PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o fundamenty



rutas
04-09-2004, 23:00
cześć;
odwiedzam forum od niedawna, temat fundamentów zapewne był juz wielokrotnie przerabiany i nawet próbowałem odszukać posty, ale przeglądarka nie jest bardzo przyjazna, dlatego wolę zadać kilka pytań, może uzyskam odpowiedzi. Oto krótki opis: działka jest bardzo zapuszczona tj b. dużo róznorakiej roślinności, wysokość 1- 1.5 mb, ponadto znajdowało się pomieszczenie, gdzie poprzedni właściciel hodowal kury, budę rozebrał, prowizoryczne fundament z cegły litej pozostały, ale co gorsze również ta warstwa ziemi, na którą ptactwo pozostawiało co nieco. Zastanawim się co nią zrobić - chyba najlepiej zebrac humus i zrobioną hałdę potraktować środkiem chwastobójczym i wykorzystać w przyszłości - nie wiem czy to jest dobry pomysł. inna kwestia - Moja ekipa budowlana stwierdziła że nie ma konieczności wynajmowania koparki oni sami wykonaja prace ziemne za pomocą łopat: cieszyć się czy też martwić, co z wyrównaniem powierzchni, ponadto co dośrodka ? zebrana ziemia z roślinami (wilgotność), czy tez piach aby teren dobrze zagęścić. trochę dużo pytań;
już an koniec Może ktoś poleci godnego zaufanai inspektora w okolicach Torunia
pozdrawiam :o

jareko
05-09-2004, 01:30
jesli lubia machac lopata - czemu nie ;)
ale sadze ze nic lepiej tego nie wykona jak chocby Ostrowek zwlaszcza ze humus powinienes sciagnac spod calej chalupy. Pozniej po wykonaniu law piasek lub jak juz bylo to poruszane - piasek i smieci z budowy ;)
Kurzak jest bardzo dobrym nawozem - w przyszlosci roslinki rosnac ci beda ze hej. Troszke watpie by srodki przeciw chwastom na tej pryzmie, ktora usypiesz, daly efekty - ale sprobowac mozna :)

zosiek
05-09-2004, 06:46
Humus rzeczywiście najlepiej ściągnąć z całej powierzchni pod domem, a resztę jak chcą niech machają łopatami (tylko zapytaj się czy będą chcieli za to dodatkową kasę).
Telefon do naszego kierownika budowy prześlę na priva.

W jakich okolicach Torunia budujesz?

marcin_budowniczy
05-09-2004, 10:20
Jareko mówi dobrze :-)

remx
06-09-2004, 08:36
Można jeszcze tak, że zrobić węższe i płytsze wykopy pod fundamenty koparką. Poszerzyć i pogłębić łopatą. Masz wtedy równe ścianki w wykopie a dodatkowo zrobione znacznie szybciej niż ręcznie. Szybkość ma znaczenie w przypadku pory deszczowej. Z kolei koparka trochę rozjeździ teren.
Wybór należy do ciebie.