PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt BAGATELA IV 2G pracowni DOMOWE KLIMATY



dorotka-h
06-12-2015, 13:44
Witam serdecznie,
od dłuższego czasu przeglądam to forum i w końcu przyszedł i na mnie czas, aby rozpocząć budowę.
jestem na etapie wyboru projektu, budowę planuję rozpocząć w 2016 roku na wiosnę (O ile zdążę z formalnościami).
Moim (a przede wszystkim mojego męża) ulubionym projektem jest Bagatela IV 2G z pracowni domowe klimaty.
Podoba mi się w nim to, że:
1. W zasadzie jest parterówka - całe życie toczy się na parterze
2. W razie potrzeb i dodatkowych środków z biegiem czasu można zagospodarować poddasze, na saunę, pokój gościnny, siłownię itd. itp.
3. ma podwójny garaż
4. ma zadaszoną część tarasu
5. Ma miejsce na schowek na "wszystko" pod schodami
6. Ma spiżarkę w kuchni

Moje propozycje zmian w projekcie zaznaczyłam na czerwono na rysunku:
1. Poszerzenie lewej ściany o wykusz przy jadalni (ok. 60cm)
2. Garderoba oraz mała łazienka jako część kompleksu sypialnianego gospodarzy, bez drzwi "na dom" (widziałam to rozwiązanie w USA u znajomych i uważam, że ma same zalety.
3. Likwidacja wyjścia na taras u dziecka w pokoju i dołożenie u niego drugiego okna
4. Przesunięcie kominka w kierunku wejścia, aby zwiększyć miejsce na telewizor
5. Medytuję nad zamianą miejscami łazienki z gabinetem - ale sama nie wiem czy się uda - kwestia korzystania z łazienki przez gości - żeby łatwiej trafili i nie wchodzili cały czas do gabinetu.

Dach przykryć blachodachówką. podłogówka na całym parterze. ogrzewanie paliwo stałe - nie ma gazu, w warunkach też. kominek z płaszczem wodnym + baterie słoneczne? Sama nie wiem - jeszcze to wszystko przeliczam
Proszę o jakieś opinie, rady itd. Czy lepiej kupić gotowy czy lepiej dać narysować projektantowi ?
Działka 25-50 m wjazd od strony węższej. Dziękuje z góry za wszystkie rady

dorotka-h
06-12-2015, 13:52
Dodam jeszcze wygląd domu od frontu i link z projektem : http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3221/projekt-domu-bagatela-iv-g2-nf40

jolpi
18-01-2016, 07:08
witam,nam również podoba się ten projekt,ale mamy dylemat pomiędzy selene v,bagatela v i kaprysem III.Córka ,nastolatka chce mieć pokój na górze.

maniekf
29-11-2016, 18:04
Witam. Udało się Pani wprowadzić zmiany? Planujemy bardzo podobne i jesteśmy ciekawi. Pozdrawiam