PDA

Zobacz pełną wersję : Połaczenie ocieplenia poddasza z ociepleniem zewnętrznym - scianka kolankowa



maciejtoya
24-11-2015, 20:11
Witam,

Chciałem się zabrać za ocieplanie poddasza wełną ale czytając forum i internet zauwazyłem kolejny błąd w moim projekcie. Mianowicie na ściance kolankowej obok murłaty domurowano dwie warstwy cegieł tak, że cegły stykają się bezpośrednio z deskowaniem dachu. Teraz moje pytania:
1. Czy te cegły mam skuć ? Jeśli tak to co włożyć pomiędzy murłatę a przyszłe ocieplenie zewnętrzne ?
2. Czy zrobić szczelinę wentylacyjną ? Czy ewentualną szczelinę mogę zapiankować ?
3. Jak zabezpieczyć to miejsce przed gryzoniami i owadami ?
4. Czy jesien i zima to dobre miesiące na ocieplanie poddasza wełną ? Nie mam jeszcze ogrzewania. Niedługo będzie kominek.

Wrzucam też zdjęcie jak to wygląda.

338576

Jan P.
25-11-2015, 16:41
Wykuj cegły, Daj wełnę z przerwą 2 cm . Przewierć kulawki w górnej części . Jan

maciejtoya
25-11-2015, 19:00
Dziękuję za odp. Nie wiem co to znaczy "przewierć kulawki w górnej części".
Jak zabezpieczyć szczelinę przeciwko gryzoniom, owadom, ptakom ?

Jan P.
25-11-2015, 19:19
Dziękuję za odp. Nie wiem co to znaczy "przewierć kulawki w górnej części".
Jak zabezpieczyć szczelinę przeciwko gryzoniom, owadom, ptakom ?

Nie. Chodzi o wentylację zamkniętych pól między krokwiami. Jan

panfotograf
25-11-2015, 19:26
Jak zabezpieczyć szczelinę przeciwko gryzoniom, owadom, ptakom ?
Gryzonie zazwyczaj na dach nie włażą, osom to otwór o średnicy 7 mm wystarczy. Chodzi pewnie o 2 cm pomiędzy wełną a deskowaniem.

maciejtoya
25-11-2015, 19:29
Ale jak wyrzuce cegły, włożę wełnę zachowam szczelinę 2 cm to co mam jeszcze przewiercić ?

maciejtoya
25-11-2015, 19:31
Czy mogę np. do murłaty przykręcić płytę osb i na to materiał taki jak z moskitiery i dalej przykręcić do deskowania ? W jakimś poście wlaśnie takie coś wyczytałem.

Jan P.
25-11-2015, 19:42
Kulawki (krótkie krokwie). W rogu , przy kalenicy.Przy deskach. Jan

maciejtoya
26-11-2015, 09:12
Dziękuję, teraz już wiem o co chodzi.
Czy szczelinę mogę zapiankować czy nie ? Myślałem również o przykręceniu płyty OSB do murłaty i do tego siatki jak na moskitierę. Czy to dobry pomysł ? Widziałem, że niektóre osoby tak robią.
Czy mogę ocieplać zimą ?

maciejtoya
03-01-2016, 16:02
Udało się usunąc cegły. W ich miejsce przykrecilismy płyty osb 10 mm do murłaty zostawiając szczelinę około 3 cm między skosem. Do tego zamontowałem materiał na moskitierę by nie dostawało się tam żadne robactwo. Teraz generalnie jest duży przedmuch i narodziły się pytania.
1. Czy taki owiew zimą nie będzie wychładzał pomieszczeń ?
2. Czy mogę zacząć teraz zimą ocieplać poddasze ? Chciałem narazie zamocować tylko profile + wełnę. Płyty gk na wiosnę jak pogoda się poprawi.
3. Jak wykonać podłogę na strychu ? Czy mogę bezpośrednio na jętki i belki dać płytę OSB 22 lub grubszą ?

zeusrulez
03-01-2016, 19:04
Zastanawiam sie po co montowales ta plyte osb. Trzeba bylo to obrobic styropianem tak aby zostawic szczeline do wentylacji pod polacia i wysunac ten styropian na taka odleglosc za murbelke aby laczyl sie z ociepleniem na zewnatrz.
Masz na FM watek ocieplam poddasze krotkie pytania - zapraszam do lektury.

Pozdrawiam