PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustrzec się "łosia" - czyli ... REFERENCJE !!!



kalapan
05-09-2004, 11:06
Przymierzam się do remontu starego domu - pomijając długotrwałe deliberacje z bankiem , czeka mnie całą masa pracy .
No i ....czychające zewsząd niespodzianki w postaci nierzetelnych ( złosionych) wykonawców . Ta świadomość towarzyszy mi niemal od początku zalogowania sie na tym forum - gdzie od czytania z czym musi się borykać przeciętny inwestor powoli tracę włosy ( niedługo nie będzie miało co stanąć mi dęba z rozpaczy- dowód mogę przesłać na priv :) )
Żarty żartami , ale sugeruję przedstawianie NAPRAWDĘ DOBRYCH I SOLIDNYCH WYKONAWCÓW - na tym forum . Nie tyle jako przeciwwagę dla łosi - partaczy - ( bo takich list kiepskich i nierzetelnych tutaj na forum nie brak ) , ale choćby ku pomocy i pokrzepieniu bliźnich - którzy jak ja : jeszcze nie zaczęli a juz łysieją z rozpaczy "co to będzie..." .

Ważna uwaga - gdyby to było możliwe - podawajcie chociaż określony rejon działania tychże przez Was polecanych FACHOWCÓW .
Oby każdy z nas miał szansę zapobiec - zanim leczenie będzie konieczne !!!!

Za wszelkie przejawy inwestorskiej solidarności w walce z potencjalnymi łosiami - z góry dziękuję ;))))

Pozdrawiam budujących i remontujących :)



-----------------------------------------------
Łosie do lasu - Fachowcy na budowę !!!

Grzegorz63
05-09-2004, 11:42
:D Z tego wszystkiego pomyliłeś kto jest "myśliwym" a kto "łosiem"...
Już wyjaśniam:
Myśliwym jest wykonawca robót, który szuka do upolowania łosia, czyli niedoświadczonego inwestora... :wink:

bruner
05-09-2004, 11:43
sądzac po tekscie to z ciebie jest dopiero prawdziwy łoś :evil:

kalapan
05-09-2004, 12:37
No cóż - wygląda na to ,że czekająca mnie walka z potencjalnymi nierzetelnymi wykonawcami to nie wszystko , bo i "od strzału" będzie również potyczka ze złośliwościami "zaznajomionych" z nazewnictwem forumowiczów - i nie mam tutaj na myśli Grzegorza ( któremu za wyjaśnienia z usmiechem - dzięki ) , ale brunera .

Okreslenie "łoś" w moim srodowisku akurat tyczy sie partaczy - widać na warunki tutejszego forum jest nieadekwatne :/ , a poza tym ja jestem "starej daty" - czyli po 40-tce - i na slangu bardzo współczesnym mam prawo się nie znać .

Chociaż nie o okreslenie chodziło , ale o sam temat - o to, żeby tych solidnych i uczciwych - nobilitować , dawać im swego rodzaju referencje , czyli po prostu pomagać innym !!!

Czyżby taka pomoc nie była w cenie ???

Mimo różnic w "nomenklaturze" nadal wierzę , że znajda się na tym forum tacy , którzy ze zwykłej ludzkiej zyczliwości podawać będą pozytywne przykłady konkretnych wykonawców z róznych stron kraju .

A jeżeli się mylę - no cóż ...przykro będzie .

Pozdrawiam .

.................................................. .............................
A dla mnie i tak partacz pozostanie łosiem :)))

bobo30
05-09-2004, 13:44
Ja prawie wszystkich wykonawców mam z forum, poleconych przez innych forumowiczów, których przy okazji pozdrawiam. Jeśli sprawdzą się też u mnie to zrobię im na forum dalszą reklamę.

Na mazowszu "łoś" to synonim frajera, czyli np. inwestora, którego można wykiwać. Ale mniejsza o nazwy...

kalapan
05-09-2004, 14:34
I właśnie mi o to chodziło, żeby ci forumowicze - którzy pewien etap budowy już zakończyli - polecali dobrych wykonawców.
Ja np. będę szukał dobrego instalatora bowiem będę całkowicie zmieniał instalację wod-kan.Dodatkowo czeka mnie nowa instalacja co gazowa , oraz kominek z płaszczem wodnym.
Będę zmieniał całkowicie pokrycie dachu z małymi przeróbkami więźby dachowej , a więc przydałby się dobry dekarz , który i na ciesielce się zna.
O zupełnie nowej instalacji elektrycznej już nie wspomnę.
Dodatkowo kupa robót murarskich i tynkarskich ze względu na zmianę usytuowania poszczególnych pomieszczeń jak również ich przeznaczenia.
Na parterze we wszystkich pomieszczeniach będą wylewki , o budowie nowego komina z wkładem stalowym już nawet nie będę wspominał.
A więc roboty od groma a potencjalnych wykonawców raczej nie znam.
Stąd mój post na tym forum.

Pozdrawiam

bruner
05-09-2004, 17:20
kalapan jeżeli obraziłem to przepraszam
ale do mnie taki słownictwo w stylu łosia nie trafia

preev
05-09-2004, 17:41
kalapan jeżeli obraziłem to przepraszam
ale do mnie taki słownictwo w stylu łosia nie trafia

nazewnictwo może być różne, ale chodzi o jedno - o niesolidnych wykonawców :wink:

ja również się dołączam do sugestii kalapana

Cypek
05-09-2004, 18:50
Z czytym sumieniem mogę Ci polecić moją ekipę.
Zrobili mi domek od wykopu do więźby dachowej łacznie z pełnym deskowaniem. Jak coś wal na priw. Okolice Płocka

rafałek
05-09-2004, 19:02
Mam świetnego dekarzocieślę, ale myślę, że za Wielkopolskę to się nie ruszy, chyba, że robota będzie większa.

Co do poszukiwań to najlepiej objedz lokalne wybudowania i tam popytaj, ale nie robotników (firmy) tylko inwestorów. Co ja się nasłuchałęm od jednych o mojej ekipie, tylko, że jak trzeba było podać co i u kogo spieprzyli to nabrali wody w usta... samo życie. Ci co objeżdzali szukają roboty, moji przyszli dziś czyli w niedzielę, bo już goni ich nowy termin a nie chcą przesuwać...

KaiM
05-09-2004, 20:30
Mam świetnego dekarzocieślę, ale myślę, że za Wielkopolskę to się nie ruszy, chyba, że robota będzie większa.


bylbym zainteresowany kontaktem do niego oraz Twoją opinią i doświadczeniami z nim, może być na priv

z góry dziekuje

rafałek
06-09-2004, 06:53
KaiM - poszło na priv.