PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór ogrzewania



miwi74
29-11-2015, 11:25
Witam ,mam duży problem może pomożecie a wiec. Będę robił ogrzewanie w domu ,dom jest z bala grubośći 16 cm z zewnątrz zrobiłem ocieplenie 10cm wełna na to płyta osb 12mm no i na to siding. Od środka ocieplenie 5 cm wełna na to płyta K-G. Jakie zrobilibyście ogrzewanie tego domku ,acha jest jeszcze poddasze użytkowe dach również ocieplony wełna 10cm ,no i okna 3szybowe . Dom ma na dole 60m2 plus garaz jakies 18m2 no i poddasze 40m2.Co polecacie co było by najlepsze do takiego domku jaki rodzaj ogrzewania zrobić.pozdrawiam i czekam na propozycje.

noc
29-11-2015, 19:53
Dom już stoi a Ty zastanawiasz się dopiero nad wyborem rodzaju ogrzewania???:jawdrop: .
Ile ten Twój dom potrzebuje energii na sezon (CO+CWU)?
Masz gdzieś blisko gaz? Bo jeśli nie to zostaje Ci prąd. Bezpośrednio lub PC powietrze-woda lub PC gruntowa.
Najważniejsze jest zapotrzebowanie-to punkt wyjścia do policzenia.

asolt
29-11-2015, 20:03
Dom już stoi a Ty zastanawiasz się dopiero nad wyborem rodzaju ogrzewania???:jawdrop: .
Ile ten Twój dom potrzebuje energii na sezon (CO+CWU)?
Masz gdzieś blisko gaz? Bo jeśli nie to zostaje Ci prąd. Bezpośrednio lub PC powietrze-woda lub PC gruntowa.
Najważniejsze jest zapotrzebowanie-to punkt wyjścia do policzenia.

Nawet jakby miał blisko gaz to nie oznacza ze ten gaz jest najlepszy, to teren Tauronu i tania II taryfa w G12w, po co pchac sie w gaz, skoro taniej inwestycyjnie i serwisowo jest zainstalowac bufor z wezownicą cwu.

noc
29-11-2015, 20:12
Nawet jakby miał blisko gaz to nie oznacza ze ten gaz jest najlepszy, to teren Tauronu i tania II taryfa w G12w, po co pchac sie w gaz, skoro taniej inwestycyjnie i serwisowo jest zainstalowac bufor z wezownicą cwu.

Oczywiście że bliski gaz nie oznacza, że jest dobry/najlepszy. Oznacza tylko że ewentualnie można go wziąć pod uwagę i policzyć. Najczęściej i tak prąd przy małych i średnich domach wychodzi najlepiej. Albo bezpośrednio albo PC.
Gaz to jakaś tam alternatywa dla prądu w nowych domach.

boguslaw
30-11-2015, 08:13
Witam ,mam duży problem może pomożecie a wiec. Będę robił ogrzewanie w domu ,dom jest z bala grubośći 16 cm z zewnątrz zrobiłem ocieplenie 10cm wełna na to płyta osb 12mm no i na to siding. Od środka ocieplenie 5 cm wełna na to płyta K-G. Jakie zrobilibyście ogrzewanie tego domku ,acha jest jeszcze poddasze użytkowe dach również ocieplony wełna 10cm ,no i okna 3szybowe . Dom ma na dole 60m2 plus garaz jakies 18m2 no i poddasze 40m2.Co polecacie co było by najlepsze do takiego domku jaki rodzaj ogrzewania zrobić.pozdrawiam i czekam na propozycje.

Centralne elektryczne.
Kocioł elektryczny Kospel (programator dobowy, tygodniowy itd) + regulusy. Kocioł tak małej wielkości można umieścić niemal wszędzie.


Pozdrawiam
Bogusław

Ps. Coś mizernie ociepliłeś dach... Bez klimy latem się nie obejdzie...

asolt
30-11-2015, 09:01
Centralne elektryczne.
Kocioł elektryczny Kospel (programator dobowy, tygodniowy itd) + regulusy. Kocioł tak małej wielkości można umieścić niemal wszędzie.


Pozdrawiam
Bogusław

Ps. Coś mizernie ociepliłeś dach... Bez klimy latem się nie obejdzie...

Cóz z tego ze kocioł mały jak potrzeba jeszcze spory zasobnik na cwu (dla II taryfy). Nie lepiej to połaczyc w postaci bufora z wezownicą cwu i mamy wtedy calosc zuzycia na co i cwu w II taryfie, kocioł nam tego nie zapewni.

boguslaw
30-11-2015, 10:06
Grzanie cwu zdecydowanie osobno...

asolt
30-11-2015, 10:30
Grzanie cwu zdecydowanie osobno...

Cóz za bogactwo argumentów, nie wiem od którego rozpocząc dyskusję.

miwi74
30-11-2015, 11:28
Dom już stoi a Ty zastanawiasz się dopiero nad wyborem rodzaju ogrzewania???:jawdrop: .
Ile ten Twój dom potrzebuje energii na sezon (CO+CWU)?
Masz gdzieś blisko gaz? Bo jeśli nie to zostaje Ci prąd. Bezpośrednio lub PC powietrze-woda lub PC gruntowa.
Najważniejsze jest zapotrzebowanie-to punkt wyjścia do policzenia.

Hello:bye: dom kupiłem bez centralnego grzali się w nim piecami kaflowymi ,gaz jest w drodze jeśli chodzi o prąd to musiałbym pociągnąć pewnie siłę do tego centralnego .

boguslaw
30-11-2015, 13:01
Hello:bye: dom kupiłem bez centralnego grzali się w nim piecami kaflowymi ,gaz jest w drodze jeśli chodzi o prąd to musiałbym pociągnąć pewnie siłę do tego centralnego .

Do zasobnika cwu nie potrzeba, natomiast do kotła c.o. już tak.
Kocioł c.o. zapewni płynną podaż energii w zależności od potrzeb i nie wymaga specjalnego miejsca a także komina.
===

klaudiusz_x
30-11-2015, 18:40
Cóz z tego ze kocioł mały jak potrzeba jeszcze spory zasobnik na cwu (dla II taryfy). Nie lepiej to połaczyc w postaci bufora z wezownicą cwu i mamy wtedy calosc zuzycia na co i cwu w II taryfie, kocioł nam tego nie zapewni.

Zgadza się.
Tyle tylko że musi znać zapotrzebowanie by określić wielkość bufora.
Z Tauronu w g12w prąd w nocnej jest po około 25gr z przesyłem + opłaty stałe.

boguslaw
04-12-2015, 07:30
W już stojącym domu z bala, o powierzchni parteru 60 m2, raczej nie ma miejsca na duże urządzenia, ani na jakieś istotne przeróbki.

Dla zapewnienia płynnej, całodobowej i niczym nie ograniczonej podaży ciepła, zasadne jest rozdzielenie instalacji c.o. oraz cwu.

===

asolt
04-12-2015, 07:36
Zgadza się.
Tyle tylko że musi znać zapotrzebowanie by określić wielkość bufora.
Z Tauronu w g12w prąd w nocnej jest po około 25gr z przesyłem + opłaty stałe.

Nie zapotrzebowanie, a obciązenie cieplne, ale z tym to chyba najmniejszy problem.
Co do opłat stałych to i tak by one były, ale dla dokładnosci to trzeba je podzielic proporcjonalnie do zuzycia bytowego, na c.o. oraz na cwu.

montixe
23-12-2015, 11:43
Sam mam podobny dylemat. Chociaż u mnie ostateczne decyzje zapdną dopiero na wiosnę. Wiem, ze moi znajomi zdecydowali się na zestaw z kotłem MCR3 De Dietrich bodajże. Ogólnie sporo przydatnych informacji można znaleźć na ich blogu http://blog.dedietrich.pl/. Może warto poczytać.

dobreee .......żartowałem ....... z takim marketingiem nie masz wielkich szans na tym forum :D ... ludzie już się nie łapią na takie sztuczki :no: