PDA

Zobacz pełną wersję : Stan deweloperski - żółte plamy na ścianach



boqler
29-11-2015, 15:29
Witam

Czy ktoś z Was wie dlaczego, albo czym są spowodowane żółte plamy na ścianach w mieszkaniu (stan deweloperski) - deweloper twierdzi, że to jest taki tynk..sufity były malowane przez dewelopera i tam nie ma tego zjawiska..nie wiem jak przygotować taką ścianę do malowania..jest chropkowata w dotyku i po dotknięciu zostaje na ręku biały pył..

Dla zobrazowania wrzucam zdjęcie salonu.

Dzięki za pomoc..

http://images75.fotosik.pl/117/a105abaa4e6565a5gen.jpg

coulignon
29-11-2015, 17:03
Jeśli podłoże kreduje (biały pył na ręku) to należy zagruntować ją gruntem - dobrym najlepiej drobnocząsteczkowym. Potem farba podkładowa i finalne malowanie. Pewnie leży tam najtańszy tynk jaki udało się się znaleźć developerowi więc trzeba poświęcić chwile czasu na doprowadzenie ścian do porządku.

boqler
03-12-2015, 19:28
Hmm czyli nie wystarczy grunt śnieżki np + farba? Jeszcze coś przed tą emulsją podkładową śnieżki trzeba położyć?

Slawko123
03-12-2015, 19:44
nie używaj gruntu snieżki. Podobno bardzo śmierdzi i jedynym wyjściem jest skucie tynku i położenie od nowa.
Poszukaj tutaj na forum, ludzie opisują.

boqler
03-12-2015, 19:49
Właśnie skończyłem to czytać i rezygnuję :) Chyba zdecyduje się na tikkurile - ktoś używał. Położę Tikkurlie Suprabilit (rozcięczoną 1:1)? i malować, czy jeszcze pomiędzy kłaść Tikkurilę Optiva Primer i dopiero kolor?

Slawko123
03-12-2015, 19:57
kup dobry grunt(ja preferuje ceresita ct17) dodaj trochę białej farby(tak aby lekko zabarwić na biało) i zagruntuj. Jak wyschnie poświeć z boku mocna lampą i zobacz gdzie masz ubytki/nierówności i takie tam. Połataj jakimś akrylpucem i na koniec ponownie zagruntuj. Jak wyschnie, maluj.

jak poświecisz z boku pod kątem, na pierwszy rzut oka są ok, ale po oświetleniu czasami wyglada tak:
339508