PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty układ obiegowy



Okta
04-12-2015, 12:22
Witam.
Mam kociołek 25kW "dolniaka" z miarkownikiem oraz będę miał 3 grzejniki i jakieś 60mb rurki do podłogówki.
Zamierzam ogrzać sobie przez jakiś miesiąc pomieszczenie gospodarcze aby dokończyć pewne prace związane z budowa domu.
Grzejniki mają mi ogrzać pomieszczenie w całości a rurka podłogówki ma leżeć na klockach tak z 10cm powyżej betonowej posadzki i grzać powierzchniowo od dołu sztable desek.
Chciałem podpytać Was jak to połączyc najprościej jak się da zakładając, że będe musiał dołożyć pompę obiegową.
Pompa obiegowa ma wymuszać przepływ głównie przez tę petelkę rury podłogowej przez grzejniki nie musi ale może.
Grzejniki mogę zawiesić tak na ścianie że ich spody moga być wyżej niż dół kotła. Zwój podłogówki niestety będzie na poziomie dołu kotła dlatego muszę ten obieg wesprzeć pompą.
Kocioł ma miarkownik więc ustawie mu te 50-60 st. C aby chronic kocioł (sprawność spalania paliwa mnie w tym przypadku nie będzie interesowała) i niech sobie idzie tyle na grzejniki i zwój podłogówki. Rura podłogowa PURMO PEXPENTA do 90*C będzie sobie luźno leżała pod sztaplą na jakiś przekładkach.
Kocioł będzie wykorzystany potem gdzie indziej.
3 szt. kaloryferów zamontuję sobie potem aby wygrzać dom.
Zwoje rury podłogowej (odpad) raczej nie będe już gdzieś indziej wykorzystywał.
Pompę przeznaczę potem do obiegu solarów (3-4m2) do współpracy z wężownicą w buforze.

Pytanie:
1. Jaki najprostrzy układ zrobić aby nie doprowadzić do wybuchu?
2. Pomieszczenie jest nieogrzewane więc chyba muszę dac cos w obieg aby nie zamarzło tyle, że czy potem da rade przepłukać kocioł i grzejniki przygotowując urządzenia do współpracy z buforem ze zładem wodnym?
3. Jak się zagotuje w kotle stalowym to czy czemuś to przeszkadza poza zamym wyciekiem i ilością pary, która powstanie?
4. Zakładam, że może zabraknąć napięcia w sieci więc dlatego fajnie było by gdzyby te grzejniki tak podłączyć aby pracowały na grawitacji a podłogówka z pompą. Miarkownik dopiluje aby wygasić proces palenia jakby zabrakło odbioru. Tylko jak to najprościej połączyć?
5. Jaka pompę zastosować bo w sumie może być to słabiutka pompka bo 3 grzejniki i 60mb rurki 20x2 to chyba jest baaaardzo mało a potem będzie wykorzystana do przepompowywania glikolu przez solary, których ma być mało?

pozdro

PS: Myślałem o jakiejś pompie co zapewniała by przepływ dla grawitacji przy braku zasilania? Są takie?