PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja Mechaniczna w wybudowanym domu



jarekFTW
05-12-2015, 22:32
Witam, mam do Was pytanie, może się orientujecie. Zastanawiam się czy w wybudowanym już domu, przygotowanym do wentylacji grawitacyjnej można zastosować wentylację mechaniczną np. kanałami, które zostały wprowadzone do kominów ?
Pytam hipotetycznie jako opcja na lepsze czasy finansowe. W sumie nie jest to głupi pomysł. Tym bardziej, czy machina do WM może stać na stryszku? Pozdrawiam i dzięki

kasiamirek
06-12-2015, 22:38
Witam, mam do Was pytanie, może się orientujecie. Zastanawiam się czy w wybudowanym już domu, przygotowanym do wentylacji grawitacyjnej można zastosować wentylację mechaniczną np. kanałami, które zostały wprowadzone do kominów ?
Pytam hipotetycznie jako opcja na lepsze czasy finansowe. W sumie nie jest to głupi pomysł. Tym bardziej, czy machina do WM może stać na stryszku? Pozdrawiam i dzięki

Dołączam się do pytania autora ;) o tym samym myślałem, jak przyjdą "lepsze czasy" :)

fotohobby
07-12-2015, 07:43
Kanały WG można wykorzystać, jednak bez kucia się raczej nie obędzie - i puszczenia przewodów WM w rogach pomieszczeń, pod zabudową g-k.
Rekuperator może stać na stryszku, choć lepsza opcja to ogrzewane pomieszczenia.