PDA

Zobacz pełną wersję : MŚ'06 w piłce nożnej - komentarze



preev
04-09-2004, 16:30
Właśnie przed chwilą zaczął się mecz Polska - Irlandia Płn
Na razie 1:0 dla Polski :D Maciej Żurawski!!!

preev
04-09-2004, 16:39
Włodarczyk na 2:0 !!!!!!! :D

preev
04-09-2004, 17:17
Krzynówek na 3:0 w 57 min meczu!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D

preev
04-09-2004, 17:41
78 min. czerwona kartka dla Włodarczyka :(

preev
04-09-2004, 17:42
a propos nikt poza mną tego meczu nie ogląda :-? :wink: :D

preev
04-09-2004, 17:54
koniec meczu, wygrywamy 3:0 !!! :D
a 8.09. w środę Anglia :wink:

Cyryl22
04-09-2004, 17:59
Zasmiecasz forum.

preev
04-09-2004, 18:05
dzięki za konstruktywną odpowiedź :wink:
czy ktoś jeszcze uważa, że zaśmiecam forum? :-?

ckwadrat
04-09-2004, 18:12
Preev, nie przejmuj się jakimś anonimowym frustratem. Ja w ogóle zapomniałem o meczu :oops:. Dzięki za relację! :D

Krystian
04-09-2004, 18:12
preev - ten wątek to kącik zapaleńców,
więc wybrałeś bardzo dobre miejsce... :P :P :P
P O L S K A !!![/b]

Kon111
04-09-2004, 18:17
a propos nikt poza mną tego meczu nie ogląda :-? :wink: :D
preev podczas ostatniego meczu Wisły moje posty też tak były ignorowane.
POLSKA BIAŁOCZERWONI, POLSKA BIAŁOCZERWONI !!!!

preev
04-09-2004, 18:17
ckwadrat, Krystian i Kon111 dzięki za poparcie :wink:

na wszelki wypadek zapytałem Szanowną Redakcję co sądzi na ten temat :)

a swoją drogą może wytypujeCie wynik Polska - Anglia?
ja stawiam na bezbramkowy remis :wink:

Krystian
04-09-2004, 18:20
Nie trzeba pytać, w Redakcji jest wielu zwolenników kopanej,
więc dlaczego mamy być gorsi od np. ,,kociarzy" (do których też się zaliczam,
tak samo jak do ,,psiarzy" :wink: ) :o :o :roll: ???

tola
04-09-2004, 23:08
Przepraszam, że wracam do meczu REAL MADRYT - WISLA KRAKÓW, ale nie mogłam sie powstrzymać:

Stoi na płycie pewna drużyna
Silna,ogromna niczym maszyna

Stoi i sapie,pot już z nich spływa
Real z Madrytu do nas przybywa!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!

Rozgrzana Wisła do czerwoności
Lekki niepokój na twarzach gości
Ronaldo troszkę jak te grubasy
Co jadły ciągle tłuste kiełbasy
Jeden przesadnie włosy szanuje
A na dodatek karne pudłuje
Lewy obrońca w innym wagonie
Co moc ma w nodze jak cztery słonie
Nagle - gwizd!
Nagle - świst!
Para - buch!
Piłka - w ruch!

Real -- powoli -- jak żółw -- ociężale
Ruszyła -- maszyna -- z Madrytu -- ospale
Ruszają wiślacy,wspaniale już grają
I szybciej i szybciej za piłką biegają
Szarpnęła Wisełka wagony z mozołem
I kręci się,kręci się koło za kołem
I biegu przyspiesza i gna już po płycie
A dokąd ? A dokąd ? By zagrać w elicie!

preev
04-09-2004, 23:28
:D :wink:

preev
04-09-2004, 23:36
mecz Anglia - Austria
zacytuję bo to jest godne przytoczenia: " (...) przejrzysty element zaskoczenia" :lol: :lol: :lol:
tyle komentator :D

preev
04-09-2004, 23:46
Polska prowadzi w grupie!!!

Z niecierpliwością czekam na środę :D

asaj
05-09-2004, 15:36
Moja meska czesc rodziny uwaza ze bez goli sie nie obejdzie. W meczu POLSKA-ANGLIA obstawiaja 1-2 :)

aishan
05-09-2004, 17:39
Preev wynik super, ale o poziomie gry to lepiej zapomnieć. Z tak kiepską drużyną nie potrafiliśmy przytrzymać piłki w środku pola. Żuraw w formie, ale poza sporadycznymi akcjami Mili i Krzynówka nie ma wsparcia i jak zwykle w kadrze wraca się po piłkę i rozgrywa w środku pola. Nie rozumiem Janasa. Wpuszcza Gorawskiego, wydaje się, że da im pograć z Żurawskim - ale nic bardziej mylnego. Po chwili zciąga z boiska Żurawskiego, a na dokładkę Krzynówka [może względy zdrowotne?]. Jeśli chce dać im odpocząć przed Anglią to akurat zmienia tych co to profesjonaliści pełną gębą i przyzwyczajeni do grania co 4 dni. Za chwilę zmienia Milę. Widać liczy na kreatywność Lewandowskiego :D :D :D . A mecz z tak słabym rywalem i do tego przy praktycznie rozstrzygającym wyniku był świetną okazją do przetestowania w pomocy ustawienia z Kukiełką i Kosowskim [zamiast Lewandowskiego i Zieńczuka]. W meczu z Anglią musimy mieć dużo szczęścia, by wynik był choć przyzwoity. No i szkoda Włodarczyka, bo kto za niego - Rasiak?

preev
05-09-2004, 18:25
Moja meska czesc rodziny uwaza ze bez goli sie nie obejdzie. W meczu POLSKA-ANGLIA obstawiaja 1-2 :)

a czemu tak pesymistycznie? :-? :wink: :D

Wowka
05-09-2004, 18:51
Pesymiestycznie? Raczej realnie....

preev
05-09-2004, 18:57
Pesymiestycznie? Raczej realnie....

realnie to będzie 3:0 dla Anglii
powód: w naszym kraju "realnie" jest oczko niżej niż "pesymistycznie" :wink:

a stawiam na 0:0, bo "pomarzyć każdy może..." :lol:

Krystian
05-09-2004, 21:20
POLSKA : ANGLIA - 2 : 1 .... :wink:

Benicio
06-09-2004, 10:18
Hej hej

Polska-Anglia
Ja zbyt dużo razy sercem typowałem wyniki, więc tym razem uzyje głowy i ... czarno to widze. Każdy inny wynik niz nasza porażka będzie sukcesem. Z drugiej strony bardzo bym chciał, żeby ktos mi tu za kilka dni napisał "Ty niewierny Tomaszu ...". :D

Ciekawostki z innych stadionów: Grecja wróciła na właściwe miejsce (1:2 z Albanią)i tylko 0:0 Francji z Izraelem.

Pozdro.

PS. Tylko nie Rasiak. Mi się on kojarzy cały czas z Tomkiem Hajto - obaj sa nieźli technicznie. :wink:

maksiu
06-09-2004, 10:42
Mecz z Irlandią nie był moim zdaniem wyznacznikiem poziomu drużyny.. zobaczymy co będzie w środe... licze po cichu na jakis remisik... niepoprawny optymista ze mnie

Redwald
06-09-2004, 15:06
Marzy mi się 2 : 1 dla Polski.
Polska, Polska, Polska BiałoCzerwoni

sakus
06-09-2004, 15:52
Hej hej

Polska-Anglia
Ja zbyt dużo razy sercem typowałem wyniki, więc tym razem uzyje głowy i ... czarno to widze. Każdy inny wynik niz nasza porażka będzie sukcesem. Z drugiej strony bardzo bym chciał, żeby ktos mi tu za kilka dni napisał "Ty niewierny Tomaszu ...". :D

Benicio, tak jakbys czytał w moich myślach....

Ale nikt nie stwierdził, że jestem zdrowy na umyśle :lol: , bo po raz kolejny w sercu się łudzę, że będzie conajmniej ten remisik....
pzdr
Niepoprawny optymista 8) Sakus

preev
06-09-2004, 17:34
a czy jest ktoś, kto ma zbędny bilet na mecz i mnie weźmie ze sobą :-? :D
a czy w ogóle ktoś z Forumowiczów się wybiera? bo jeśli tak to nie bierzCie tych wnerwiających trąbek :evil: :wink: :D

Krystian
07-09-2004, 11:02
Ja się wybieram... ale do roboty, na szczęście
pierwszą połowę obejrzę w domu... :P :P :P
POLSKA !!!

preev
07-09-2004, 16:18
Ja się wybieram... ale do roboty, na szczęście
pierwszą połowę obejrzę w domu... :P :P :P
POLSKA !!!

a ja obie obejrzę w domu i jestem z tego powodu bardzo nieszczęśliwy :(

swoją drogą ciekawe rzeczy o nas wypisują

http://sport.onet.pl/975951,wiadomosci.html

:wink:

preev
07-09-2004, 20:15
a młodzież z U-21 właśnie przegrywa z Anglią 1:3 :(

Rafał Storm
08-09-2004, 12:23
Preev oj nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał aby chłopaki stukneli angoli. Wierzę w to nawet. Ale jednocześnie jestem realistą i niech chociaż będzie remis.

Polska - Anglia 1:1 (tak mi się przyśniło)

preev
08-09-2004, 13:47
zobaczymy, zobaczymy
Anglia podobno osłabiona :wink:

sidney
08-09-2004, 15:56
słaba, dobrze by było, ale jakoś w to nie wierzę, ale jak zwykle robi się nadzieje jak to przed każdym poprzednim meczem, co do remisu 1:1 to raczej bym nie liczył na to, podobno ma zagrać rasiak w ataku i ja to czarno widzę :(

preev
08-09-2004, 16:55
kurde już się doczekać nie mogę :P

Redwald
08-09-2004, 19:40
Już za minutkę, już za momencik :D .

Kris71
08-09-2004, 20:05
Chyba w opini trenera mecz z Irlandią sie nie udał, bo dlaczego wymienia prawie połowę drużyny ??????
ciekawe jaki będzie tego efekt ..... już za parę minut :-?

preev
08-09-2004, 20:15
właśnie :evil:
Rasiak ma zagrać, a Mila nie
taki mecz to chyba nie czas i miejsce na testowanie składu :evil:

preev
08-09-2004, 20:20
jeszcze tylko reklamy :P

ckwadrat
08-09-2004, 20:23
Dziwne, że Mila ma nie grać.. Sam Eriksson mówił, że Mila jest tym zawodnikiem, którego się boi.

preev
08-09-2004, 20:23
"piękny, ciepły wieczór w Chorzowie..." i zaczyna się :) :D :P

preev
08-09-2004, 20:25
jednak Mila zagra :D :D :D

http://sport.onet.pl/live3.html

preev
08-09-2004, 20:59
nasi grają całkiem dobrze :D
żółta kartka dla Owena
29 min. :wink:

preev
08-09-2004, 21:07
i niestety 1:0 dla Anglii :cry:

preev
08-09-2004, 21:17
koniec pierwszej połowy
Anglia - Polska 1:0

:cry: :( :cry: :( :cry:

maksiu
08-09-2004, 21:21
nie jest tak tragicznie.. może coś z tego jeszcze będzie.. na szczęście za rogiem jest żubr :D :D :D

preev
08-09-2004, 21:24
nie jest tak tragicznie.. może coś z tego jeszcze będzie.. na szczęście za rogiem jest żubr :D :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a co do poprawy humoru, komentarz Piechniczka: "wkręcił go jak śrubokręt" :D :lol:

no i trza go w morde lać, bo w czapke pizga :lol:

maksiu
08-09-2004, 21:34
no i mamy 1:1 :D

osowa
08-09-2004, 21:35
GOOOOLLLLLLLLLL

preev
08-09-2004, 21:35
REEEEEEEEEEEEEEEEEEEMIS!!!!!!!!!!!!! Żurawski!!!!!!!!!!!!

tola
08-09-2004, 21:35
Czyżby 1:1 ? trudno uwierzyć!!

osowa
08-09-2004, 21:36
EEE..... te Maksiu ! a tak chciałam być pierwsza .... 8)

maksiu
08-09-2004, 21:36
naprawdę 1:1 :D :D :D

preev
08-09-2004, 21:36
tak, tak, tak :D :D :D remis i ciągle naciskamy Anglików!!!!!

maksiu
08-09-2004, 21:38
osowa: to jak strzela nastepnego gola to poczekam az sie wpiszesz :D

preev
08-09-2004, 21:42
a więc czekamy :D

preev
08-09-2004, 21:46
no to się doczekaliśmy :evil:
Owen czy Głowacki ???? :(

preev
08-09-2004, 21:52
sorki, że się wryłem ale 2:1 dla Anglii :cry:

preev
08-09-2004, 22:16
ale za to Adam Małysz prowadzi po pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix na obiekcie K-120 we włoskim Val di Fiemme :)

preev
08-09-2004, 22:24
no i niestety 2:1 dla Anglii :cry:
ale i tak ze swojej strony dziękuję naszym :wink:
do usłyszenia podczas następnego meczu :)

maksiu
08-09-2004, 22:24
No niestety, tym razem sie nie udało... ale i tak rozwalił mnie jeden z tekstów komentatora: "Eriksson poderwał się z ławki, chyba dopadła go fala krytyki która przetoczyła się na łamach angielskiej prasy, znany jest przeciez z tego że jest śpiącym trenerem"
:D :D :D

Maluszek
08-09-2004, 22:28
"Eriksson poderwał się z ławki, chyba dopadła go fala krytyki która przetoczyła się na łamach angielskiej prasy, znany jest przeciez z tego że jest śpiącym trenerem"
:D :D :D

:lol: :lol: :lol:

preev
08-09-2004, 22:31
"PRZYSIĘGAM NA FORUM, ŻE JUŻ NIGDY NIE BĘDĘ PO CICHU LICZYŁ, ŻE POLACY COŚ WYWALCZĄ, NAWET JEŚLI ZREMISUJA W ŁADNYM STYLU. BO ZARAZ ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ PACAN (CZYTAJ: GŁOWACKI), KTÓRY WPAKUJE PIŁKĘ WE WŁASNĄ BRAMKĘ NIWECZĄC CAŁY DOROBEK REPREZENTACJI. INNA RZECZ, ŻE ZACHODZĘ W GŁOWĘ, JAK ZESPÓŁ MOŻE GRAĆ POŁOWĘ NAPRAWDĘ DOBRZE, ŻEBY DRUGĄ TOTALNIE SPIEPRZYĆ (NIE LICZĄC ZDOBYTEJ BRAMKI). KTO MI TO WYTŁUMACZY? SKĄD SIĘ TO BIERZE???"

to jest cytat z forum onetu :D

tola
08-09-2004, 23:30
PREEV, ja kibicuję naszym siatkarzom i mam podobne rozterki!!!!

Krystian
08-09-2004, 23:35
POLSKA : ANGLIA - 2 : 1 .... :wink:

... chciałem przez to powiedzieć, że polacy strzelą dwie bramki, a anglicy jedną.... :P no i miałem rację... :P ...poniekąd... :evil:

preev
08-09-2004, 23:44
PREEV, ja kibicuję naszym siatkarzom i mam podobne rozterki!!!!

a kogo byś wstawiła na miejsce Głowackiego :-? :)

tomek1950
09-09-2004, 00:11
Gdyby Polska grała w "10" bez Głowackiego może było by lepiej?

sidney
09-09-2004, 08:12
"nasi grali jak nigdy, a przegrali jak zawsze" a tyle się pisało o słabej Angli, ale słabi to my jesteś,a co to będzie jak będziemy grać na wyjeździe, aż strach pomyśleć :(

ckwadrat
09-09-2004, 09:35
Mam identyczne odczucia jak Preev: pierwsza połowa była ok, natomiast druga (od 57 minuty) to już był zespół o klasę, jeśli nie o dwie, nizej. Nie wiedzieli co zrobić z piłką to ją przepychali pod swoje pole karne (!), jeszcze w ostatnich minutach meczu... :evil:

asaj
09-09-2004, 09:40
No i chyba to obstawianie trafilam. Szkoda ze nie obstawilam na jakis zakladach to by bylo na jakis worek cementu, a tak nic tylko satysfakcja, no chyba ze postawicie jakas kawe albo GRZESKA w czekoladzie- bardzo je lubie.
Z pozdrowieniami asaj

preev
09-09-2004, 09:43
No i chyba to obstawianie trafilam. Szkoda ze nie obstawilam na jakis zakladach to by bylo na jakis worek cementu, a tak nic tylko satysfakcja, no chyba ze postawicie jakas kawe albo GRZESKA w czekoladzie- bardzo je lubie.
Z pozdrowieniami asaj

proszę bardzo ;)
http://www.kosmos.alpro.pl/produkty/sv1ii1ij.jpg

asaj
09-09-2004, 10:13
Dzięki preev był pyszny, ale nie będę taka samolubna i połowę zostawiam tobie :) :) :)

preev
09-09-2004, 10:15
:wink: :D

Benicio
09-09-2004, 11:30
Hello hello

Mecz wciągniety i kilka wniosków. Zwycięstwo Anglii zasłużone - piłkarsko są po prostu lepsi. A Polacy:
Mila - dramatycznie słabo. Tym bardziej przykro to mówić, bo gość potencjalnie jest bardzo dobry, no i jest wychowankiem "mojego" klubu ...
Lewandowski, Rasiak, Kukiełka - no comment ..., zero kreatywności, a Rasiak to samo drewno ...
Żurawski - najlepszy na boisku
Krzynówek, Kosowski, Rząsa, - niezły mecz

Nie wieszajcie psów na Arku Głowackim - wg mnie to potencjalnie najlepszy polski środkowy obrońca.

A za Żewłaka powinien grac Baszczyński.

Pozdrowienia B.

PS. Z meczów jesiennych z Austrią i Walią typuje (co najmniej) 4 punkty.

sidney
09-09-2004, 13:16
Benicio co do tych 4 punktów, najlepsze byłby komplet, ale nasza druzyna jest nie przywiduwalna i dużo zalezy kogo janas wystawi do gry, mam nadzieję że wyciągnie jakies wnioski z meczu z anglią

aishan
09-09-2004, 22:35
Benicio!
W ogóle to się zgadzam, choć : obydwaj boczni obrońcy są do wymiany, przy czym o ile Żewłakow w miarę pewny w obronie, to Rząsa już drugi mecz z rzędu niemiłosiernie ogrywany. Kosowski nadal niestety nie potrafi się wracać do obrony i to w I połowie powodowało taką lukę po tej stronie boiska, biorąc jeszcze pod uwagę grę Rząsy, miał Kosa swoje 10-15 minut po przerwie. Lewandowski dramatyczny w akcjach ofensywnych, już Kukiełka o niebo lepszy [przynajmniej podaje do przodu i usiłuje myśleć], Niedzielan z ławki - nieporozumieniem [nigdy niestety nie będzie zawodnikiem inteligentnym jak choćby Frankowski], Krzynówek dobry, ale głównie z lewej strony i może skończyć te eksperymenty z ustawianiem go na prawym skrzydle. Janas - przy stanie 2:1 dla Anglii wprowadzający defensywnego pomocnika w miejsce Mili [Kukiełkę] to kwintesencja jego pomysłu na grę naszej kadry. Mili trochę szkoda, bo myślę, że nie wytrzymał tego meczu mentalnie, ale usiłował grać do przodu i należy mu to pamiętać bo to młody chłopak. Na prawej obronie może grać Baszczu, albo Hajto jak jest w formie. Rasiak słabo, ale kiedy ostatnio gdziekolwiek grał dobrze to tylko Janas wie.

Benicio
10-09-2004, 08:03
Hej

Właśnie dziwi mnie niechęć Janasa do "Franka". Jest on przecież typowym łowcą bramek - takim królem pola karnego (polski Gerd Muller), który "dołoży noge", "przystawi głowe" .... Taki zawodnik w zestawieniu z Żurawskim, który umie się cofnąć po piłke i ją rozegrać, byłby skarbem. Udowadniają to zresztą na codzień w Wiśle.
Co do gry obronnej Kosowskiego. On sam kiedyś zażartował, że jeśli ktoś chce go kupić z Wisły to najlepiej w pack'u z Maćkiem Stolarczykiem, który odwala za niego całą robote obronną. I to jest chyba kwintesencja tego zawodnika. Za mało mamy kreatywnych graczy ofensywnych, żeby wtłaczać im zadania obronne.
Rząsa nie taki słaby - w końcu oba gole padły od strony Żewłaka. Rząsa to wychowanek Cracovii, więc może tu jest przyczyna, że go "nie lubią na forum". Jak tam Aishan? :wink: :wink: :wink: :D

Pozdrowienia B.

PS. Ja jestem z tej połowy Polaków, która zna się na piłce, druga zna się na medycynie :P . A wszyscy na skokach narciarskich. :D

aishan
10-09-2004, 21:28
Benincio!
Rząsa równy chłop, ale partoli ostatnio i gdzieś zatracił swój ciąg na bramkę. A pierwsza bramka była z dośrodkowania właśnie z jego strony, a nie Zewłakowa. PS. A co tam uprzedzenia - jedne Błonia :D :D :D

preev
10-09-2004, 21:37
Benincio!
Rząsa równy chłop, ale partoli ostatnio i gdzieś zatracił swój ciąg na bramkę.

Może się na Rasiaka zapatrzył :D :wink:

Benicio
13-09-2004, 10:58
Hej

Ostatni news (o tym, że Rasiak nie załapal się do 30-osobowej kadry Sieny ...) troche mnie rozwalił. Może to przekona Janasa?
No a Franek 3 brameczki w Szczecinie.

Aishan - jedne Błonia :P ... dobre :wink:

Pozdrowienia B.

preev
13-09-2004, 17:59
parę pomysłów: "w jaki sposób gra nasza reprezentacja"
1. kto najbliżej bramki TEN BRONI
2. co ja tutaj robię i co to za gra?
3. 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1
4. atakujmy Dudkiem moze pomyla strony i sami cos sobie strzelą
5. gra 6 obrońców, 3 pomocników i 1 napastnik. Gra polega na tym, że pomocnicy strzelają i starają się trafić w Rasiaka, potem rykoszet i gol. Trochę do tego systemu nie pasuje Żurawski i Krzynówek, ale Janas to poprawi w następnych meczach
6. kupą mości panowie :lol:

powyższe cytaty pochodzą z forum onetu, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :wink:
jeśli dopatrzyliście jakiś innych systemów wskazane jest dopisane, na koniec zrobimy ranking :D

aishan
13-09-2004, 18:43
No właśnie a propo o styl gry reprezentacji był pytany Frankowski po meczu w Szczecinie[Przegląd Sportowy za Onet-em]
"Trener [o Janasie] mówi, że Wisła gra innym systemem niż kadra?

Innym, ale nie wiem, jakim systemem gra reprezentacja"
Nic dodać nic ująć. Niestety

preev
13-09-2004, 19:30
No właśnie a propo o styl gry reprezentacji był pytany Frankowski po meczu w Szczecinie[Przegląd Sportowy za Onet-em]
"Trener [o Janasie] mówi, że Wisła gra innym systemem niż kadra?

Innym, ale nie wiem, jakim systemem gra reprezentacja"
Nic dodać nic ująć. Niestety

najlepszy system to brak systemu...
żeby przeciwnik nie mógł rozgryźć o co chodzi
ale nawet to naszej reprezentacji nie idzie :wink:

preev
10-10-2004, 15:00
a wczoraj wygraliśmy 3:1 z Austrią, a ja meczu nie widziałem :oops: :cry:

Krystian
11-10-2004, 09:13
... a już w środę czeka Walia... :roll: :roll: :roll:

Benicio
11-10-2004, 09:17
Witam

Meczyk oglądnięty. Humor dobry.

Mielismy troche szczęścia, bo z gry najsprawiedliwszy byłby remis. Bardzo dobra gra Dudka, niezła Hajty, Kałużnego (!!) i znakomite wejście Franka. Mam tez nadzieje, że wczorajszym występem definitywnie skreślił się kolega Rasiak.
Troche niewidoczni Żurawski i Krzynówek (ale jesli bramy strzela, to zawsze może być niewidoczny).
M-c temu chciałem 4 pkt w dwóch meczach. Teraz apetyty wzrosły ...

Pozdrowienia B.

aishan
11-10-2004, 17:13
Preev
W sumie było trochę emocji, ale patrząc na poziom to nie masz czego żałować.
Nie zgadzam się z Benicio co do Żurawia i Krzynówka. Obydwaj - dużo dobrej roboty w środku pola. Żal było patrzeć na grę Zająca, Rasiaka i Radomskiego. Czas pomyśleć co lewą obroną, bo Rząsa najlepsze lata ma chyba już za sobą. Podobał mi się w dzisiejszej Wyborczej jeden z komentarzy o stylu gry naszej reprezentacji. Mowa w nim o chaosie i przypadku [porównanie - w naturze trzepoczące skrzydła motyla nad Amazonką mogą wywołać tajfun w Indochinach - do kopnięcia w nogę Niedzielana w lidze holenderskiej, które spowodowało 2 bramki w meczu z Austrią]. Nadal próby łatania dziur bez szerszej koncepcji. Ale walki i determinacji nie można było chłopakom odmówić. Wkurzające komentarze Listkiewicza - że z Walią dobry będzie remis. A tu kurcze trzeba motywować do walki o zwycięstwo, na szczęście piłkarze [patrz wypowiedź Hajty] mają więcej rozumu.

maksiu
12-10-2004, 07:51
Kompletnie sie nie zgadzam że nie było widać Żurawskiego i Krzynówka, chlopaki zasuwali nieźle. Natomiast sam mecz, to juz mialem w pewnym momencie wrazenie ze jak austria strzeli nam druga bramke to bedzie juz po meczu. Bencio napisał że mieliśmy troche szczęścia, nie zgodze się.. mieliśmy cholernie dużo szczęścia. Równie dobrze mogło się skończyc i 4:3 dla Austri, ale Dudek bronil jak w transie.. nie licząc jednej błedu przy straconej bramce.
pozdrawiam

Benicio
12-10-2004, 09:20
Hej

Panowie, panowie. Żuraw i Krzynówek nie byli słabi - nie było moja intencją tak napisać. Po prostu w poprzednich meczach oni ciągnęli gre, ewidentnie byli liderami drużyny, a w meczu z Austrią nie grali pierwszych skrzypiec.

Jutro. W środe. Wieczorem. Razem. Głośno. POLSKA.

Pozdrowienia B.

Krystian
13-10-2004, 19:42
No to znamy już skład.... bez Franka :evil: !
Miam nadzieję, że janas da Mu więcej niż 20 min.
na wygranie meczu... :roll: :roll: :roll:
POLSKA !!!
(preev - skasuj tego grześka bo wątku czytać się nie da... :-? pliiiiiissssssss)

maksiu
13-10-2004, 20:04
Znowu bedzie 3:1 dla naszych... jakies inne propozycje?

Krystian
13-10-2004, 20:46
2 : 0 ... dla naszych :P :P :P

maksiu
13-10-2004, 21:47
No i pierwsza polowa za nami... 0:0... zobaczymy co bedzie sie dzialo w drugiej

maksiu
13-10-2004, 22:14
56 minuta... 1:0 dla Walii, bedą zmiany w naszym zespole

maksiu
13-10-2004, 22:30
1:1 Frankowski 72 minuta .. brawo

EDZIA
13-10-2004, 22:30
Nie wiem która minuta :oops: ale słyszę, że nasi już wyrównali 1:1 :)

Jagna
13-10-2004, 22:39
2:1

maksiu
13-10-2004, 22:39
2:1 dla Polski.. 81 minuta Żurawski

EDZIA
13-10-2004, 22:39
No i prowadzą 2:1 :) :) :)

maksiu
13-10-2004, 22:42
3:1 dla Polski.. Krzynówek..85 minuta

Jagna
13-10-2004, 22:43
3:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o

Jagna
13-10-2004, 22:44
Kurde, Maksiu był szybszy.... :D

EDZIA
13-10-2004, 22:47
A ja znowu zaspałam :cry:
Nie jestem kibicem piłkarskim, dziś zupełnie przypadkowo jednym okiem śledzę ten mecz i...chyba przynoszę naszym szczęście :oops: :wink:

maksiu
13-10-2004, 22:52
No i mecz zakończył sie wynikiem 3:2.. brawo.. doskonale Frankowski, Żurawski i Krzynówek

tomek1950
13-10-2004, 23:02
Naprawdę???????
Wierzyć mi się nie chce!
Kto mnie uszczypnie? Byle nie boleśnie!!!!!!!!!!!

Krystian
13-10-2004, 23:05
... dobrze, że nam strzelili już w 56 a nie w 86 min. bo janas
wpuściłby FRANKA na 3 minuty...:evil:

POLSKA !!!

Jagna
13-10-2004, 23:08
Naprawdę???????
Wierzyć mi się nie chce!
Kto mnie uszczypnie? Byle nie boleśnie!!!!!!!!!!!
No....ja mogę...chcesz?

Benicio
14-10-2004, 08:23
Hello

Okazało się, że można nic nie grać 3/4 meczu, a i tak wygrać :D .
Asihan - bije czołem. Rząsa jednak jest słaby.

Okazało się też, że bez Rasiaka, Levandinio i Kukiełki tez można grać :D ...

Pozdrowienia B.

ckwadrat
14-10-2004, 08:48
Po raz kolejny okazało się, że piłka nożna jest, szczególnie w przypadku naszej reprezentacji, zupełnie nieprzewidywalna. Z wyjątkiem Frankowskiego oczywiście, który strzela bramki zaraz po wejściu na boisko :lol:.

aishan
14-10-2004, 11:11
Benicio! Levandinio - super ksywa :D :D !!!
Meczyk oglądałem od 53minuty, potem dopiero pokazywali parę akcji z 1 połowy. Co do Franka to : 1. strzelił bramkę, 2. podał do Mili ładnie w tempo - przy drugiej bramce, 3. podał do Krzynówka - ładnie i sprytnie - przy trzeciej bramce. Jakoś potrafił ograć dwóch rosłych Walijczyków, ładnie grał w odbiorze. Ale, ale zwracam uwagę, że zmiana gry była też związana z wejściem na boisko Mili. Nie wiem jak grał Kałużny w 1 połowie, ale w drugiej to była katastrofa. Manewr z przesunięciem Szymka na pozycję defensywnego pomocnika i wejściem Mili uspokoił środek pola, Mila grał bardzo aktywnie, nie bał się pojedynków 1 na 1 i wreszcie nie pokładał się na boisku przy byle kontakcie z przeciwnikiem.

preev
15-10-2004, 19:01
Hello

Okazało się, że można nic nie grać 3/4 meczu, a i tak wygrać :D .
Asihan - bije czołem. Rząsa jednak jest słaby.

Okazało się też, że bez Rasiaka, Levandinio i Kukiełki tez można grać :D ...

Pozdrowienia B.

nie Rasiaka, tylko Rasialdo :wink:

a mecz suuuper :D

ponury63
05-04-2005, 18:10
25 tys. osób na mszy na stadionie Cracovii (http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2637915.html)

Legia i Polonia wspólnie uczciły pamięć Papieża (http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2638995.html)

Może świat nie jest taki zły....

mdzalewscy
05-04-2005, 19:55
Może świat nie jest taki zły....
obawiam się, że tylko do pierwszego ich meczu :( i obym się mylił

Redwald
26-04-2005, 06:04
W środę mecz towarzyski z Meksykiem, szkoda, że o takiej porze. Jakie wyniki obstawiacie?

Czekam z niecierpliwością na czercowy mecz. Może już na własnej działeczce przy piwie i gorylku :).

mario_pab
28-04-2005, 12:12
I stało się remis Polska-Meksyk. Chyba dobry wynik. Meczu niestety nie oglądałem. Zasnęło mi się :( choć o 1 w nocy jeszcze dzielnie czuwałem.

Jacek33
21-06-2005, 14:52
Dlaczego nikt nie kontynuuje tego wątku ??? Po drodze było jeszcze z Azerbejdzanem 8:0 i w rewanzu 3:0 oraz wygrana z Irlandią Pn 1:0 ...

Redwald
21-06-2005, 16:31
A co tu komentować :D.
Awans jest pewny - mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć jakiś mecz na żywo. Wybieramy się z kumplami.

MaciekW
21-06-2005, 17:20
A ja zakładam, że do oglądania inauguracji (i dalej całych MŚ) zasiądę już we własnym domu!
I nie jest to założenie zbyt optymistyczne, bo przeprowadzka powinna mieć miejsce najpóźniej na przełomie Q1/Q2 przyszłego roku.

Polska gola! Maciek

Jacek33
22-06-2005, 08:11
Ja awansu będe pewny jak wygramy z Austrią i Walią - to jest plan minimum ... gdybysmy tak jeszcze realistycznie patrząc ... zremisowali z Angolami ;) byloby super .... tez chciałbym pojechac i obejrzec jakis mecz na zywo

mario_pab
22-06-2005, 10:41
A co tu komentować :D.
Awans jest pewny - mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć jakiś mecz na żywo. Wybieramy się z kumplami.

Dla mnie na dzień dzisiejszy Polska od awansu jest bardzo daleka. Co prawda II miejsce w grupie mamy już zaklepane, ale z awansem mogą być naprawdę spore problemy.

Przeanalizujmy:

Zakładam, że wygrany z Austrią i Walią oraz przegramy z Anglią. Będziemy mieli 24 punkty (8 zwycięstw i 2 porażki).
W barażach nie mamy szans, gdyż możemy trafić np. na Hiszpanię, Francję.

Wiadomo że 2 drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. I to jest jedyna szansza Polski na awans.

Polska rywalizuje o te dwa wolne miejsca z Chorwacją/Szwecją (grupa 8) oraz Holandią/Czechami (grupa 1).

Jesli chodzi o grupę 8 to drugie miejsce zajmie prawdopodobnie Szwecja.

Zostały jej jeszcze do rozegrania następujace mecze:

03.09.2005 -
Szwecja -:-Bułgaria (Szwecja wygra)
07.09.2005 -
Węgry -:-Szwecja (Szwecja wygra)
- 08.10.2005 -
Chorwacja -:-Szwecja (Remis)
12.10.2005 -
Szwecja -:-Islandia (Szwecja wygra)

Szwedzi mieliby wtedy 25 punktów i lepszy bilans bramek od Polaków. Szwedzi jadą na mistrzostwa, a my musimy liczyć na poważne podknięcie
Czechów.

Czesi mają dotychczas tylko jedną porażkę i do rozegrania następujące mecze:

03.09.2005 -
Rumunia -:-Czechy (remis)
07.09.2005 -
Czechy -:-Armenia (Czesi gromią Armenię)
08.10.2005 -
Czechy -:-Holandia (zwycięstwo Czech)
12.10.2005 -
Finlandia -:-Czechy (zwycięstwo Czech)

Czesi będą mieli wtedy 1 porażkę i 1 remis, co po odrzuceniu wyników z najgorszą drużyną grupy da im 25 punktów. Czesi jadą na mistrzostwa.

Jedyną szansą dla Polski jest wygrana Rumunii z Czechami i chociaż remis w meczu Czechy-Holandia, ale zaistnienie obu tych wyników nie jest zbytnio prawdopodobne.

Przyjdzie więc nam się słono rozczarować tej jesieni, gdyż prawdopodobnie nie wygramy rywalizacji z Czechami i Szwedami, a w barażach dostaniemy lanie od drużyny pokroju Francji.

Pozdrawiam wszystkich kibiców

Jacek33
22-06-2005, 10:51
Mario, a przy Twoich obliczeniach wziales pod uwage to, że w grupach 7 druzynowych nie uwzglednia sie punktow z najslabsza druzyną ??? Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle jak to opisales ;)

Redwald
22-06-2005, 10:58
A ja zakładam, że do oglądania inauguracji (i dalej całych MŚ) zasiądę już we własnym domu!
I nie jest to założenie zbyt optymistyczne, bo przeprowadzka powinna mieć miejsce najpóźniej na przełomie Q1/Q2 przyszłego roku.
Jeżeli mógłbym wybierać oglądać w Niemczech czy w nowym domu - wybrałbym własny dom :D, do tego kupiłbym se krzynke piwa i wziął urlop.
mario_pab ech jak ja lubię takie statystyki, a gdzie nadzieja, wiara w zwycięstwo. Nie takie numery w życiu i w sporcie mozna zobaczyć

mario_pab
22-06-2005, 13:27
Jacku33 uwzględniłem to, że przy sporządzaniu dodatkowej tabeli drużyn z drugich miejsc w grupie nie bierze się wyników z najsłabszą drużyną w grupach siedmiodrużynowych. Mam nadzieję, że w grupie pierwszej ostatnią drużyną będzie Andora, gdyż Czesi wygrali z nimi aż 8:1 i chciałbym, żeby ten wynik się nie liczył. Musimy więc kibicować Armenii.

Redwaldzie, ja już tyle razy przeżyłem rozczarowanie, jeśli chodzi o piłkę nożną, że teraz jestem bardzo ostrożny i nie należę do hurra-optymistów.
Ostatnio, szczególnie dziennikarze, piszą/mówią tak, jakbyśmy byli już w finałach, a dla mnie to nadal jesteśmy chyba dalej niż bliżej.
W zwycięstwo z Anglikami nie wierzę. Wierzyłem już wielokrotnie w historii i się srogo zawiodłem. Jestem poprostu realistą, a realnych szans na zwycięstwo w tym meczu nie mamy.
Jeżeli chcemy awansować to musimy bezwzględnie wygrać z Austrią i Walią oraz liczyć na podknięcią Szwecji/Chorwacji i Czech/Holandii. Mam nadzieję, że ktoś im w końcu punkty zabierze.

Jacek33
22-06-2005, 14:14
Mario, dzieki za wyjasnienia. Pozostaje wiec byc optymistą, chociaz czesto z drugiej strony zastanawiam sie czy lepiej zakwalifikowac sie i odstawic takie przedstawienia jak w 2002 roku z Koreą i Portugalią, czy lepiej juz nie jechac ma MS wcale.

Pozdrawiam

lafcadio
18-08-2005, 13:01
Piła coś zapomniana ostatnio
a wszak już było o czym pisać
bo i turniej w Kijowie gdzie narodził się nowy król Rasiak I
i Wisełka po pierwszym nawet udanym meczu
i UEFA rozpoczęte
a tu nic żadnych komentarzy ...
:(

Redwald
18-08-2005, 20:59
Osobiście mam na Rasiaka alergię. Nie mogę patrzeć na jego poczynania na boisku. Podobnie na Kosowskiego i Smolarka. Ale co z tego styl ich gry jest do bani ale są skuteczni i to jest najwazniejsze.
Ale jestem zachwycony postawą całej reprezentacji. Dostarczyli mi kilku miłych chwil.
Mama nadzieję, że Wisełka pokaże Koniczynkom na co nas stać.

mario_pab
19-08-2005, 13:31
Ja pamiętam Rasiaka jak grał w Groclinie, był wtedy dobry. W reprezentacji jakoś go nie widzę. Myślę ze królem drużyny narodowej w ataku był, jest i będzie Frankowski. Szkoda tylko, że jest on taki stary.

Pozdrawiam

olinek
19-08-2005, 20:54
A może wogóle nie zagramyw mistrzostwach Świata i to nie dlatego że nie wygramy kwalifikacji ? Proponuję przeczytać ten artykuł http://sport.onet.pl/1150855,wiadomosci.html . ja to raczej jestem siatkarz ale Związki w poszczególnych dyscyplinach stały się organizacjami mafijnymi o zasięgu ponadnarodowym i uzurpują sobie prawo do decydowania o prawodastwie danego kraju - siatkówka ma chyba ten sam problem mimo braku Pana Biesiady. Pozdrawiam i cytuję treść artykułu:
PAP/19 sierpnia 2005 18:37

FIFA grozi Polsce wykluczeniem z mistrzostw świata!

Polscy piłkarze mogą nie zagrać w przyszłorocznych mistrzostwach świata jeśli nie zmienią się zapisy nowej ustawy o sporcie kwalifikowanym, które są niezgodne ze statutem FIFA - ostrzegli przedstawiciele FIFA i UEFA.

Obecni w Warszawie członek komitetu wykonawczego Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Joseph Mifsud oraz zastępca sekretarza generalnego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Jerome Champagne kwestionowali m.in. prawo ministra sportu do wprowadzenia komisarycznych władz w PZPN oraz możliwość nieograniczonej kontroli finansowej związku. Nie podobały im się też niektóre zapisy o licencjonowaniu klubów. W konbsekwencji może to doprowadzić do zawieszenia Polski w prawach członka FIFA i UEFA.

Przedstawiciele władz światowego futbolu przybyli do Warszawy przede wszystkim po to, aby zapoznać się z sytuacją panującą w polskiej piłce nożnej. Uznali, że PZPN postępuje w kwestii afer korupcyjnych właściwie. Częściową odpowiedzialnością za wyolbrzymienie - według nich - całej afery obciążyli media oraz polityków uczestniczących w kampanii wyborczej.

Mifsud i Champagne spotkali się w Warszawie z władzami polskiego sportu - podsekretarzem stanu w MENiS Jerzym Ciszewskim, prezesem Polskiej Konfederacji Sportu Andrzejem Kraśnickim, szefem gabinetu prezydenta Waldemarem Dubaniowskim - oraz z zastępcą rzecznika praw obywatelskich Stanisławem Trociukiem.

"Zapewniono nas, że przepisy ustawy nie będą wykorzystywane w stosunku do PZPN. Na razie nam to wystarcza, bo zdajemy sobie sprawę, że przed wyborami nie ma szans na korektę. Później jednak ta sytuacja musi się zmienić. Liczymy, że rzecznik praw obywatelskich zaskarży ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli jednak w lutym, marcu czy kwietniu okaże się, że Polska nie będzie mogła zagrać w mistrzostwach to trudno. To zależy tylko od was samych" - powiedział Mifsud na konferencji prasowej.

"Do FIFA należy ponad dwieście państw członkowskich i wszystkie muszą przestrzegać pewnych zasad. Futbol jest jak klub, do którego można należeć, ale nie trzeba. To wasz wybór. Karta Olimpijska jasno mówi, że sport musi pozostać niezależny od polityki. Nie jesteśmy jak Amerykanie w stosunku do Bliskiego Wschodu, przyjechaliśmy tu jako przyjaciele, aby porozmawiać. Jednocześnie dajemy jasny sygnał, że jeśli przepisy się nie zmienią, to mogą zostać wprowadzone sankcje" - dodał Champagne.

Mifsud i Champagne zostali wysłani do Polski przez prezydentów UEFA i FIFA, zaniepokojonych doniesieniami o aferach korupcyjnych w polskiej piłce. Obaj poparli działania PZPN w tej sprawie i zaapelowali do dziennikarzy o współpracę ze związkiem, a nie o szukanie sensacji.

"To nie jest wizyta z inicjatywy PZPN. Od kilku tygodni przedstawiciele z Polski zgłaszali się do nas przedstawiając odmienne opinie. Przyjechaliśmy tu ustalić fakty. Po tej wizycie mam wrażenie, że sprawa jest głęboko związana ze zbliżającymi się wyborami. Utwierdziliśmy się w tym przekonaniu, gdy na spotkanie z nami nie przyszedł ani jeden z zaproszonych polityków. Nie pojawił się dosłownie nikt, a przecież nie ma lepszej okazji, by powiedzieć, że coś jest nie w porządku" - powiedział Mifsud.

"Naszym zdaniem PZPN robi to, co powinien. Przecież związek nie ma policji, detektywów i środków przymusu. Może opierać się tylko na faktach, a te ustala prokuratura. Oczywiście nie bagatelizujemy problemu korupcji, bo ona zabija futbol na całym świecie. Jestem jednak przekonany, że ataki na PZPN mają związek z wyborami. Apeluję do dziennikarzy, aby weryfikowali to, co im mówią politycy" - dodał działacz UEFA, zapewniając, że na pochlebną ocenę działań związku żadnego wpływu nie ma jego wieloletnia znajomość z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem.

Listkiewicz podkreślił, że w najbliższym czasie PZPN wprowadzi nowe zapisy antykorupcyjne. Karze mają podlegać nie tylko ci działacze, którzy łamią prawą, ale także ci, którzy wiedzą o takich przypadkach i ich nie ujawnią.

Afera korupcyjna w polskim futbolu wybuchła pod koniec maja, gdy za "ustawianie" wyników meczów aresztowani zostali sędzia Antoni F. i obserwator Marian D. Według policji w aferę zamieszanych jest wiele innych osób ze środowiska piłkarskiego. Ostatnio prezes GKS Katowice Piotr Dziurowicz ujawnił, że wielokrotnie "kupował" mecze.

mario_pab
01-09-2005, 11:08
Mecz z Austrią zbliża się wielkimi krokami. Mam nadzieję, że nasi chłopcy dokopią tym rasistom. Marzy mi się wynik 4:0 i wielka feta w Chorzowie, ale jeśli wygramy jedną bramką to też będzie super. Powiemy wtedy Austriakom " DO WIDZENIA ".

maksiu
03-09-2005, 19:16
stawiam na 3:1 dla naszych
obstawiajcie... :D

paprotka
03-09-2005, 20:46
no ja nawet tewe nie włączam będe miała relację live :)
ale na razie cisza ...
to obstawiam 2:1 for nasi


:D no proszę .. już jest jeden 8)


i drugi :D
oj, coś nisko obstawiałam :-?

echo
03-09-2005, 23:29
no i wygrali, ale ledwo, ledwo.
Dużo niepotrzebnych błędów :-?

M@riusz_Radom
04-09-2005, 11:39
Druga połowa w wykonaniu naszych kopaczy to DNO. Z ekranu aż biła ich niezaradność i zagubienie. Austria powinna co najmniej zremisować ten mecz. Nie zmartwiłbym się, jeśli by go wygrali. Byli po prostu lepsi. Wystarczy spojrzeć na posiadanie piłki. Austria 60% Polska 40%. To mówi samo za siebie.

echo
04-09-2005, 13:29
I znów ta sama paranoja. Wygrywają i nagle wszyscy zaczynają się tak głęboko cofać, że przeciwnicy nimalże zakładaja "zamki hokejowe".
Zamiast grać zawsze zbyt wcześni usiłują bronić wyniku (patrz Wisła, patrz reprezentacja). Kikla minut, dostaja 2 bramki i zaczyna sie horror :-?

Jerzysio
04-09-2005, 13:44
...i pomysleć że jeszcze niedawno najlepszą formacją była obrona :-?
...ale potwierdza się teza, że dużo strzelają, ale i dużo bramek tracą
J

...no ale za to sporo emocji podczas oglądania

lafcadio
05-09-2005, 07:45
Obrona do wymiany albo psychologa...

Kolejny dreszczowiec w środę?

A co sądzicie o naszych komentatorach?
Z tego co słyszałem w trakcie meczu powiedzieli że Rumunia wygrała z Czechami i teraz już w Warszawie po zwycięstwie nad Walią będziemy świętować udział w MŚ a tu dzisiaj w radio powiedzieli że był to hurrrra optymizm niczym nie poparty ...
:o :o :o

echo
05-09-2005, 08:10
A co sądzicie o naszych komentatorach?


Komentatorzy moga być, ale wywodów i kąśliwych uwag Szczęsnego to nie moge znieść!!! No i ten ton wypowiedzi.
Gość mówi jakby kiedyś był najjlepszym bramkarzem, a chyba pamiętamy, że tak nie było.
Krótko mówiąc Szczęsny do domu.

lafcadio
05-09-2005, 11:35
Pewnie to kwestia gustu ale już wolę tych żelków z polszmatu

Ale w kwestii zasadniczej
Po zwycięstwie (daj Boże) nad Walią można się już ciszyć z MŚ czy jeszcze nie?
Czy ktoś coś w tej sprawie...

aishan
05-09-2005, 20:01
No cisza, cisza, a ja to znowu nie dostaję powiadomień, że coś piszecie :( . A co do meczu - nie bardzo rozumiem te zachwyty w prasie dzisiejszej nad grą Rasiaka i Smolarka. Obaj w meczu mieli po jednej dobrej akcji. A Smolarek to nie pamiętam, żeby celnie podał, albo wsparł Baszczyńskiego na prawej stronie. Od kilku meczów reprezentacji powtarzam, że mamy duży problem z lewą obroną i w tym meczu to się kolejny raz potwierdziło. Rząsa grał żałośnie. Powoli do jego poziomu dostraja się Bąk. Martwi gra Mili - chłopak w ogóle się nie rozwija. Wkurzył mnie też Janas komentarzem dlaczego nie grał Frankowski - koniec końców sam go zwolił ze zgrupowania. Walia gra twardo, chwała Bogu nie zagrają Bellamy i Hartson.

mario_pab
06-09-2005, 10:40
Pewnie to kwestia gustu ale już wolę tych żelków z polszmatu

Ale w kwestii zasadniczej
Po zwycięstwie (daj Boże) nad Walią można się już ciszyć z MŚ czy jeszcze nie?
Czy ktoś coś w tej sprawie...

Jeśli wygramy z Walią to na 90% jesteśmy w finałach. Podkreślam, że na 90%, a nie na 100%.
Rywalizujemy teraz pośrednio z Czechami. Czesi przegrali z Rumunią 0:2 i to jest dla nas super wynik. Czesi mają dwie porażki. Zakładam, że z Anglią przegramy (ale nisko np. 1:2). Bedziemy także mieli dwie porażki. Czechów jednak czeka jeszcze trudny mecz z Holandią. Jeśli Holandia wygra ten mecz to nawet remis z Walią daje nam awans. Musimy liczyć więc na naszych chłopaków w meczu z Walią i na podknięcie Czechów.
To tyle analizy. Trochę to wszystko poplątane, mam nadzieję że coś wyjaśniłem.

Pozdrawiam

lafcadio
06-09-2005, 12:29
Jeśli wygramy z Walią to na 90% jesteśmy w finałach. Podkreślam, że na 90%, a nie na 100%.
Rywalizujemy teraz pośrednio z Czechami. Czesi przegrali z Rumunią 0:2 i to jest dla nas super wynik. Czesi mają dwie porażki. Zakładam, że z Anglią przegramy (ale nisko np. 1:2). Bedziemy także mieli dwie porażki. Czechów jednak czeka jeszcze trudny mecz z Holandią. Jeśli Holandia wygra ten mecz to nawet remis z Walią daje nam awans. Musimy liczyć więc na naszych chłopaków w meczu z Walią i na podknięcie Czechów.
To tyle analizy. Trochę to wszystko poplątane, mam nadzieję że coś wyjaśniłem.

Pozdrawiam

Już coś tam poczytałem i ztego mi wynika że jak wygramy z Walią (daj Boże) to szanse liczę na 95% :wink:
Czesi mają 3 spotkania u siebie z Holandią i bodaj Armenią i na wyjeździe z Finlandią gdyby wygrali liczy się stosunek bramek i wtedy zakładając że nie stracimy ich dużo w ostatnich spotkaniach powinniśmy być lepsi (ale przydałoby się żeby Armenia wygrała na wyjeździe z Andorą wówczas przesunie się na przedostatnie miejsce w grupie a Andora na ostatnie i wygrania Czechów z Andorą (8:0) nie będzie się im liczyć...
Również mam nadzieję że cos wyjaśniłem :wink:
a poplątane to jest i owszem :wink: :lol:
Pozdrowienia Mario

jamles
07-09-2005, 19:55
a może Finlandia ogra Czechów :roll: 8) , w hokeju byłby większe szanse :wink:

maksiu
07-09-2005, 21:32
A to widzieliście: ?


El. MŚ: Niespodziewana pomoc z Malty

Reprezentacja Malty sensacyjnie zremisowała na własnym boisku z prowadzącą w tabeli Chorwacją w spotkaniu grupy 8. eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Chorwacja jest w gronie drużyn, z którymi reprezentacja Polski toczy korespondencyjny pojedynek o bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata w Niemczech.

Dla zespołu Malty punkt zdobyty w meczu z Chorwacją jest dopiero drugim w obecnych eliminacjach.

Malta - Chorwacja 1:1 (0:1)
Bramki: dla Malty - Stephen Wellman (74 min.); dla Chorwacji - Niko Kranjcar (19 min.).
Sędziował: Athanassios Briakos.

tola
07-09-2005, 21:41
1:0 POLSKA.....POLSKA....POLSKA..... :D

Redwald
08-09-2005, 06:45
POLSKA BIAŁO CZERWONI
POLSKA BIAŁO CZERWONI
POLSKA BIAŁO CZERWONI

mario_pab
08-09-2005, 07:50
No to teraz już na 99% jesteśmy w finałach. Tylko jakiś kataklizm mógłby nas pozbawić awansu. Brawo Polacy! Szkoda że Węgrzy ze Szwedami dali du...

Pozdrawiam Kibiców

lafcadio
08-09-2005, 08:18
Też jestem dobrej myśli :lol: :wink:

Brawo BIAŁO CZERWONI!

Sytuacja jest wyjątkowo dobra żeby nie powiedzieć znakomita.
Otóż o awans z 2 miejsca walczą drużyny z grupy 1, 6, i 8.
Czyli Holandia i Czesi, Polska i Anglia oraz Szwedzi i Chorwacja.
Poczekajmy spokojnie do 8.10. (my gramy 12.10.) już wtedy może będziemy świętować awans.

Do szczęścia wystarczą nam rezultaty:
Czechy - Holandia (wygrana bądź remis Holendrów)
Anglia - Austria (wygrana bądź remis Austrii :wink: )
Chorwacja - Szwecja (wygrana Szwecji)
w takich szczęśliwych wynikach awans mamy niezależnie od naszego rezultatu z Anglią.

W przypadku gdyby w żadnym z tych maczów nie dopisało nam szczęście i tak sytuacja nie będzie zła.
Trzymamy kciuki.
(tylko siatkarzy trochę żal :cry: )

mario_pab
08-09-2005, 08:58
Lafciado, wszystko się zgadza. Dopisze jednak jeszcze inne rozwiązania:

Czesi wygrywają z Holandią i Finlandią, a my przegrywamy z Anglią.
Bedziemy mieli tyle samo punktów co Czesi, liczyć się więc bedą bramki. Na ten moment Czesi mają bramki (32-10) +22, gdy odejmiemy bramki z najgorszym zespołem w grupie to Czesi będą mieli bramki (25-9) +16.
Polska ma obecnie bramki +19.

Jeśli Czesi wygrają z Holandią (1:0), a z Finlandią (1:0), a my przegramy z Anglią 2:3, to i tak awansujemy.

Są jeszcze nieco podobne "kombinacje" w przypadku Chorwacji, ale już nie chce mnie się pisać, bo pewnie poza nielicznym gronem Forumowiczów i tak większość albo tego nie zrozumie, albo ich to nie interesuje.

Najlepszym jednak rozwiązaniem jest remis na Old Traford. Wtedy i tak wchodzimy z pierwszego miejsca w grupie i nie oglądamy się na innych. Osobiście bardzo chciałbym "dokopać" Anglikom na ich terenie. Podniosłoby to na duchu tysiące Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, a Anglicy nie patrzyliby tego wieczoru na nich z wyższością, a z zazdrością. Dlatego uważam, że mecz z Anglią bedzie miał wymiar nie tylko sportowy.

Pozdrawiam

echo
08-09-2005, 12:31
No wczoraj normalnnieogarnął mnie szok :o
Wracam sobie z budowy ok 21, włączam telewizor, oglądam II połowe meczu i oczom nie wierzę: podoba mi się gra Polaków w II połowie :wink: Brawo. Techniczne zagrania, mądre przytrzymanie piłki, gra z pierwszej piłki... a Walijczycy tylko biegali
Brawo Kosa, Żuraw, Szymkowiak (za co dostał ta kartkę?), Sobolewski, baszczyński i Jop. No i Bąk oczywiście też.
Całkiem niezły mecz.

lafcadio
08-09-2005, 12:38
No wczoraj normalnnie ogarnął mnie szok :o
Całkiem niezły mecz.

A mnie szok ogarnął jak się dowiedziałem o wyniku Irlandia Płn. - Anglia :o :o :o

Angole są teraz w widocznym dołku
moglibyśmy to wykorzystać :wink: :lol:
byłoby baaaaardzo miło...

manykes
22-09-2005, 11:09
już niedługo rewanż z angolami,jak typujecie!!!!!!!!!

lafcadio
23-09-2005, 07:09
1:1
w sferze życzeń...
:wink:

tomek_lodz
06-10-2005, 23:40
też stawam na remis
a Swoja drogą szkoda że Austria zremiswała z Azerami tak mecz Ang-Aus byłby meczem o 2 miejsce (pod war. naszego remisu z Anglią ) A tak Austria gra o czapkę śliwek............

Jerzysio
07-10-2005, 08:44
...a ja obstawiam Kaczora Donalda 1:3 :D
J

mario_pab
10-10-2005, 08:49
Co jest z tym wątkiem???
Awans wywalczyliśmy już 2 dni temu, a tutaj nikt się nie cieszy.

To może dam dobry przykład i będę pierwszy:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Teraz czekamy na Anglię i historyczną wygraną...

Jerzysio
10-10-2005, 11:25
...pomni "występu" 4 lata temu, to jakoś tak specjalnie .....

..... a z angolami jak zwykle 0:1, albo 1:2
J

maksiu
10-10-2005, 13:18
chciałbym zeby nasi dołożyli angolom tak ze 3:0... moze troche by im mimy siadły.... no dobra w 3:0 nie wierze.. ale tak ze 2:1 to czemu nie?
jak obstawiacie? w koncu gramy tylko o pierwsze miejsce w grupie... bez konsekwencji...

lafcadio
10-10-2005, 13:41
Z taką obroną jak obecnie z tyłu na zero nie ma mowy
Dlatego w sferze marzeń
1:2
w sferze racjonalnych życzeń
1:1
w prozie życia
2:0

Ale awans jest i to się chłopakom chwali...
:wink: :D :D :D

Jerzysio
10-10-2005, 20:33
....a niech tam Maksiu,
jak obstawiamy to obstawiamy :
2:2
łan gool by Rasiak
J

...i nawet nie pytajcie dlaczego Rasiak strzeli goola, tak sobie napisałem :roll: :lol: 8)

mario_pab
11-10-2005, 14:45
Ja jeśli chodzi o mecz z Anglikami to jestem realnym pesymistą. Atak strzela gole w każdym meczu więc liczę, że gola Anglikom strzelimy. Polska obrona to jednak "czarna dziura". Myślę, że stracimy 2-3 gole.

Obstawiam

ANGLIA - POLSKA 3:1

Redwald
11-10-2005, 19:58
Ja będę niepoprawnym optymistą 1:2.
POLSKA górą - mam nadzieję, że uda mi się wyskoczyć do Niemiec chociaż na mecze grupowe :D.

tomek_lodz
11-10-2005, 20:43
Pomożemy angielskim gazetom pozbyć się Eriksona :lol: :lol: :lol: 3-1

manykes
11-10-2005, 21:40
ANGLIA-POLSKA 4:1 :o :(
Przykro mi nie potrafię być optymistą....
a z awansu się cieszę... :D
pozdrawiam

mario_pab
13-10-2005, 07:48
Znowu przegraliśmy :(
Wyszło, jak zwykle.
Dobrze, że chociaż awansowaliśmy.

Eliminacje się skończyły, pora na podsumowanie.

Grupę mieliśmy łatwą jeśli nie liczyć Anglii. Nasza grupa trochę przypominała grupę eliminacyjną do MŚ 2002. Wygraliśmy ze słabszymi rywalami i właśnie chwała nam za to, ale z silniejszą Anglią nie potrafiliśmy nawiązać walki (dwie porażki 1:2). W tamtych eliminacjach przebojem był Olisadebe, a w tych bez wątpienia Frankowski. Szkoda, że z jakiś niezrozumiałych względów nie znajduje on uznania w oczach trenera - Pawła Janasa. Janas z uporem maniaka stawia na Rasiaka. Nie trzeba być znawcą piłki, żeby zauważyć, że Rasiak gra w reprezentacji bardzo słabo. Nasza obrona spisuje się źle. Tracimy dużo goli.
Generalnie z taką grą jak obecnie nie wróżę naszej reprezentacji dobrego występu w Niemczech. Jest jednak jeszcze sporo czasu i wiele można przez ten czas zrobić. Może pojawią się jacyś nowi zawodnicy...

selimm
13-10-2005, 09:09
JANAS - RASIAK

CZY TO JEST MIŁOSC ?? :lol: :lol: :lol:

Jerzysio
13-10-2005, 09:15
...czy kochanie :roll: :wink: ???
J

selimm
13-10-2005, 09:30
a taki Smolarek musiał odejsc bo nie znał wzoru na pole trojkąta :wink:
choc oficjalna wersja głosi ze był słaby :lol:

manykes
13-10-2005, 13:43
I znowu będą nas karmić wspomnieniami z przet 32 lat... :(
mam już mdłości ..... :evil:
pozdrawiam realistów.. :D

tomek_lodz
15-10-2005, 17:04
Jak Janas nie przeprosi się z Frankiem i nie będzie stawiał na Ediego to Korea stanie się miłym wspomnieniem gdzie coś wygraliśmy, a co do Rasiaka to tak zgrał się z kolegami z ligi angielskiej,że tylko im podawał :wink: (prawie 100% skuteczności) ale to faktycznie chyba jedyna miłość Janasa (dodać trzeba, że ślepa) bo trzymał go do końca. A swoją drogą najlepiej polacy grali gdy prowadziła Anglia..........
Ale i tak gratulacje za awans. Biorąc pod uwagę, że w naszej drużynie jest 7 graczy będących podstawowymi graczami niezłych klubów (Dudek, Boruc (szkoda,że obaj bramkarze- bo brakuję nam zawodników pola) Smolarek,Krzynówek , Szymkowiak, Frankowski, Żurawski) i dalej kilku zmienników. Jak zabrakło Krzynówka i Szymka to nie było drugiej lini i tak dzięki Frankowi i najlepszemu na boisku Borucowi ( nie wiem czy w tej chwili nie jest to najlepszy nasz bramkarz) wracamy z Menchesteru z twarzą
Rację miał Boniek twierdząc że paranoją jest to że kraj w którym: meczami się handluje. nie ma szkolenia zawodników od juniora począwszy. piłka klubowa na rynku europejskim nie istnieje, drugi raz z rzędu awansuje do mistrzostw świata

Jerzysio
02-11-2005, 21:12
...ale za to w tym czarnowidztwie mamy promyk nadzieji:

....... niejaki Cantoro, który Rodakiem Ukochanym stanie się zez argentyjskiego rodu dalekiego i środek pola zdobędzie ku chwale IV RP 8) :roll: :wink:
J

tomek_lodz
05-11-2005, 23:28
Jak i drzewiej Oli :wink: bo może go jakies europejskie łowcy głow zobaczą na mundialu a jako obywatela Unii łatwiej go zatrudnić :wink: :evil: tfu tfu abym nie okazał się 8) lub nawet prorokiem :-?

Jerzysio
08-11-2005, 08:37
...aleć już wiadomym jest że na owy mundial nie pojedzie bo przepisy
niejakiego FIFY nie pozwalają..... :roll:
J

mario_pab
14-11-2005, 09:19
Przygotowania do MŚ idą pełną parą. Wczorajszy mecz z Ekwadorem (3:0) mógł się podobać. Nasi grali naprawdę nieźle. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, a bramka Smolarka to było prawdziwe mistrzostwo. Tylko tak dalej !

Jerzysio
14-11-2005, 12:52
...pnietką go, pniętką.... :D :D :D

...a swoją drogą to całkiem niezłą mamy drużynę waterpoolistów :wink:

Pozdro
J

Jajcek
14-11-2005, 15:40
Ta pieta byla the best :lol: :lol: :lol:

Redwald
14-11-2005, 17:42
A ja się pochwalę, że w środę obejrzę sobie mecz na żywca :D. Szkoda tylko, że nie zagrają zawodnicy z podstawowego składy a tylko testowani, ale, zawsze to mecz reprezentacji.

Jerzysio
17-11-2005, 09:09
...no to chyba mogłeś podziwiać talent Grześka :roll:

..a swoją szosą, czyżby prawdziwy skarb nam się objawił :-? :roll:

J

Redwald
17-11-2005, 15:17
Na reprezentacje to chyba nie ma on na razie szans. Już bardzo dawno nie było takiego natłoku w śród napastników :). Ale chyba wyjdzie to nam na zdrowie. w czasie gry nic nie pokazał, ale jak rasowy napastnik - dostał piłkę i szczelił, podobno pieknego gola. Mam nadzieję, że sobie obejrzę dziś w wiadomościach sportowych.

Jerzysio
18-11-2005, 09:09
....łupnął całkiem ładnie ... i zez takim ....... spokojem....
J

Jacek33
18-11-2005, 12:53
A ja jestem wogóle zadziwiony, ze takie mecze sa organizowane ??? Co one dają poza tym, że sprawdzi sie kilku pilkarzy, ktorzy w 99% pozniej nigdzi i nigdy nie graja w reprezentacji ... Wiem ze trzeba ich sprawdzac, ale powinno sie to robic w meczach z lepszymi druzynami i nie na zasadzie wszyscy naraz ...

Piechna strzelil pieknie, Mila na tle takiej druzyny gra naprawde dobrze, szkoda ze na tle innych wypada o niebo gorzej ... a Głowacki ??? czy ma jeszcze szanse na kolejne próby ???

mario_pab
12-12-2005, 11:27
Czy ktoś z Was wybiera się na MŚ do Niemiec? Ktoś może zamawiał już bilety? Jakieś wskazówki...

robertus
04-01-2006, 16:09
ja z kumplem planujemy wyjazd. Pewnie na mecz Polska Niemcy w Dortmundzie. Planujemy zamawiać bilety na stronie Fifa bo PZPN nie to, że ma mało biletów to jeszcze prowizję 10% chce zgarnąć.

wareczka
08-01-2006, 11:17
co myślicie o nowych transferach Olisadebe....
Żurawski 3 miesiące bez bramki

Dudek pół roku nie gra... ale jest Kuszczak...

Czy pamiętacie wyniki Kostaryki na poprzednich mistrzostwach.... to nie są leszcze to najgroźniejszy zespół naszej grupy.... jedyny plus że ich skład mocno się starzeje... ale czy nasz średnia wielu jest lepsza??

aishan
10-01-2006, 21:18
Witaj!
Oli myslę, że długo nie pogra sobie - ale obym się mylił. Co do Żurawia - to trudno strzelać bramki jak się leczy kontuzje, zresztą to już nieaktualne. Z Dudkiem może być problem, ale to chyba bardziej jego problem, bo Boruc wydaje się być w życiowej formie.

Redwald
12-01-2006, 18:14
A teraz jeszcze piszą coś o kłopotach Krzynówka z grą w Bayernie. Posypała nam się reprezentacja czy co, mam nadzieję, że Szymek bedzie w pełni sił na wiosnę.
Wysłaliście już po bilety do PZPN?

mario_pab
18-01-2006, 10:38
Dostałem potwierdzenie z FIFA, że moje zgłoszenie po bilety zostało przyjęte. Teraz czekam na mam nadzieje szczęśliwe losowanie. Bilety zamawiałem na mecz z Ekwadorem i Kostaryką. Na mecz z Niemcami biletów nie zamawiałem, bo szansze że mi je przydzielą są znikome.

Pozdrawiam wszystkich kibiców

robertus
18-01-2006, 15:12
ja z kolei złożyłem zamówienie na stronie fifa na mecz Polska Niemcy. Jak nie wylosuję to i tak pewnie na mecze z Ekwadorem i Kostaryką raczej ich nie zabraknie

mario_pab
02-02-2006, 12:34
Wypatruję potwierdzenia z FIFA, że przyznali mi bilety i nic. Mają co prawda jeszcze czas, ale już zaczynam się denerwować.

robertus
02-02-2006, 16:21
No my z kumplami też czekamy. Ale jesteśmy dobrej myśli. Na stronach Fifa na 300 tys. biletów złożono zapotrzebowanie na 677 tys. Więc jest spora szansa.
Losowanie ponoć już było i trwało chyba coś koło 8 godzin. Tylko się nie śpieszą z wysyłką.

mario_pa
05-02-2006, 21:51
No my z kumplami też czekamy. Ale jesteśmy dobrej myśli. Na stronach Fifa na 300 tys. biletów złożono zapotrzebowanie na 677 tys. Więc jest spora szansa.
Losowanie ponoć już było i trwało chyba coś koło 8 godzin. Tylko się nie śpieszą z wysyłką.

I co, d..a, nie wylosowali mnie. Nie będzie pierwszego meczyku z Ekwadorem "live".

Inne zamówienie na GER-POL też d....

FIFA to ..... i .........

robertus
06-02-2006, 10:42
Ja to mogę podsumować bardzo krtótko - tak jak mój kumpel, który właśnie otrzymał maila z informacją, że nie dostaniemy szansy dać szwabom zarobić: "Faszystowska j#%@&* losująca aplikacja" :evil:

A miało być tak pięknie. Wyjazd miał być, kibicowanie. Pewnie nie prędko nadarzy się okazja aby pokibicować naszym bezpoścenio na mistrzostwach :(

tom&gabi
07-02-2006, 11:54
Nie pojadę na mistrzostwa, bo nie mogę.
Szkoda, zawsze chciałem...

Ale z drugiej strony - stadiony im przeciekają i w ogóle, po co ryzykować
:lol: :lol: :lol:

robertus
07-02-2006, 12:13
Ja to chyba przyinwestuję w cyfrowy polsat i będę zapraszał kumpli na mecze do siebie. Przy pracy mam hurtownię piwa i jakoś to będzie :lol:

mario_pa
07-02-2006, 21:21
Ja to chyba przyinwestuję w cyfrowy polsat i będę zapraszał kumpli na mecze do siebie. Przy pracy mam hurtownię piwa i jakoś to będzie :lol:

Za pieniądze "nie wydane" na wyjazd może trzeba sobie kupić, jako rekompensatę za straty moralne, projektor do kina domowego. Eh :)

Jerzysio
08-02-2006, 08:36
... a z "naszych" to młody Smolarek powoli na gwiazdkę wyrasta, w Bundeslidze oczywiście :D
J

mario_pab
09-02-2006, 08:15
Niestety na MŚ nie jade. Biletów niestety mi nie przyznano. :cry: Za dwa lata jak nasi awansują do finałów ME to znów spróbuje. Na razie pozostaje mi tylko telewizja.

tomek_lodz
11-02-2006, 00:17
Coś na pocieszenie dla wszystkich co biletów nie dostali
dwa niedawno usłyszane żarty

Z kim Polska reprezentacja spoka się w 2 rundzie?
- Z kibicami na Okęciu


Co zrobi Polski fan piłki gdy Polacy zdobędą Mistrzostwo Świata?
-Zapisze wynik wyłączy Playstation i idzie na piwo.

A tak nawiasem mówiąc licze ze przynajmniej ten pierwszy dowcip się nie sprawdzi

Jerzysio
03-03-2006, 09:06
...sądząc po formie w meczu z USA to nie bardzo bym na to liczył :(
J

selimm
15-05-2006, 20:59
skład to istny dramat
Jelen i boazerio w ataku ...o zesz q...

Jerzysio
16-05-2006, 09:12
...może nie będzie źle ...... :-?

wiem, wiem już nic nie mówię 8)
J

aishan
16-05-2006, 11:21
Selimm!
ale Rasiak mógłby nie jechać na MŚ tylko pod warunkiem, że Janas by tam nie jechał. Najbardziej to szkoda mi Franka, bo mimo, że bez formy to on ma to coś, czego taki Rasiak, Brożek, czy Jeleń i po 100 latach treningu nie nabędą.

robertus
16-05-2006, 11:26
Też mi najbardziej szkoda Franka. Mimo iz ostatnio miał kłopoty to jestem pewien, że w reprezentacji by coś ustrzelił.
I do tego uważam, że zamiast Jelenia czy Brożka to powinien jechać Kiełbasa. Co by nie mówić to jest na maksa skuteczny (juz w debiucie w reprezentacji strzelił bramkę).

A tak to nasz atak wygląda słabo. W eleiminacjach strzelaliśmy po 3 bramki w spotkaniu. Teraz czuję, że jak Żuraw czy Smolarek czegoś nie ustrzelą to będzie nieciekawie.

Jerzysio
16-05-2006, 12:01
...ale z drugiej strony to trzeba wpuścić trochę młodych, ambitnych, którzy będą "gryźć trawę"....
...wiem, wiem gupoty gadam ..... :roll: :wink:
ale
w '74 Górski zabrał np. takiego młodzika Żmudę i było nieźle ...
J

tomek_lodz
16-05-2006, 18:17
.....i Domański co strzelił Anglii też nie pojechał ..............ale było z czego wybierać.
Fanek w domu a Rasiak w Niemczech to dla mnie pomyłka, która watpie czy się obroni.
Bramkarze Ok dla mnie już od dawna faworytem był Boruc ( bo gra ) Kuszczak też a Jurek (za to co zrobił nalęzy byc mu wdzięcznym ) niestety od roku gra tylko w kadrze to za mało
A swoją drogą to nieźle TP SA wtopiła opierając kampanię na DUDKU FRANKOWSKIM I KŁOSIE ale z tego się akurat cieszę :D

marjucha
17-05-2006, 09:00
.ale z drugiej strony to trzeba wpuścić trochę młodych, ambitnych, którzy będą "gryźć trawę"....
...wiem, wiem gupoty gadam .....
ale
w '74 Górski zabrał np. takiego młodzika Żmudę i było nieźle ...
Poza tym, niedługo eliminacje do EURO 2008 i dobrze,żeby sie młodziki troche ograli,bo inaczej znowu po mistrzostwach świata będzie trzeba budować drużynę od zera.
Ja się cieszę, ze selekcjoner dokonał wyboru i bierze pełną odpowiedzialność
za wynik na mistrzostwach.
Co do Rasiaka nie bardzo rozumiem tą modną nagonkę na niego.
Co prawda kilka meczy zawalił, ale nie tylko on. Dla mnie kontrowersyjne jest powołanie Mili. W to miejsce dałbym Jelenia, który jest dość wszechstronnym zawodnikiem, a w miejsce Jelenia w ataku miło byłoby zobaczyć Franka. Ale cóż. To nie ja jestem selekcjonerem.
Dajmy spokój z tą krytyką Janasa, bo to jemu udało się jakoś zmontować ekipę na "gruzach" tego co zostało po Engelu i Bońku.

Jerzysio
17-05-2006, 09:59
..... taaaaaaaa, a może poczekajmy, aż się zacznie ....
:-? :roll:
J

KAS01
17-05-2006, 19:04
Do reprezentacji Polski trafił nowy Murzyn. Na pierwszej odprawie przed
treningiem Paweł Janas narysował na tablicy wielki prostokąt i zaczął
uderzać w niego piłką.
- Piłka, rozumiesz? Bramka, tu, prostokąt. Bramka, piłka do bramki to
dobrze, rozumiesz?

Wstał nasz nowy Murzyn, lekko poszarzały i ozywa się do trenera Janasa:
- Panie trenerze, ja od kilkunastu lat mieszkam w Polsce, mam tu żonę,
dzieci a studiowałem filologię polską i mówię w tym języku lepiej niż
niejeden Polak!

Paweł Janas popatrzył na niego ze zdumieniem i powiedział:
- Siadaj synu, ja mówię do Rasiaka.

selimm
17-05-2006, 23:53
Selimm!
ale Rasiak mógłby nie jechać na MŚ tylko pod warunkiem, że Janas by tam nie jechał. Najbardziej to szkoda mi Franka, bo mimo, że bez formy to on ma to coś, czego taki Rasiak, Brożek, czy Jeleń i po 100 latach treningu nie nabędą.

zgadza sie on ma instynkt - moze caly mecz nie grac i w 90 minucie od tylka sie mu pilka odbije i wpadnie do bramki ...

nie rozumiem argumentacji - nie grał w składzie , nie ma formy
Mila oczywiscie grał :evil: drewniak z dębowego lasu oczywiscie forme ma po ......
to ze dostaniemy baty to oczywiste - smutne jest tylko to, w jakim stylu

pewnie 2 -linia nie bedzie dawała rady , Zurawski bedzie cofniety
a boazerio moze dotknie ze trzy razy piłke i to bedzie wszystko ...

lafcadio
02-06-2006, 11:45
w 1939 Niemcy potrzebowali 28 dni by dowalić Polsce
teraz wystarczy 90 min ...
:cry: :cry: :cry:

UWIERZCIE W RASIALDO !!!

Jerzysio
06-06-2006, 08:27
...... nie no kolego to było trochę dłużej .....
a co do Niemców to :o
J

lafcadio
06-06-2006, 11:39
28.09.1939 - kapitulacja stolicy
ale nie ma się co spierać o szczegóły
w każdym razie ten napis zdobi koszulki sprzedawane w Niemczech podobno idą jak świeże bułeczki
:x :roll: :-? :(

ale co tam my mamy Rasiaka
UWIERZCIE W RASIALDO !!!

Jerzysio
06-06-2006, 12:30
....no to dlatego Tyskie zafundowało flagę do powieszenia .......
J

.... i mam dylemata....
powieszę zez tyłu - nie widać.....
z przodu - zaraz ktoś zaiwani...

lafcadio
07-06-2006, 07:28
Ja nie, bo mam swoją ... :wink:

Swoją drogą fajna akcja.
Powinni dostać jakąś dotację od Giertycha za patriotyzm

Jerzysio
07-06-2006, 12:38
...darmowa zgrzeweczka :-? :roll:
J

mario_pab
09-06-2006, 12:53
To już dziś!!! Panowie (i Panie :D ) zaczyna się!!!
Jaki wynik przewidujecie?
Ja obstawiam tak:
Polska - Ekwador 3:1

W końcu to gramy praktycznie u siebie.

Jerzysio
09-06-2006, 13:08
...to ja typuje tripla :
13 - 8 - 5

8) J

mario_pab
12-06-2006, 07:40
Po porażce z Ekwadorem odechciewa się wszystkiego. KOMPROMITACJA! :cry:

W wygraną z Niemcami już nie wierzę.

Jerzysio
12-06-2006, 12:25
.. to może dla wesołości :

Polska - Ekwador

"Japoński arbiter nawet nie skrzywił tego swojego skośnego oka." - Program 1 Polskiego Radia

"Krzynówek... jakoś tak na chybił trafił... Ale na chybił trafił to cieżko wygrać nawet w totolotka, a co dopiero na boisku." - Program 1 Polskiego Radia

"..czarnoskórego o kolorze dwóch czarnych kaw... takich mocnych." - Program 1 Polskiego Radia

"Żurawski opuścił pole karne przeciwnika, czym wprowadził w zakłopotanie obrońców Ekwadoru." - Dariusz Szpakowski, TVP 2

"Ekwadorczycy nie dali nam szansy, żebyśmy mieli szansę strzelić gola." - Grzegorz Mielcarski, Polsat Sport

"Do końca spotkania piętnaście minut, z sekundami. Teraz już dokładnie szesnaście." - Dariusz Szpakowski, TVP

:lol: :lol: :lol:
J

mario_pab
13-06-2006, 12:31
Jerzysio, dobre te teksty. Szczególnie ten ostatni jest naprawdę niezły.
Ja oglądałem mecz w barze i było dość głośno więc tak bardzo się nie wsłuchiwałem. Atmosfera po meczu była ogólnie mówiąc pogrzebowa.

Jerzysio
14-06-2006, 10:08
.... no to ciekawe jak będzie dzisiaj wieczorem .....
:-? :-? :-?
J

lafcadio
14-06-2006, 12:05
Czy ja wiem???
Chyba dobrze będzie.
Trzeba wierzyć, że będzie. :wink:

a tak na marginesie
to nieprawda co wypisują w gazetach, że dzisiaj mecz o wszystko, ostatnia szansa itp.

tak po prawdzie, to nawet w przypadku dzisiejszej przegranej (uchowaj Boże) szanse na wyjście z grupy są w dalszym ciągu, przy założeniu, że jutro Ekwador przegra z Kostaryką (daj Boże).

mario_pab
19-06-2006, 08:02
Został nam jeszcze tylko mecz pożegnalny z Kostaryką. Nie sądziłem, że te mistrzostwa to będzie powtórka z KOREI.
Ciekawe, kto zastąpi Janasa?

lafcadio
19-06-2006, 09:38
Gazeta Wybiórcza donosi że Henio Kasperczak ...

selimm
19-06-2006, 11:16
Gazeta Wybiórcza donosi że Henio Kasperczak ...

byłby głupi gdyby sie dał ...

mTom
19-06-2006, 14:22
Wygląda na to, że Janas nie odejdzie...

Jerzysio
19-06-2006, 15:23
...nie, nie odejdzie....

Janasa kibice wywioza na taczkach .....

:evil: J

lafcadio
20-06-2006, 10:01
Gazeta Wybiórcza donosi że Henio Kasperczak ...

byłby głupi gdyby sie dał ...

w takim razie ja mogę...

jestem wystarczająco głupi, pazerny na kasę i nie mam choroby lokomocyjnej (można mnie wozić na taczkach) ...

lafcadio
20-06-2006, 10:02
i mogę kibicom obiecać wszystko
np. że będziemy waleczni i niebezpieczni

mario_pab
21-06-2006, 12:42
No to dla nas już koniec.
Bilans: dwie porażki, jedno zwycięstwo.
Styl gry: od słabego poprzez bardzo słaby do katastrofy

Jednym słowem "JANAS MUSI ODEJŚĆ"

Kiedy zaczynał się ten wątek to nie myślałem, że tak smutno się skończy.