PDA

Zobacz pełną wersję : FILM: Czy palenie węglem to prywatna sprawa właściciela domu?



Redakcja
03-12-2015, 15:19
Posłuchaj, co mówi Marcin Popkiewicz, autor wstrząsającej książki: "Świat na rozdrożu":

1482

Zobacz inne filmy murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)

gondoljerzy
03-12-2015, 19:07
Powyższy film jest pewnie odpowiedzią redakcji na nasze pytania w sąsiednim temacie ,,Nowy dział - kotły na paliwa stałe".

Liwko
04-12-2015, 09:49
Brawo. Powinno nam wszystkim zależeć, żeby zaciskać pętle na trucicielach.
Najgorsze jest to, że ten rząd prędzej z Unii wystąpi, niż zaszkodzi kopalniom i kopcącym. To przecież ich elektorat.

Jurgonka
08-12-2015, 13:52
Palenie węglem w prywatnym domu jest prywatną sprawą. Chyba, że istnieje norma zawartości (?) w spalinach. Strzeżcie się tych co wiedzą i nie muszą badać.
Pytanie dodatkowe, czy wtłaczając dodatkowe powietrze do komina - "poprawię" wyniki ewentualnych badań? Czy rozrzedzenie spalin = zgodne z normą ?

mar1173
10-12-2015, 07:55
Oczywiście że prywatna jeżeli wszelkie skutki tego palenia nie wbiegają poza jego prywatny teren. Jeżeli to spalanie jest czyste, bezdymne i bezwonne to nikt się czepiał nie będzie. Lecz jeśli z tego powodu mają cierpieć okoliczni sąsiedzi to już nie jest to jego prywatna sprawa, bo takie zachowania uniemożliwiają w pełni korzystać ze swoich własności sąsiadom a na to jest odpowiedni paragraf . Żeby to tylko śmierdziało i dymiło ale najgorsza jest zawartość i wpływ na zdrowie okolicznych mieszkańców o którym się mało mówi a jednak przez około 6 mies. w roku żyjemy w totalnie zadymionej atmosferze nawet w cichych spokojnych wsiach o gęstej miejskiej zabudowie nie wspomnę . W przyrodzie nic nie ginie i kiedyś to wszystko wyjdzie. Niektórzy przejrzą na oczy dopiero gdy ktoś z ich bliskich zachoruje. Wszyscy produkujemy śmieci czy ścieki ale nikt ich nikomu nie podrzuca a tym bardzie nie zatruwa tylko w odpowiedni sposób przetwarza czy utylizuje. Najgorsze jest to że kilku takich zagorzałych ,,zadymiarzy" skutecznie uprzykrza innym życie i rujnuje zdrowie mając świadomość że są bezkarni. A wystarczyłaby odrobina dobrej woli, przyswojenia wiedzy na temat poprawnego spalania czy wymiana kotła czy źródła ogrzewania. Nie wszyscy są biedni i ich nie stać.

budowlany_laik
10-12-2015, 08:21
Dodam do wątku także frazę "palenie w kominku". To też nie jest prywatna sprawa palącego, bo efekty i skutki są często gorsze od palenia węglem. Patrz załącznik - "ekolodzy" z codzienną kotłownią w salonie (także latem - grzanie wody) na moim osiedlu.

Dodam "mały" szczegół - ten syf leci w moją stronę i czerpnia od północy pięknie wciąga go do domu, także inhalacje mutogenne i rakotwórcze mamy za free.

Do poczytania o "zdrowotności" spalin z drewna: http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=48
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.paliwadrzewne. pl%2Findex.php%3Fdzid%3D99%26did%3D48)
P.S. Gdyby ktoś pytał: nie mam żadnego komina w domu. Auto moje spełnia normę EURO5.

gondoljerzy
11-12-2015, 17:54
Scyzoryk się w kieszeni otwiera. Nie dość że zesłano użytkowników kotłów na paliwa stałe do oddzielnego kąta, to nadal będą nas tutaj terroryzować ekologicznie. Mało wam innych kącików: ogrzewanie, pompy ciepła i podobnych? Z mojego komina po spaleniu drewna żaden dym nie wylatuje. Od rozpalania do wygaszania. Można? Można! Gdy będą normy i odpowiednie służby będą prowadzić kontrole spalin, to zapraszam do kontroli mojego komina, a póki nie ma, to się odczepcie.

klaudiusz_x
16-12-2015, 17:38
Scyzoryk się w kieszeni otwiera. Nie dość że zesłano użytkowników kotłów na paliwa stałe do oddzielnego kąta, to nadal będą nas tutaj terroryzować ekologicznie. Mało wam innych kącików: ogrzewanie, pompy ciepła i podobnych? Z mojego komina po spaleniu drewna żaden dym nie wylatuje. Od rozpalania do wygaszania. Można? Można! Gdy będą normy i odpowiednie służby będą prowadzić kontrole spalin, to zapraszam do kontroli mojego komina, a póki nie ma, to się odczepcie.

Bardzo dobre podejście do tematu.
Film powinien nakierować forumowiczów na właściwy tor.
Według mnie, pewnie i wielu innych, nie jest właściwym obarczanie za smog tylko kotłów w których spala się śmieci (w tym tworzywa sztuczne) na miejscu.
Mamy tu na forum tematy poświęcone właściwemu spalaniu różnych nośników energii.
Ogólnikowe stwierdzenie o paleniu tylko dobrym jakościowo węglem, w kontekście wątków np o spalaniu ekonomicznym węgla, o spalaniu paliw stałałych, jest delikatnie mówiąc, przesadzone.
Nawet najlepszy węgiel spalany w sposób niewłaściwy jest zmorą i czymś, co nie powinno mieć miejsca.

Konsultant Viessmann
26-01-2016, 14:06
Bardzo słuszna uwaga - prywatność powinna kończyć się w momencie kiedy zaczyna ona zagrażać zdrowiu i życiu innych!

To, że nie wszyscy są biedni to fakt - przeraża statystyka pokazująca w ilu nowych, pięknych, 200-300 metrowych domach instaluje się dalej kotły węglowe. A dla biednych są dofinansowania do źródła ciepłą i programy osłonowe na ponoszenie większych kosztów z tytułu wyższych rachunków za ogrzewanie.

Jestem bardzo ciekawy jak będzie teraz wyglądała sytuacja w Krakowie i czy sytuacja z zanieczyszczeniem powietrza rzeczywiście poprawi się do 2019r.

Dla zainteresowanych - Viessmann jest partnerem walcze o czyste powietrze w Krakowie!
Skontaktuj się ze sprawdzonym Partnerem i powierz nam wszystkie formalności związane z likwidacją pieca. Oferujemy nowoczesne systemy grzewcze, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo eksploatacji.
Zadzwoń na 24h infolinię a nasi specjaliści udzielą pełnej informację o programie

801 0801 24
lub zostaw dane kontaktowe - oddzwonimy w dogodnym terminie.

מרכבה
28-04-2016, 16:14
Nie jest prywatną sprawą .. bo 98% kotłów jest nie dostosowana mocą do potrzeb.. pisałem do jednej firmy .. piec nie ma 17 kW tylko 19 kW i pewnie więcej ...
czy ktoś rzetelnie bada moc ? nie sądzę.. po prostu odbija się to na naszym zdrowiu.
Są osoby które potrafią spalać bardzo czysto, ale tych osób jest garstka ! reszta pali jak popadnie i czym popadnie.
Totalnie zakazać czyszczenia kominów, ale totalnie i bezwzględny zakaz i już.
Spalam drzewo i po 26 latach komin ma tylko kolor czarny, zero sadzy - da się owszem drewno ..
ale jeśli piec idzie pełną mocą .. to nie ma bata aby coś się osadziło.

badaczkotłów
18-01-2017, 23:15
Komitet będzieciepło.pl - www.bedziecieplo.pl - bezpłatne porady prawne, interweniują anonimowo w sprawie osiedlowych trucicieli i spalania węgla oraz śmieci przez "niegrzecznych" sąsiadów.

JTKirk
19-01-2017, 07:30
Tego w naszym mieście jeszcze nie było. Rybniczanka Dominika Stach nie chce dłużej wdychać kłębów dymu wydostających się z komina sąsiada i postanowiła przerwać milczenie. Z pomocą pani Dominice przyszedł Rybnicki Alarm Smogowy na czele ze Zdzisławem Kuczmą. Stowarzyszenie drogą administracyjną zamierza zmusić kopcącego sąsiada do wymiany źródła ciepła.

całość
http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rybniczanka-chce-zmusic-kopcacego-sasiada-do-wymiany-kotla-czy-to-mozliwe,wia5-3266-32418.html

badaczkotłów
09-02-2017, 22:05
Jeśli sąsiad truje to zgłoś to komitetowi antysmogowemu , załatwią sprawy formalne ze zgłoszeniem go odpowiednim służbom. Anonimowo i bezpłatnie - www.bedziecieplo.pl - i po kłopocie

Konsultant Viessmann
14-02-2017, 19:17
Jeśli sąsiad truje to zgłoś to komitetowi antysmogowemu , załatwią sprawy formalne ze zgłoszeniem go odpowiednim służbom. Anonimowo i bezpłatnie - www.bedziecieplo.pl - i po kłopocie

Witam !

Można oczywiście również bezpośrednio zgłosić sprawę do straży miejskiej. W Krakowie, np. kontrole strażników miejskich są prowadzone w oparciu o specjalne upoważnienia, które funkcjonariuszom wydaje Prezydent Miasta Krakowa na mocy ustawy Prawo ochrony środowiska. Uprawniają one do wejścia na posesje i sprawdzenia czy w paleniskach nie są spalane odpady takie jak płyty meblowe, stolarka okienna czy plastikowe butelki.

Pozdrawiam !

januszczapla
24-05-2017, 15:49
Ostatnio miałem też podobny problem, ma ktoś sposób na zupełnie bezkonfliktowe pozbywanie się odpadów?

Konsultant Viessmann
24-05-2017, 21:24
Ostatnio miałem też podobny problem, ma ktoś sposób na zupełnie bezkonfliktowe pozbywanie się odpadów?

Co masz na myśli pisząc "bezkonfliktowe pozbywanie się odpadów" ? Masz takie odpady, których nie możesz oddać podczas zbiórki?