PDA

Zobacz pełną wersję : Termo Organika - szary, grafitowy styropian - kto stosowa??



maxtor
04-09-2004, 19:54
Jak w temacie. Zastanawiam się czy nie zastąpić "zwykłego" styropianu na w/w. Co o tym myślicie? Jaki jest "przelicznik" w centymetrach zwykłego na grafitowy?

pzdr
maxtor

invx
04-09-2004, 20:37
chodzi o caly szary? czy dalmatynczyk, bo dalmatynczyk to troszke przereklamowana recz, z calym szraym, to mi sie wydaje ze w zwyklych sytuacjach oplaca sie kupic po prostu grubszy, zwykly, alebo zostac przy tym co sie ma :)

maxtor
04-09-2004, 21:23
chodzi o caly szary? czy dalmatynczyk, bo dalmatynczyk to troszke przereklamowana recz, z calym szraym, to mi sie wydaje ze w zwyklych sytuacjach oplaca sie kupic po prostu grubszy, zwykly, alebo zostac przy tym co sie ma :)

Myślę o całym szarym o wsp. przew. ciepła <0,032 W/(m.K).
Chodzi mi o redukcję grubości ocieplenia.

pzdr
maxtor

Wos
04-09-2004, 22:09
Ja u siebie dałem; na stronie Termoorganiki jest taki kalkulator przeliczający wsp. przenikania ciepła w zależności od użytego styropianu

invx
04-09-2004, 22:16
jesli chcesz miec cienkie ocieplenie, to jest to jakis szczegulny przypdek, i do tego styropian grafitowy, jak najbardziej sie nadaje.

sidney
06-09-2004, 10:10
ja planuję zamiast zwykłego styropianu dać termolambdę choć wcale nie będę dawał cieńszego grafitowego tylko taki sam, bo jest nie wiele droższy, ale jest to dobry pomysł aby zredukować grubość ocieplenia :)