PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie budynku na czas zimy



Brwinów
01-12-2015, 13:09
Witam,

Prośba o radę czy zabijaliście deskami otwory okienne na zimę i czy faktycznie jest to konieczne. Mój budynek jest teraz w stanie surowym otwartym. Od kliku osób słyszałem, ze można nie zabijać ponoć lepiej schnie itd. Ukraść raczej nie ma czego, no chyba że ktoś się pokusi na okna dachowe, ale dom nie jest na odludziu więc o tę kwestię raczej się nie martwię. Prośba o wasze opinie.

Z góry dziękuje

jajmar
01-12-2015, 13:18
Nawet jak zabijesz okna to wiatr i tak suszy, a jak nie zabijesz to ci wiatr śniegu do środka nadmucha, albo deszczu. Jak nie zabijasz okien to i tak warto podokienniki ponakrywać folią, papą.- to zawsze zamaka.

Bejaro
01-12-2015, 13:20
To zależy z czego postawiony budynek jak z porothermu to warto zabezpieczyć chociaż dolną część otworów okiennych aby wpadająca woda nie zamarzała w pustakach.Niekoniecznie zabijać trzeba deskami my robiliśmy ramy owijaliśmy folią stretch potem kliny z obu stron zimę przetrwała sniegu nie było za parapet robiła papa...

Brwinów
01-12-2015, 14:32
To zależy z czego postawiony budynek jak z porothermu to warto zabezpieczyć chociaż dolną część otworów okiennych aby wpadająca woda nie zamarzała w pustakach.Niekoniecznie zabijać trzeba deskami my robiliśmy ramy owijaliśmy folią stretch potem kliny z obu stron zimę przetrwała sniegu nie było za parapet robiła papa...

budynek jest z silki

Klimon
01-12-2015, 18:09
Jak nie obawiasz się dewastacji i kradzieży to nie trzeba zabijać.

St@nley
08-12-2015, 08:24
Mój też silki stał całą zimę bez zabijania. Przynajmniej jak były duże wichury nie musiałem się martwić, że mi coś zerwie, bo wiatr sobie hulał bez oporów. A śniegu nie nawiało, bo chyba ostatnia zimia nie była taka śnieżna.

murodamian
13-12-2015, 17:29
Zarówno u mnie, jak i brata budynek był zabezpieczany na zimę (budynki z porothermu). Z tym że u mnie samemu robiliśmy zabezpieczenia. Na jedno okno 4 kątowniki z eArmet i rama drewniana zrobiona. Do tego przybijane deski - oczywiście gorszej jakości, nie muszą być "na zero" układane. Bardzo solidne, i trzeba się martwić w że coś wichura coś zniszczy.

jarekpolak
13-12-2015, 18:18
ja zostawiłem budowę z dachem a bez okien na 3 miesiące i zabijałem okna na poddaszu ze względu na wiatry i tego bym się obawiał najbardziej.

Reinchardt
10-01-2016, 20:15
Ja mam SSO zupełnie bez zabezpieczania otworów. Zastanawiałem się mocno nad tym czy tego nie zabezpieczać ale po dzisiejszej wizycie jestem przekonany że nie ma to sensu. Ściany, które były mokre z powodu jesiennych ulew (nie mieliśmy jeszcze wtedy dachu) wyschły na pieprz. A jeżeli nawieje śniegu do środka to jestem pewny, że zniknie tak szybko jak się pojawił (tam gdzie go nawiało musi być przeciąg - jak jest przeciąg to suszy wszystko co jest na jego drodze). Zdrówka

noc
10-01-2016, 22:17
Nie wolno zabijać okien i innych otworów "na szczelnie", w budowanych domach. Można zabezpieczyć, ale należy pozostawić szerokie szczeliny dla wentylacji i suszenia ścian. Uszczelnianie nieogrzewanego domu, może prowadzić niszczenia tynków i ścian.