę zastanowić się, czy rosa na szybach nie jest wynikiem słabej izolacji pakietu szybowego. Mogło zdarzyć się tak, że w pakiecie nie ma już gazu izolacyjnego i różnica temperatur, szczególnie zimą może powodować takie skutki.